Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

para yatmış arkadaşlar çekebilir siniz ben çektim sabah

Arkadaşlar aksilik olacak ya yardım kartını ziraat atmye taktım şifremi girdim zaman aşımına uğradı deyip kartı yuttu nasıl olacak şimdi ne yapmam gerekiyor

o atm nin numarasını veya adresini al. ziraat bankasına uğra. aynı gün de kartını ziraat bankasından alabilirsin veya hangi gün ve hangi ziraat bankasından alacagını söylerler. PTT den de gidip kimlik ile paranızı alabilirsiniz

MUHENDIS

Kart benim değil kaynanamın, o köyde yaşıyor çekip ona yolluyorum, ziraate gitsem yine de verirler mi? Kartı alırken ben kendi numaramı vermiştim ama şifre için,, off kadın rahatsız nasıl gelecek yine

tanıdık olmazsa vermezler. telefon numaranız olsa da yine vermezler. boşuna yorulmayın

MUHENDIS

Tanıdık derken bankada mı? Tanıdık var söylesek yardımcı olurlar mı

Başkasının adına olan kartı falan biz yeniden geri alamayız ya birisi onu götürecek ilçeye kartı tekrar alması için yada vekaletname vercek sana yada başkasına sizin almanız için

tanıdık olmazsa vermezler. telefon numaranız olsa da yine vermezler. boşuna yorulmayın

Sunaxx

Biz niye bu kadar uğraşıyoruz ki, bu vekaletname nasıl veriliyor biliyor musunuz, kaynanamın ayağı sakat tek başına orda kardeşi bakıyor ama bana güveniyor sadece,, neyse bakalım artık bi yoluna teşekkür ederim arkadaşlar

GeorgeOrwell

2023 mayıs ayına kadar alcaklar kabul olanlar. Ben alamıyorum zenginmişim red cevabı aldım.

evde toplam gelir nekadar olursa veriliyor biz 4 kişiyiz 12 bin lira giriyor bakım parasıyla birlikte

ARZU NUR YILMAZER ptt den cektim paramı sorunsuz yatmış arzu hanım alabilirsiniz.

Ben de alabildim şükür
Ancak aile bakanlığı vatandaşları için bir icraat gerçekleştiriyorsa keşke bunu yine biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını çileden çıkarmadan kahretmeden bekletmeden yapabilse her zamanki gibi buna da şükür deyip geçeceğiz başka çare yok

Arkadaşlar ödeme engelli maas kartima yatmamis sizlerinki hangi karta yapildi nasil aldıniz

Benimki engelli maaşı yatan karta yatmış sabahın köründe ptt ye bedava gittim bu ay ilk aldığım için bilmiyordum yanı yenı bir kart vermediler elindeki kartla cekecen dediler

Yeni Sosyal Yardım Paketi Geliyor

Yeni sosyal yardım paketi geliyor

Yeni sosyal yardım paketi geliyor

Hükümet sosyal yardım paketinin kapsamını genişletti. Halen devam eden birçok sosyal yardım kaleminin hem kapsamı genişletilecek hem de yardım miktarı artırılacak. Yeni sosyal yardım paketinin ayrıntılarına NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen ulaştı.

Hükümet, sosyal yardımları yeniliyor.

Enerjiden eğitime kadar alanlarda halen devam eden birçok sosyal yardım kaleminin hem kapsamı genişletilecek hem de yardım miktarı artırılacak.

Yeni sosyal yardım kalemleri de uygulamaya girecek. Bu kapsamda ilk olarak eğitim hayatı devam eden çocuklar için ailelere nakit yardım yapılması planlanıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dün bir araya geldi.

İki bakan, sosyal yardımlarla ilgili mevcut durumu gözden geçirip yeni dönemde uygulanacak sosyal yardım politikasını değerlendirdi.

Şu ana kadar 200 milyar lirayı aşan bir enerji sübvansiyonu yapıldı. 5 milyona yakın ailenin 30 milyar liraya yakın icralık borcunun tasfiyesine ilişkin plan açıklandı.

Doğalgazda konutlar için yüzde 80'i aşan sübvansiyonun devam edeceği açıklandı. Bu yıl yapılan sosyal yardımlar, 145 milyar lirayı aşarak bütçeden yüzde 5,1 oranında paya ulaştı.

FATURA DESTEĞİ KAPSAMI GENİŞLEYECEK

Dün yapılan toplantıyla sosyal destek paketinde hem mevcut uygulamaların geliştirilmesi hem de yeni sosyal destek uygulamalarının eklenmesi kararlaştırıldı.

Bu kapsamda, enerji destekleri artacak. Desteklerden yararlanan nüfus sayısı da artacak. Destek miktarı da yükselecek.

Halen konutlarda doğalgaz faturası için en düşük 450 lira ve en yüksek 1150 lira ödeme yapılıyor. Doğalgaz faturası desteği, yılda iki kez sağlanıyor. Doğalgaz desteği, şubat ayında ilk etapta 203 bin aile ile başladı.

Elektrik desteği ise 216 liraya kadar veriliyor. Elektrik desteğinden yararlanan aile sayısı, bu yıl içinde 2,1 milyondan 4 milyona çıktı.

Böylece hanelere enerji desteği bin 366 liraya kadar çıkıyor.
Yapılacak yeni düzenlemeyle doğalgaz ve elektrik yardımından yararlanan aile sayısı artacak. Yardım miktarı da yükselecek.

ÇOCUKLU AİLELERLE İLGİLİ DESTEKLER YENİLENECEK

Çocuklara eğitim yardımı yapılacak.

Eğitim hayatı süren çocuklar için ailelere nakit yardım yapılacak.

Böylece okula giden çocuklar için sağlanan kitap ve okul araç gereci yardımlarına nakit yardım da eklenecek.

Aile destek yardımı da genişletilecek, rakamları artacak. Aile destek programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca 450, 550 ve 600 lira ödeniyor. 4 milyon başvuru yapıldı, 1,6 milyon aileye hak sahipliği verildi. 831 bin haneye 428 milyon lira ödeme tamamlandı.

DÜZENLEME NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sosyal yardım paketinin ayrıntıları ekim ayındaki kabine toplantısında açıklanacak.

Neden pek inanasım gelmiyor acaba zira 450 550-600 ise aile destek paketi bana neden 1000 TL yattı burada bir yanlışlık var ikincisi eğer yardım kapsamı genişletilir ve verilen para miktarları arttırılırsa bu da tamamen seçim yatırımı için olur diye düşünüyorum yine de ne olursa olsun reklam da olsa faydalandığımız kadar faydalanalım isterim

ARZU NUR YILMAZER

Verilan paketde 4 odeme miktari var
Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL)
Aylık Destek Tutarı (TL)
450 TL ve altı
600
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı
550
911,15 TL üzeri ─ 1372,30 TL ve altı
500
1372,30 TL üzeri ─ 1833,45 TL’den az
İse 450
Sizinki 500 TL olan kisimda oldugu icin 1000 TL Yatti 😂😂

E-devlet üzerinden yeni bir yardım başlığı gördüm eğitim öğretim yardımı olarak geçiyor onun için arama kısmına sosyal yardım bilgileri sorgula yazdığımda bütün yardımlar çıkıyor ihtiyacı olan başvurabilir

Nakdi ve gıda yardimi 3 ay verilip tekrar basvuru yapilip tekrar 3 ay aliyor alışveriş internet magazasindan yapiliyor market gibi vakif basvuru link nakdi yardim hesabiniza yatiyor

https://m.besir.org.tr/yardim-basvurusu
___________________________&________
İbb sosyal yardim kart ve nakdi yardim basuvuru link
https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

Veya tel no ile 0212 444 00 93 /153 beyaz masa

Kira yardimi kira sözleşmesi ile muracat

https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hak-sahibi-ailelere-kira-yardm-yaplmas-3971

( Not aslinda cok yardim var ihtiyac hasipleri kira elektrik su dogal gaz gida nakdi red yiyenler ozel vakıflarda basvurmalarini tavsiye ederim kafaniza takilan birsey olursa sorabilirsiniz genelde okuyup cikiyorum mesajlara gec cevap verebiliyorum ozel mesaj en iyisi ozel sorunlar icin 😂

Ben ibbye başvurdum market kartı çıktı ama hala gelmedi 200 TL veriyorlarms ayda

Arkadaşlar Mrb.
28 Agustos KIRTASİYE YARDIMI
Başvuru açıldı.İki gün uğraştım başvuru için
SGK ve Vakıflar Genel Müdürlüğü
Eğitim yardımı çıkıyor sadece ve konu muaattabı dar gelirli değil.E_ Devlet
Bikaç kişiyle görüstüm
Tek seferlik 1300 TL yardım
Sosyal hizmet başvuru ekranından yaptım
30 Agustosta
Aile destek programı başvuru ekranından
Açıklamaya Kırtasiye yardımı yazdım
Tek saferlik yardım 1300 TL
Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?
Doğru mu yaptım.
Süreç devam ediyor.Teşekkürler.

Ben ibbye başvurdum market kartı çıktı ama hala gelmedi 200 TL veriyorlarms ayda

Yakinda gelir gule gule harcayin evde bulunan kisi sayisiba gore veriliyor suan en dusuk 200 oda bu ay oyle oldu gecen ay 120 di

Arkadaşlar Mrb.
28 Agustos KIRTASİYE YARDIMI
Başvuru açıldı.İki gün uğraştım başvuru için
SGK ve Vakıflar Genel Müdürlüğü
Eğitim yardımı çıkıyor sadece ve konu muaattabı dar gelirli değil.E_ Devlet
Bikaç kişiyle görüstüm
Tek seferlik 1300 TL yardım
Sosyal hizmet başvuru ekranından yaptım
30 Agustosta
Aile destek programı başvuru ekranından
Açıklamaya Kırtasiye yardımı yazdım
Tek saferlik yardım 1300 TL
Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?
Doğru mu yaptım.
Süreç devam ediyor.Teşekkürler.

Kirtasiye ve okul yardimlari sed basvuru kismindan yapiliyor sizin basvurunuz normal yardim icin

Link bu https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

Bu market kartı yardımı için verilen tutar her ay değişiyormu yanı geçen ay 120 bu ay 200 oldu diyorsunuz

Bu market kartı yardımı için verilen tutar her ay değişiyormu yanı geçen ay 120 bu ay 200 oldu diyorsunuz

Her ay degismiyor normalde 100 du daha sonra enflasyon yuzunden 120 yapti bu 3 ay devam etti bu ay 200 yatirildi birnevi secim calismasi da diyebiliriz 😂 suan enduk 200 gibi yani nekadar devam eder bilinmez

Not bu ara bu 200 tek kisi icin

Son düzenleme:
Sed _ yardımı ön başvuru kısmından da yaptım
Sadece çocuklara maaş için zannediyordum.
Bakalım hayırlısı ............

Sed _ yardımı ön başvuru kısmından da yaptım
Sadece çocuklara maaş için zannediyordum.
Bakalım hayırlısı ............

Zaten cocuk icin okul giderleri ve diyer ihtiyaclari icin sizin basvurdugunuz adrese bakdim belediye ye yonlendiyor onun onaylandigini goremezsiniz genelde cevremdekilerin hepsi 2 yildir onay bekliyor 😂 yinede bi bakarim farkli birsey bulursam iletirim tarafiniza

Burde boyle bir basvuru buldum dikerseniz bunada bir bakin basvuruz yok ise yapin yilda tek seferlik nekadar verildigi konusunda bilgim yok

Bu hizmeti kullanarak, şehit / gazi ve vazife malüllerine veya çocuklarına yılda bir kez ödenen eğitim yardımı için talepte bulunabilirsiniz.
Başvuru Bilgileri
https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi

Son düzenleme:
Tek kişi için derken nasıl yani ben kendi adıma başvurdum market kartına tek kişimi baz alınıyor hanede

Tek kişi için derken nasıl yani ben kendi adıma başvurdum market kartına tek kişimi baz alınıyor hanede

Hayir demek istedigim suanda alan bir tanidigim tek geliri engeli ayligi yani 1226 tl evine giren tek para bu kisi tek yasiyor ve once 100 veril di sonra 120 oldu bu ay 200 oldu hanede daha fazla kisi varsa ve geliri 1220-4 desek 4880 ise 200 degilde 300 veya 400 bilemedin 500 olur demek istedim

Bu arada konu farkli yone kaydi icin takip edenlerden ozur dilerim soru burda soruldugu icin cevap verildi

Üst Alt