Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Kardeşim niye sinirleniyorsun burda birbirimizden bilgi almak birşeyler sormak için yazıyoruz sohbet için değil
sinirlenmiyorum bazen sorular mantıksız geliyor okadar bakıcının yakınlığı yazmıyor diyon yazmasın ne çıkar sonuçta paranı alıyon demi

Kaç kişi İstanbul güncellendi falan dediği için sordum benimki güncel değil diye

Merhaba arkadaşlar 29.07.2022 tarihinde başvurduğumda doğalgaz desteğini seçemiyordum bu akşam güncel yaptım doğalgaz desteği kutucuğu vardı işaretledim abone numaramda çıktı onu işaretledim süreç devam ediyor svd değerlendirme aşamasında güncel olmadığı içinmi acaba süreç bu şekilde uzadı 144 aradım güncelleyin söylenmişti bakıyım sonuç nasıl olacak

Arkadaşlar bana yatak baza lazım setustu Ocak kullanmiyan eski olan durumum yok alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar

Ben tekim kaç kere başvurduysam hepsi reddedildi fiili adres değişikliği nedeni ile diye ben aynı evdeyim değişiklik yok bunların zoru nedir ya

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yarın kabine varmış aile destek programı genişleyecek falan diyor bakalım neler diyecek yarın

Sunaxx

Hikaye zamanı uykuya devam Kuzucuklar demek istiyorlardır büyük ihtimalle 😂😂

Losdy

Emekli esi olmasi onemli degil onemli olan her haneden tek kisiye veriliyor ve hane kisi basina duzen para 1830 TL yi gecmemesi lazim

BitiGen

Tmm işte babam emekli 5binden fazla alıyor annem babam tek evde evde kira değil, yani dediğiniz rakama göre vermezler, asgari ücretliye bile verilmiyor bildiğim

[FONT=&]Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye Aile Destek Programımızın kapsamını genişletiyoruz, bütçesini de 25 milyar lira ilaveyle 40 milyar liraya yükseltiyoruz."[/FONT][/QUOTE]

[FONT=Arial]Red yiyenler tekrar buna başvursa, olumlu sonuçlanabilir mi anlamalıyız yani?
[/FONT]

aile destek yardımı alanlara elektrik desteğide getirildi

[FONT=sans-serif]Arkadaşlar Vakıflar Genel Müdürlüğünden maaş alıp da 2 ay önce başlayan Aile Destek Paketi yardımından faydalanan var mı ? alan olursa Vgm maaşının kesileceği söylenmişti bana ve VGM maaş alan bazı arkadaşlara. Ben bu konuda Cimer e Kültür bakanlığına yazdım 15 gündür henüz cevap verilmedi V.G. Müdürlüğü Kültür Bakanlığına bağlı diye biliyorum. Sizlerde Cimer den Kültür Bakanlığına bu konuda yazarsanız belki bir düzenleme yapılabilir hakkımızda bilemiyorum ama.. 2 Bakanlık arasında bu konu hakkında bir iletişim sağlamsa da durum düzeltilse iyi olur ama iletişim eksikliği olabilir belki bu konu hakkında .,2 vakıf da devlete bağlı oldukları bakanlık farklı olsada muhtaç engelli vs maaşı veriliyor. Aralarındaki fark nedir çözemedim muhtaç fakir yoksulsa 2 kurumdan da maaş alanlar yoksul ihtiyaç sahibi sönuçta.[/FONT]

Losdy
aile destek başvurusu kabul olanlara diğer desteklerde geçerli olacak. kişi başı gelir kalktı galiba akşam dinlediğimde ama kiracı şartı var galiba....edevletten başvurun AİLE DESTEK PROGRAMI na büyük ihtimal kabul olur.....sıra çok yalnız 2 aydır sonuçlanmasını bekleyenler var

seyfil

İşte ben aile destek paketi almıyorum başvurmadım, sigortalıyız diye, o yüzden sordum engelli raporum var su ve elektrik indirimi alabilir miyim acaba

Şu indirimi için bağlı bulundugunuz ilin sular isletmesine raporunuzla müracat ediyorsunuz %50 indirim yapılıyor faturanıza

Açıklamaya göre aile destek programı kapsamında verilen yardımlar daha doğrusu yardım miktarı 850 lira ile 1250 TL arasında yükseltilmiş hayırlısı

Arzu hanım nerde okudunuz haberi

Haberi şimdi okudum da acaba bu ücretler ne zaman sisteme geçer bide çocuk parası demiş ona nasıl başvurabilriz

Sunaxx
Tüm haber sitelerinde mevcut
Ancak bu ülkede bakanlığın açıklamaları bile kendi ile çeliştiği için yine de paylaştım inanıp inanmamak ya da gerçekliğinin doğru olduğunu görmek için zamana ihtiyacımız var hayırlısı olsun

aile destek programından. 4 kişilik aile de bir kişi çalışıyorsa. evi kira ise kıreterler uyuyosa. baş vuruyu kabul edip onaylıyorlar. bilginize. bu program sadece engellilere mahsuz değil. geniş kapsamlı. çalışana sigortalıya verilirmi diye sormuşlar bilgi vermek istedim..

aile destek programından. 4 kişilik aile de bir kişi çalışıyorsa. evi kira ise kıreterler uyuyosa. baş vuruyu kabul edip onaylıyorlar. bilginize. bu program sadece engellilere mahsuz değil. geniş kapsamlı. çalışana sigortalıya verilirmi diye sormuşlar bilgi vermek istedim..

Engelli maaşı alanda sıkıntı olur mu?? Bu 1senelik ama engelli sürekli bilemedim şimdi, kaynım alıyor engelli maaşı olurmu sizce ona yapsak

Açıklamaya göre aile destek programı kapsamında verilen yardımlar daha doğrusu yardım miktarı 850 lira ile 1250 TL arasında yükseltilmiş hayırlısı

[FONT=Arial]Üç ay önceki TADP başvurum red yediğinden beri ellerim klavyeye gitmedi bir türlü başvuruyu tekrarlamak için, "verdikleri zaten cücük kadar para" diyerekten. Ama sanırım bu zamlı paraya değer, goygoycu yandaş medyanın asparagasa haberi değilse tabi.[/FONT]

[FONT=Arial]Üç ay önceki TADP başvurum red yediğinden beri ellerim klavyeye gitmedi bir türlü başvuruyu tekrarlamak için, "verdikleri zaten cücük kadar para" diyerekten. Ama sanırım bu zamlı paraya değer, goygoycu yandaş medyanın asparagasa haberi değilse tabi.[/FONT]

Yerinizde olsam yeniden başvuru için gecikmem...

Umarım ihtiyaç sahibi olduğunuza kanaat getirirler.
bEN İHTİYAÇ SAHİBİYİMDE NE OLDU Vakıflar Genel müdürlüğünden ayda 2088 tl maaş aldığımız için sebebi. Alırsam eğer vgm maaşımızın kesileceği söylendi vgm tarafından kesin bilgi yani. Ev kira çocuk okulda çalışan yok gel de geçin ayda 2000 tl ile bakanlıkların birbirinden habersiz çalışması oluyor bunlar iki taraf da aynı koşullara sahip maddi gelir anlamında . Başvuruyor birine var birine yok çok tuhaf ( Sosyal yardım Bakanlığı kabul etti Vakıflar Genel Müdürlüğü iptal ettirdi ) mantıksız bir durum :)

Son düzenleme:
Üst Alt