Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Arkadaşlar ;
Özürdileyerek diyorum
- Kırtasiye Yardımı devlet ödüyor.
21 Aralık başvuru son gün
Ben bunu Kırtasiye yardımından yazsam kimse görmez ( 0 ) yorum var.
Mutlaka ki herkes kendine göre Haklıdır.
Ben sadece bir olayı kişiselleştir nemeye
Gayret ediyorum
Saygılarımla ......

Arkadaşlar ;
Özürdileyerek diyorum
- Kırtasiye Yardımı devlet ödüyor.
21 Aralık başvuru son gün
Ben bunu Kırtasiye yardımından yazsam kimse görmez ( 0 ) yorum var.
Mutlaka ki herkes kendine göre Haklıdır.
Ben sadece bir olayı kişiselleştir nemeye
Gayret ediyorum
Saygılarımla ......
Ögrenci Servisi Yardımı
450 TL den 750 TL ye kadar yapılıyor.
Bölge ve uzaklığa göre değişiyor.
Kimse konu başlığı açmamış Platformda.

Herkes kendi sorununu çözer de ;
Sorunun kendi çözülmezse , hiçbirşey çözülmez Arkadaşlar ........
Ukalalık yapıyorsam kendi adıma
Özürdilerim .........

Öğrenci yardımı için nerden başvurmamız gerekli doğslgaz yardımı aile destek programından yapılıyor ama ben başvurdum 2 ay oldu sonuç çıkmadı eşim syv giti orada onaylandı aile programı ama ben başvurdum eşime çıktı ona oynaylandı tabi o engelli maaşı alıyor belki ondan oldu ama benim başvurduğum aile yardımı e develetten halen süreç devam ediyor doğalgazada ordan başvurmuştum eşim giti memur demiş e develetten başvurun doğalgaz yardımı için süreç devam ediyor yazdığı için eşimin e devletinde benim başvurduğum yazıyor ondan başvuramıyoruz bu konuda ne yapmam gerek arkadaşlar

Kardeşim ;
Aile destek paketi ailede bir kişiye verilmiş.
Tekrar başvurmakla , E devlet diğer yardımlara Yeni Başvuru açmaz o sayfadan.
Sed yardımları ( Çocuk İćin ) istedigin kadar basvuru kabul ediyor.
Aile destek yardımı hanede bir kisiye verir.
Yeni başvuru olsa ( Çocuk destek bileşeni )
adıyla yapacağım ben.
VGM aylığı alan kardeşimiz ;
Aile destek paketi basvurusundan feragat etmis.SYDV ye gidip iptal ederlerse sizde iptal edip en azında diger basvurulara E devlet uzerinden takip edebilirsiniz
Basvurular eskisi gibi degil.Yogunluktan geç sonuçlanıyor.

Dogalgaz basvurusu ise sureci devam eden
İptal etmeyin.Yogunluk cok.
Aile destek paketi surec devam ediyor anladim ben.....

Aile destek ödemesi alanlar elektirik desteği otomatik mi yansiycak elektirik desteğine başvuruyla olmuyor

Zaralı58
[FONT=Arial]
Başvuru yaparken boşuna formda aile bireyleriyle ilgili bilgiler sorulmuyor. Haneden her ferde verilecek diye bir kaide mi var da başvurmuşsunuz? Hanenin toplam gelirine ve genel sosyoekonomik durumuna göre...
Hanenizde herkes kendi hesabına mı çalışıyor ya da kimse birbirine para koklatmıyor da ayrıyeten başvurmuşsunuz, anlamadım ki! [/FONT]

Zaralı58
Öğrenci servisi yardımı kardeşim ;
İki vakifta yardimci olur.
Siz SYDV basvurum var diyorsunuz.
Sosyal hizmet merkezi ( Sed yardimlari )
Bu vakif ( SYDV ) den ayri bir vakif
E devlet sed hizmetinden basvurmayın.
Uzun surer.
Direkt vakfa gidin.SYDV basvurun oldugu icin
Aile sosyal hizmet merkezi e gidin diyorum.
Sadece anlaşacaganız okul servisinin plakasını alın.Onlarla diyalog kuracaklar.İsterler basvuruda.
Servise durumu izah edin.

Sosyal hizmet merkezinden
Sonuc alamazsaniz , SYDV bizzat basvurun.
Plakayı alın.
Saygılarımla , Kardeşim ...

Aile destek paketine red alıpda tekrar başvuru yapan var mı?

onay alıp yardım alan varmı?
tolg@ başvurun ret oldu ise tekrar baş vurabilirsin. ama baş vurup. daha önce baş vurunuz var. ibaresi çıkarsa. tekrar başvurunu kabul etmiyolar demektir. bana oldu. artı bilgisi olan varsa yazsın..

Bu ayki ödemeler daha yatmadı geçen ay 7 sinde yatmıştı bu ay belli değil daha bekliyoruz inşallah biran önce yatar

Bursali 5 i ile onu arasndaymış. maaşlar gibi ödemeden 2 3 gün önce güncel oluyomuş . hayırlısı olsun..

Aile destek paketine red alıpda tekrar başvuru yapan var mı?

Ben 2. kez yaptım başvuruyu bu yardım için 3 gün önce. Doğalgaz yardımı için başvurmuştum 3 hafta önce. Sonra TADP yardımlarına zam gelince buna da başvurayım dedim, ama önceki başvurum sonuçlanmadığı için 'yeni başvuru' sekmesi aktif değildi sayfamda. Mevcut açık olan başvurumda 'güncelle' butonundan TADP seçeneğini işaretleyip ihtiyaç açıklamasını da ona göre değiştirdim, dokunaklı bir dille. :) Umarım güncellemem işleme alınmıştır. Bakalım artık...

onay alıp yardım alan varmı?
tolg@ başvurun ret oldu ise tekrar baş vurabilirsin. ama baş vurup. daha önce baş vurunuz var. ibaresi çıkarsa. tekrar başvurunu kabul etmiyolar demektir. bana oldu. artı bilgisi olan varsa yazsın..

Peki teşekkürler

Ben 2. kez yaptım başvuruyu bu yardım için 3 gün önce. Doğalgaz yardımı için başvurmuştum 3 hafta önce. Sonra TADP yardımlarına zam gelince buna da başvurayım dedim, ama önceki başvurum sonuçlanmadığı için 'yeni başvuru' sekmesi aktif değildi sayfamda. Mevcut açık olan başvurumda 'güncelle' butonundan TADP seçeneğini işaretleyip ihtiyaç açıklamasını da ona göre değiştirdim, dokunaklı bir dille. :) Umarım güncellemem işleme alınmıştır. Bakalım artık...

Tekrar bende deneyim bakalım umarım bu sefer kabul olur

Doğalgaz desteği kendi otomatik mi yenilenecek?benim e devlette ödeme çekildi tamamlandı yazıyor.

Allah belalarını versin bunların sürekli RED RED RED! :(

Başvuru Tarihi
26/08/2022
Yardımın Durumu
Reddedildi/Feshedildi (26/08/2022) (Diğer Aylık/Yardım Alma Şartlarını Sağlamama Nedeni İle)

Aile Destek Ödemeleri E-Devlet'te ve PTT Kurum Ödemelerinde güncellenmiş arkadaşlar.Yapılan zam maalesef bu aya(Ekim) yansıtılmamış.Önümüzdeki ay(Kasım) itibariyle zamlar yansıyacak.

bungalov
Engelli kişi de dahil
Evde yaşayan kişi sayısı kaç.(Muhrara kayıtlı kişi sayısı) Kaç kişi çalışıyor ev kiramı ? Üzerinize kayıtlı ev araç vs varmı
Aynı cevap bende de yazıyor red olarak ama bende durum farklı
[FONT='inherit']
Reddedildi/Feshedildi (01/09/2022) (Diğer Aylık/Yardım Alma Şartlarını Sağlamama Nedeni İle)[/FONT]

Barda5
Abi vgm maaşı yüzünden mi red geldi sana? Başka yardım alıyor muydun sorması ayıp.
Sen bilirsin belki diye soruyorum. Doğalgaz yardımına başvurdum. Eve sosyal incelemeciler gelecekler mi? Sen de başvurdun mu doğalgaz yardımına? Sağolasın.

Arkadaşlar başvuru reddedilmiş. Bu yardımı alan arkadaşlar sizin başvurunuz neye göre kabul edildi. Paylaşabilir misiniz?

@caykolik
ben daha önce iptal ettirdim ya Cimer den yazı geldi vgm lilerde alabilir diye .sosyal yardımın bundan haberi olmadığı için (telefonda söylemiştim ) onlar da maaş kesilecek diye otomatik red emişler . tekrar aradım maaş kesilmeyecekmiş diye beni yazmış listeye ama sonuç yarın (Cuma günü belli olacakmış) kurul toplanıp karar verecekmiş başvurulara yarın öğleden sonra belli olur olumlu yada olumsuzl

@Zeyno71
Tek tek yazmak uzun sizin durumunuzla ben size sorayım kısaca daha kolay .Engelli vs yardm alıyormusunuz ? evde kaç kişi çalışıyor (ssk lı) Evde muhtarlığa kayıtlı kaç kişi yaşıyor ev kendinizin mi eve giren aylık geliri yaşayan kişi sayısına bölünce kaç tl çıkıyor ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar başvuru reddedilmiş. Bu yardımı alan arkadaşlar sizin başvurunuz neye göre kabul edildi. Paylaşabilir misiniz?

Ben başvurmadım, kaynanam için başvurdum çıktı, şöyle söyleyeyim kaynanam boşanmış köyde tek başına yaşıyor sigortası veya bi geliri yok, kayınbabam aylık 3.5kuruş gönderir o,, çıkması çok normal çıkmazsa o zaman kimseye çıkmaz derdim

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanligi Aile Destek Odemeniz Pttkartiniza yatirilmistir. SMS geldi şimdi

PTT tarafından kurum ödemelerinde hesabıma aktar seçeneğine tıklayınca elektrik desteği paraları da çekilebiliyormuş gibi işaretleme çıkıyor ancak işlem tamamlanamıyor eğer tamamlanabilirse devletin elektrik desteğini de çekebiliriz birkaç defa denedim ancak sistemdeki yoğunluktan dolayı devam edemedi işlem yapabilen varsa buradan yazsın

PTT tarafından kurum ödemelerinde hesabıma aktar seçeneğine tıklayınca elektrik desteği paraları da çekilebiliyormuş gibi işaretleme çıkıyor ancak işlem tamamlanamıyor eğer tamamlanabilirse devletin elektrik desteğini de çekebiliriz birkaç defa denedim ancak sistemdeki yoğunluktan dolayı devam edemedi işlem yapabilen varsa buradan yazsın

Dun gece saat 4 gibi baktigimda sadece destek paketi cekilebiliyordu farkli bankaya transfer icinde 3 TL eft ucreti aliyordu lakin elektrik destegi ile ilgili hic secenek yokdu sizde nasil cikti anlamadim

Benim bildigim sadece destek paketi engelli geliri veya nakti yardimlar aktirala biliyor dogal gaz ve elektrik icin tranfer soz konusu degildi tek bildigim elektrik dogalgaz ptt subeden yatirma sandi otomatik odeme bile verilemiyordu

Not. suan baktigimda gosteriyor lakin sistem yogunlugundan hata veriliyor tamamlanmiyor lakin tamamlanicani sanmam yogunlukdan sanirim ya sistem buga girdi ondan gosteriyor yada farkli bi duzenleme geldi her iki secenekdede yogun olmayan bi saat de denenenip tam bir kesin bilgiye ulasilabilir

Son düzenleme:
Dun gece saat 4 gibi baktigimda sadece destek paketi cekilebiliyordu farkli bankaya transfer icinde 3 TL eft ucreti aliyordu lakin elektrik destegi ile ilgili hic secenek yokdu sizde nasil cikti anlamadim

Benim bildigim sadece destek paketi engelli geliri veya nakti yardimlar aktirala biliyor dogal gaz ve elektrik icin tranfer soz konusu degildi tek bildigim elektrik dogalgaz ptt subeden yatirma sandi otomatik odeme bile verilemiyordu

Bu sabahtan itibaren hesaba aktar seçeneğinde elektrik desteği de işaretlenebiliyor ama devam et dediğimde işleminiz devam ediliyor bekleyin diyor

Bu sabahtan itibaren hesaba aktar seçeneğinde elektrik desteği de işaretlenebiliyor ama devam et dediğimde işleminiz devam ediliyor bekleyin diyor
Bugün çok yoğun sanırım ödemelerden dolayı E devletde de sıkıntı oluyor Aile bakanlığı hizmelerin dede sıkıntı yaşanıyor

Üst Alt