Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Bence sizde başvurun verilen bu destekler gelir kiriterine girmiycek sıkıntı olmaz bu sefer alırsınız diye düşünüyorum şansınızı deneyin vakıflar genel müdürlüğüne de bir danışın derim

Bursali
Danıştık almayın dendi .sisteme düştüğü anda maaşınız kesilir dendi .

https://www.aile.gov.tr/haberler/ba...-tutarimizi-850-tl-1-250-tl-ye-yukseltiyoruz/

[FONT=&quot]​https://www.aile.gov.tr/haberler/ba...-tutarimizi-850-tl-1-250-tl-ye-yukseltiyoruz/​​​[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot][h=3]Bakanımız Derya Yanık: “Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki destek tutarımızı 850 TL - 1.250 TL’ye yükseltiyoruz”[/h]
[/FONT]

[FONT=&quot]Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamını genişlettiklerini belirterek, “Türkiye Aile Destek Programıyla büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar TL’ye 25 milyar TL ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450 TL - 600 TL olan destek tutarımızı 850 TL - 1.250 TL’ye yükseltiyoruz” dedi.
[/FONT]

Bu verilen destek ödemeleri hane gelirine eklenmiyecek engelli ve evde bakım maaşlarında hane gelirinden sayilmiycak cumhurbaşkanı açıklamasında var okursanız anlarsınız o yüzden rahat olun ve başvurun

Losdy bu yardım şöyle iza edeyim. ev kira olucak hane halkı örnek. 2 çocuk karı koca. 4 kişiler bir koca çalışıyor. asgari ücret. ev kira çocuklar okuyor. bunlara öncelik tanıyorlar. engel olmuş olmamış önemsemiyorlar. önemsedikleri. açlık sınırının altında kalan aileler. yine örnek. ev kira evde bir engelli maaşı alan var.. birde çaalışan var. hanede 4 kişisiniz. ne yapıyorlar. atıyorum.. en yüksek yardım misel 500. sana çıkıcak yardım 250 tl örnek verdim. kreterlere göre yardım ediyorlar..

iptekicanbaz

Tm bende şöyle söyleyeyim evet kirada oturuyorum ama ev sahibi kontrat yapmadı,,, eşim şuan sigortalı ama biz iki kişiyiz çocuk yok. Çıkar mı bize

Engelli maaşı ptt kurum ödemesine girmiş bakalım bu 500 TL ne zaman güncellenecek

bu 500 tl'ye zam Kasım ayında yansıyacak.Yani Ekim'de yine 500 alınacak.Bir de Engelli maaşına engel değil-KESİN BİLGİ-Engelli Maaşı kesilmiyor yani.Evin kira olması şartı da yok.Biz hane olarak 2 aydır her ay 550 tl alıyoruz.Engelli Maaşım kesilmediği gibi annemin adına ev de var olmasına rağmen anneme bu Aile Destek Paketi çıktı.Bilginize

Prens Mişkin

Aile destek paketinde diğer forumdaşların yukarıda bahsettiği kriterler aranmıyor geçtiğimiz sayfaları okusalardı aynı soruları defalarca sormazlardı her neyse aile destek paketini yapılan zaman Kasımda yansayacağının kaynağı nedir umarım ekimde zamlı alırız

Prens Mişkin
2022 adı altında Sydv vakfınca verilen engelli aylığı var birde vgm vakıflar genel müd. nün verdiği engelli aylığı var vgm sorun yaratıyor bu da kesin bilgi aradım çünkü sistemde aldığınız görülürse maaşınız kesilir dendi

Losdy çıkarmı bilmiyorum. bana çıkmaz dediler. ben yinede baş vurdum. çıkarsa ekime çıkmazsa :) başvur birşey kaybetmezsin.

[FONT=Arial]İki hafta önce Doğalgaz Tüketim Desteği yardımına başvurup halen değerlendirme süreci devam ettiğinden, yeni başvuru sekmesi aktif olarak gözükmüyor sayfamda. Bu yüzden TADP başvurusunu yapamıyorum.
Mevcut başvurumun sonuçlanmasını mı beklemeliyim yoksa başvuruyu güncelle butonundan TADP sekmesini işaret etsem işleme sokarlar mı? Çünkü mütevelli heyet bugün yarın toplanıyor. Karambole gitsin de istemiyorum başvurumun, sonra bir r 15 gün daha bekle...[/FONT]

Barda5 Vakıf aylığını bilmiyorum.Benim bahsettiğim(almakta olduğum) 2022 Engelli Aylığıdır. ARZU NUR YILMAZER Aile Destek ödemelerinin Kasım'da yansıyacağını basından öğrendim.Bu aya yetişmeyecek diye düşünüyorum.Ancak Ekim ayının farkını Kasım'da verirler mi onu bilemiyorum.

Aile Destek ödemelerine yapılan zamlar Ekim ayında değil Kasım ayı ödemelerinde olacak. Kesin bilgi arkadaşlar.

Daha önce red alanlara verilme ihtimali var mı ki bu sefer

Gecen yıl doğalgaz yardımından yararlandm bu yılda başvuru yapmaya çalışıyorum sureklı hata verıyo

[FONT=sans-serif]VGM için dikkat önemli Cimerden bana gelen cevap[/FONT]
[FONT=sans-serif]Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan yetim veya engelli kendileri ve bakmakla yükümlü annesi veya babası Türkiye Aile Destekleri Programında faydalanmaları durumunda muhtaç aylığı alan kişilerin aylıkları kesilmeyecektir.[/FONT]

Cevap ZamanıCevapKurum Birim Adı
30/09/2022 10:23:02Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan yetim veya engelli kendileri ve bakmakla yükümlü annesi veya babası Türkiye Aile Destekleri Programında faydalanmaları durumunda muhtaç aylığı alan kişilerin aylıkları kesilmeyecektir.VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ > SOSYAL YARDIM MÜDÜRLÜĞÜ

Barda5 selamun aleyküm. kadeşim devam ediyorun anlamı. onaylanmış demekmi. önce başvuru yazıyodu şimdi devam ediyor yazıyor. benimde bilgim varda aklım karıştı. senin bu konuda bilgin varmı.

iptekicanbaz
Onun kesin bir anlamı yok komisyonda yada vakıf tarafından değerlendiriliyor demek ben ce sen vakıf ı ara en iyisi bazen orada öyle yazar ama kabul edilmiş de olabiliyor ara cevap verirler

[FONT=sans-serif]VGM için dikkat önemli Cimerden bana gelen cevap[/FONT]
[FONT=sans-serif]Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan yetim veya engelli kendileri ve bakmakla yükümlü annesi veya babası Türkiye Aile Destekleri Programında faydalanmaları durumunda muhtaç aylığı alan kişilerin aylıkları kesilmeyecektir.[/FONT]

Cevap ZamanıCevapKurum Birim Adı
30/09/2022 10:23:02Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan yetim veya engelli kendileri ve bakmakla yükümlü annesi veya babası Türkiye Aile Destekleri Programında faydalanmaları durumunda muhtaç aylığı alan kişilerin aylıkları kesilmeyecektir.VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ > SOSYAL YARDIM MÜDÜRLÜĞÜ
altaki mesaj tam okunmuyor inşallah başvuru yapınca kesmezler sen başvuru yaptın mı yapmadan önce vgm bölge müdürlüğünü arayıp sormak lazım

@Sessiz Dünyalı

Evet 2 aylık 1000 tl yazinca çok gibi geliyor degilmi bozdurup bozdurup tum borclarimi oderim kalaniylada eşe dosta kiyak gecerim.......(ironi)
Bir sorum olacak size ben evliyim 1 çocuğum var ilkokula gidiyor ama eşimden ayrıyım onların ikametgahı başka şehirde görünüyor ama resmiyette evli görünüyoruz. Ben vgm den maaş aldığım içim bana çıktığı halde maaşım kesilmesin diye feragatta bulunmuştum .Cimere vs yazmalarım sonucu bizimde bu geçici Sosyal destek yardımı alabileceğimiz söylendi tekrar bugün başvuru yaptım. Sorum şu: bu size verilen 2 aylık 1000 tl yi ailedeki yaşayan kişi sayısına göre mi belirlediler yoksa geliriniz ölçüsünde mi belirlediler ben gelirim 0 TL diye yazdım Vgm den aldığımı bir gelir olarak yazmadım o bir yardım bana göre bir iş karşılığı alınan ücret değil .Sizce mahsuru yoksa gelir durumunuza ne yazdınız ? Yardımı gelir durumuna göre verdiklerin merak ettim saygılarımla.

altaki mesaj tam okunmuyor inşallah başvuru yapınca kesmezler sen başvuru yaptın mı yapmadan önce vgm bölge müdürlüğünü arayıp sormak lazım
mesaj bu

bu mesaj genel müdürlük merkezden Ankara gelen bir cevap Cimer den resmi cevap yani

Herhangi bir kaynağa dayanmaksızın ;
Şahsi düşüncem
İki sosyal yardımdan hak sahibi iseniz
2022 ( 65 yaş aylığı ve Engelli Aylığı )
Herzaman için rakamı yüksek olan bağlanır.
İkisini aynı anda alamazsınız.
Vakıflar Genel Müdürlüğünün
Muhtaç Engelli Aylığı 2080 TL olması lazım
Mantıken Aile Destek Paketini onaylayıp
VGM Muhtaç Engelli Aylığı kesilmesi
Mantıksızlık..............
Hayat herzaman risk Arkadaşlar.
Risk alınmadan hiçbirşey olmuyor.
Lütfen VGM maaşı keser diyen arkadaşlar
Diğerlerinin rızkına sebep olmasın.
Aldığınız kaynak yanıltıcı olabilir.
Bazan insan kendi yalanına kendi de inanıyor.
Kimseyi suçlamak istemem ; önemli olan fikir alış - verişi yaparak
En doğru bilgiye kesin bilgiye ulaşmak.
Ben 15 ay sigortalı çalıştım ( 2017 )
2014 bu yana Engelli Maaş ı almaktayım
(2022)
İş bitimi (2017) SGK sağlık yardımı bittikten sonra 10 dakikada
Engelli Maaşım (2022) yeniden bağlandı.
Kapsam genişlemişken ;
Emekli , dul ve yetim faydalanıyorken
VGM maaşı onlardan daha düşük
Herkesin faydalanmasını canı gönülden arzu ediyorum.
Sonuçta promosyon alınıyor.Tarla destekleri alınıyor.
VGM Muhtaç Engelli kişi neden ezilsin.
Lütfen kesin olmadan cümle yargısı yapmayalım.
Kimse çelişkiye düşmesin.

Yiğitcan
Kısaca cevabım Vgm maaşı aiıp da Başvuranların maaşı kesilmeyecek Cimer den bana verilen resmi cevap (Daha önce vgm müdürüklleri kesilecek denmişti vazgeçiştik hatta bazı şehirlerde maaş alanlara mesaj göndermişlerdi alırsanız kesilir diye )

Barda5 bende cimere yazdım sonuç alamadım senin mesajı görünce cimer üzerinden kültür bakanlığına yazdım her hangi bir hareketlilik yok şuan dediğim gibi yinede işi sağlama almak için vgm il müdürlüğüne sormak lazım

Barda5 ;
Kardeşim bende başvururken
( Aile Destek Proğramı )
Engelli Maaşını gelir olarak göstermedim.
Yardım gelir değil.Sonuçta süreli olan
Engelli Maaşları var.
Süresi Eylül 2022 de biten bir Engelli kardeşim , diğer 9 ay Engelli Maaşı almayacak.
Dolayısıyla en çok hakeden odur.
Gelirler zaten otomatik görünüyor.
Arzu Kardeşimiz ;
1800 TL aylık alıyor biliyorum.
İki aylık 1000 TL almış.
Aylık 500 TL bağlanmış.
Ben başvurduğumda Temmuz
Engelli maaşım ( 865 TL idi )
Bende 550 TL bağlandı.
911 TL den düşük.
Kriterler değişti.Sana (450 - 500 TL )
Aralığinda düşünüyorum.