Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

ibrahim118
5 eylül de başvurdum cevap bugün geldi gelen cevap bu aynen kopyalıyorum

[FONT='inherit']Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan yetim veya engelli kendileri ve bakmakla yükümlü annesi veya babası Türkiye Aile Destekleri Programında faydalanmaları durumunda muhtaç aylığı alan kişilerin aylıkları kesilmeyecektir[/FONT]

Aile destek yardımı onaylanan kişilerin doğal gaz elektirik faturalarında indirimide olacakmı ve doğal gaz abonesi yardım alanın üzerindemi olması gerek elektirik gerek yokmuş bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa bilgilerini paylaşabilirmi rica etsem

Barda5

inşallah kanunen ve vicdanen hakkım olan yardımı almak istiyoruz çokmu bişey istiyoruz

Zaralı58

Cumhurbaşkanlığı yazısında
Okuduğum kadarıyla Abonelik üzerine olacak
Diyor.
Bende aynı pozisyondayım.Alt yapı geldi bulunduğum Apartmana.
Bölge bölge değişiyor.
Abonelik 1370 TL istiyiolar benden.
Gücüm kombiye şuan yetmiyor.(15 Milyar)
Sadece Mutfak Tüpüne bağlatıp destekten faydalanmak istiyorum.Düşüncem bu şekilde
İlerleyen zamanda kombiyi alırım.

Yiğitcan

Merhaba hanedeki yaşayan kişi sayısı baz alınmıyor aile destek programı kapsamında gelir kriterine bakıyorlar herhangi bir sosyal yardım alıyor olman bu yardımı alamayacağını anlamına gelmiyor başvurabilirsin diğer yardımın kesilmez

Barda5

Vgm mi diğerimi nasıl anlarız bunu, kaynım engelli maaşı kesilir diye başvurmuyor, yardımcı olur musunuz lütfen, benim bildiğim 2022 engelli maaşı alıyor

Losdy
Siz sosyal yardımdan alıyorsunuz 2022 o demek bu vgm için

Merhaba hanedeki yaşayan kişi sayısı baz alınmıyor aile destek programı kapsamında gelir kriterine bakıyorlar herhangi bir sosyal yardım alıyor olman bu yardımı alamayacağını anlamına gelmiyor başvurabilirsin diğer yardımın kesilmez
Mahsuru yoksa siz gelir durumuna ne yazdınız da aylık 500 tl ödeniyor ben gelire 0 tl yazdım vgm maaşını gelir olarak yazmadım da o yüzden sordum

@Yiğitcan

[FONT=sans-serif]Mahsuru yoksa siz gelir durumuna ne yazdınız da aylık 500 tl ödeniyor ben gelire 0 tl yazdım vgm maaşını gelir olarak yazmadım da o yüzden sordum[/FONT]

Yani demek istediğim edevlette 2022yazıp ta bakıyor maaşına, vakıf bilgiside şöyle yazıyormuş SEYHAN-ADANA REŞATBEY MAH.ORDU CAD.62025 SOK YEĞENAĞA APT ASMA KAT NO 23 Tel No: 144
Sizce başvursun mu bu aile destek paketine

Yani demek istediğim edevlette 2022yazıp ta bakıyor maaşına, vakıf bilgiside şöyle yazıyormuş SEYHAN-ADANA REŞATBEY MAH.ORDU CAD.62025 SOK YEĞENAĞA APT ASMA KAT NO 23 Tel No: 144
Başvurun kaybedecek neyiniz var en fazla reddedilir :)

Losdy
Siz sosyal yardımdan alıyorsunuz 2022 o demek bu vgm için

Mahsuru yoksa siz gelir durumuna ne yazdınız da aylık 500 tl ödeniyor ben gelire 0 tl yazdım vgm maaşını gelir olarak yazmadım da o yüzden sordum

[FONT=sans-serif]Mahsuru yoksa siz gelir durumuna ne yazdınız da aylık 500 tl ödeniyor ben gelire 0 tl yazdım vgm maaşını gelir olarak yazmadım da o yüzden sordum[/FONT]

Herhangi bir sosyal yardım alıyor musunuz seçeneğinden sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nı seçtim aldığın yardımın miktarına 1298 TL yazdım herhangi bir geliriniz var mı dendiğinde sıfır yazdım zaten siz ne yazarsanız yazın onları görüyorlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızdan dediğim gibi bu yardıma başvurmanız diğer aldığınız yardımları etkilemez bunu aile bakanı bizzat kendisi söylüyor hatta geçmişte red alanlar şimdi yeniden başvurabilir keza öyle bir kapsam genişletme de yapmışlar

Herhangi bir sosyal yardım alıyor musunuz seçeneğinden sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nı seçtim aldığın yardımın miktarına 1298 TL yazdım herhangi bir geliriniz var mı dendiğinde sıfır yazdım zaten siz ne yazarsanız yazın onları görüyorlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızdan dediğim gibi bu yardıma başvurmanız diğer aldığınız yardımları etkilemez bunu aile bakanı bizzat kendisi söylüyor hatta geçmişte red alanlar şimdi yeniden başvurabilir keza öyle bir kapsam genişletme de yapmışlar
Teşekkür ederim

Kardeşim ;
O Adres yüksek ihtimal SYDV adresi
( Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma )
2022 maaşı buradan alınıyor.
Bahsettiğimiz VGM maaşı daha yüksek
2022 den emin olmak için ya 1226 TL
Ya da 1840 TL dir.Bir Sorun.
Ben 2022 SYDV Engelli maaşı alıyorum
Aile Destek Paketim onaylanmış.İki aylık aldım.
Üçüncüyü bekliyorum.
Engelli maaşıda kesilmedi.Ptt kurum güncel.1226 TL.
2080 TL üzeri alıyorsa şüpheye düşun derim.
O Vakıflar Genel Müdürlünün Muhtaç Engelli
Aylığıdır.
Yoksa rahat rahat başvurun.Ay kaybınız olmasın.

Not ;
2022 Tarih değil.
2022 sayılı kanun gereği bağlanan maaşların
Kanun maddesini içerir.

[FONT=Arial]SEYHAN SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI[/FONT]
[FONT=Arial]
Reşatbey Mah. Ordu Cad. 23 Yegane Apt. K:1 Seyhan, Adana
bu sosyal yardımlaşma adresi VGM değil

[/FONT]

Ben kendim için demiyorum kaynım soruyor, yoksa başvururdum zaten, bu arada 2022yi biliyorum :) şimdi sordum ptt kurum ödemelerinde 1.840tl görünüyormuş, yani başvursun mu kesin olarak kesilmez diyorsunuz dimi :)

SYDV Engelli Maaşı alanlar
Aile Destek Paketi bağlanması yüksek ihtimal.
Sonuçta 1833 TL kisi başina düşen aylık gelir tespit edilmiş.Aylık bağlanmış.
Bazı Engelli kardeşlerim ;
Bize bağlanmadı diyor.Şuna yorumluyorum.
Engelli maaşına az bir aylık geliri varsa
Üzerine ekleniyor kişi başına düşen aylık gelir 1833 TL yi aşıyor.Diye düşünüyorum.
Yoksa diger geliri bölündüğunde
Engelli maaşına engel değil.
Bir ev ve bir araba gelirden sayılmıyor biliyorum.Ev 180 M2 den küçük
Arabanın 120 de biri 1833 TL yi geçmeyecek
Biliyorum.
Emlak vergisi ikinci bir ev olmayacak.
Yoksa belli M2 altında Engelli kardeşlerim
Muaftır.

Losdy
Kayının %70 engelli ve üstü.
SYDV Engelli Maaşı alıyor.Üzerine başka bişey yoksa yazdığım kriterlerde 450 - 500 TL
Aile destek paketi kriterlerine uyuyor.
En fazla red yersiniz.
Arzu kardeşim Temmuz başvurusunda 1298 TL
Gelir göstermis.Şu an maaşi 1840 TL
Aile destek paketi onaylanmış.
Ondan fikir alıp gelir kriterleniz uyuyorsa hemen başvurun.Kesin bilgi olsun.

Peki arkadaşlar babam emekli 2katlı evi var, annem için başvursam çıkar mı? Hani kapsamı genişlettiler ya herkese veriyorlar mış

Losdy

Kardeşim Mrb.
Engelli Maaşı alıyor olarak başvurman
Gelir kriteri olarak maaşına risk taşır.
Üzerine bişey varsa , yoksa sıkıntı yok.
1833 TL yi aşıyorsa yeni bir inceleme olmuş olur.
Baban için aynı sorun yok , evi alacak değiller.
Lakin baśvurma derim.Benim Kayınpeder de
Aynı şekilde , hem SYDV yi meşgul etmemek
Hemde diğer başvuran kardeşlerimizin onay süresi çabuk olması açısından.......
Yoksa birinci ev gelirden sayılmaz.İkinci ev rayiç bedeli 240 da 1 ' i 1833 TL yi geçmeyecek.
Toplam gelir bölündüğünde ......
Emekli maaşını katacaklarını düşünmüyorum gelire ........
Varsa aynı bu şekilde arkadaşlar Emekli
Yazabilir...........

Elektrik yardımına zam yapmışlar 215 tlydi e devlete baktım 260 yatms

Aile yardımı e devlette güncellenen varmı hala gecenayı gösteriyor

Neden o kadar az bide zam gelmiş yani 210 tldi 260 oldu

Sunaxx

Biz 2kişiyiz 100 TL tek :(

Losdy ;
Kardeşim 1 , 2 kişilik ailesin.75 KHW elektrik yardımın var.Lütfen yazar mısın ?
Elektirk zammıyla birlikte bu ay yatacak fatura yardımın ne kadar görünüyor ?
Agustos zam gelmisti.Eylül ayı desteği ptt kurum güncel.Ptt kurum ödemesi E devlet çalışma işlemleri nedeniyle gözükmeyebilir.
Lakin ödemeniz hazırdır bölümünde yazıyordur.

Losdy ;
Kardeşim 1 , 2 kişilik ailesin.75 KHW elektrik yardımın var.Lütfen yazar mısın ?
Elektirk zammıyla birlikte bu ay yatacak fatura yardımın ne kadar görünüyor ?
Agustos zam gelmisti.Eylül ayı desteği ptt kurum güncel.Ptt kurum ödemesi E devlet çalışma işlemleri nedeniyle gözükmeyebilir.
Lakin ödemeniz hazırdır bölümünde yazıyordur.

[FONT=Arial]Bu başlık konusu dışındaki bir konuyu bu başlıkta yazmayalım.
Bakıyoruz Aile Destek Programıyla ilgili yeni bir şey var mı diye, son 5 yorum elektrik yardımıyla ilgili. Bu ne ya?!
Site yöneticileri nerede?..[/FONT]

Bakıyoruz Aile Destek Programıyla ilgili yeni bir şey var mı diye, son 5 yorum elektrik yardımıyla ilgili. Bu ne ya?!

Konu ben açmadım kardeş
Açılan konuya cevap verdim.Ayrıca diğer konu başlıkları aktif değil.Sadece burası aktif.Birbirimize yardımcı oluyoruz.
Site yöneticileri asılsız haberlere de müdahale ederlerse memnun olurum.
Saygılarımla .......

Yiğitcan kardeşime katılıyorum buradan yardımcı oluyoruz bir birimize

Burası daha aktif olduğu için buraya yazıyoruz diğer başlıklara yazan yok ayrıca yazdığımız şeyide sizemi sorucaz

Amacım kimseyi kırmak üzmek değil ancak lütfen konu dışı yazmayalım keza her seferinde yeni bir gelişme mi var diye girdiğimde konu dışı yorumları okuyorum konu ile alakalı olmayan yazışmalar için ayrı bir konu başlığı açabilirsiniz sevgilerimi sunuyorum

Üst Alt