Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Cekemedim kalbim kirik gozlerim yasli bisekilde eve dondum eft saatinin bitmesini bekliycem mecbur 😂😂😂😂

Kesin yogunlukdan buga girdigi icin elektrik odemeleride eftye acildi oyuzden tum sistemi kapadilar hatali islem olmasin diye olan bana oldu 🙃😋

Evet şimdi PTT kurum ödemelerindeki 3 adet elektrik desteği tutarını Ziraat Bankası hesabıma IBAN girerek aktardım ama Ziraat bankası'nda hala görünmüyor artık PTT kurum ödemelerinde de görünmüyor �ki seçenek çıkıyor PTT hesabına aktar ya da başka bankaya aktar olarak geçiyor bekleyip göreceğiz ya da paranın geri dönmesini mi bekleyeceğim bilmiyorum

Evet şimdi PTT kurum ödemelerindeki 3 adet elektrik desteği tutarını Ziraat Bankası hesabıma IBAN girerek aktardım ama Ziraat bankası'nda hala görünmüyor artık PTT kurum ödemelerinde de görünmüyor �ki seçenek çıkıyor PTT hesabına aktar ya da başka bankaya aktar olarak geçiyor bekleyip göreceğiz ya da paranın geri dönmesini mi bekleyeceğim bilmiyorum

Hafta içi 16.45'e kadar yapılan EFT işlemleri aynı gün, sonrasındaki işlemler bir sonraki iş günü gerçekleşecektir

İbaresi var buyuk ihtimalle bugun gecmesi lazim sistemsel bi sorunsa nekadar suret bilmiyorum

Size uydum bende yaptim inşallah bi sorun cikmaz engelli maasi cekim gunu yarindi ondaki odeme baslangicinda kartiniza aktaripak ibareside kalkti Kuveyt Türk e aktarim yaptim bakalim ne olucak hatali islem ise iptal ederler eft buyuk ihtimal yoksa baya ugrastirir

PTT müşteri hizmetlerini aradığımda öyle bir şey imkansız sadece aile destek ödemelerini 3 TL karşılığında istediğiniz hesaba aktarabilirsiniz dedi ben de neden o zaman aktarıldı başarılı diye bir ibare çıktı dedim o sistemseldir şu anda sadece aile destek ödemeleri istediğiniz bankaya transfer edebilirsiniz dedi ve yüzüme kapattı tabii bende de bir hayal kırıklığı oldu birikmiş 3 tane fatura yani 300 TL civarında Ziraat Bankası hesabıma aktarmıştım meğersem hayal gibi bir şeymiş sağlık olsun

PTT müşteri hizmetlerini aradığımda öyle bir şey imkansız sadece aile destek ödemelerini 3 TL karşılığında istediğiniz hesaba aktarabilirsiniz dedi ben de neden o zaman aktarıldı başarılı diye bir ibare çıktı dedim o sistemseldir şu anda sadece aile destek ödemeleri istediğiniz bankaya transfer edebilirsiniz dedi ve yüzüme kapattı tabii bende de bir hayal kırıklığı oldu birikmiş 3 tane fatura yani 300 TL civarında Ziraat Bankası hesabıma aktarmıştım meğersem hayal gibi bir şeymiş sağlık olsun

Daha oncede soylemistim aktarilmaz diye peki nezaman duzeliyormus

Gecikmeli de olsa 350 TL civarı hesabıma geldi her ödemeden 3'er TL 9 TL havale parası kesilmiş 😁

337 tl 91 kuruş toplamı havale ücreti almasaymış 9 tl iyiymiş 😃

Gelen para ile de geçen sene Ziraat bankası'ndan çekmiş olduğum kredinin taksitlerini ödedim buna da şükür çok geç kalınmış olsa da bir şeylerin düzelmiş olması sevindiriyor insana sistem ağır ilerliyor ama yine de şükür

Bende 3 adet vardı hiç fatura ödemedim

Benimkide geldi suan sorun cikmadi sukur yarin ki engeli maasinda insallah sorun cikmaz gercekden super oldu bu 😂😂6 tl kesildi 2 tane vardi

Hayır bir de o değil para gelmeden önce Ziraat Bankası ve PTT müşteri hizmetlerini aradım böyle bir şey olamaz aile destek yardımından başka bir parayı transfer edemezsiniz demişlerdi özür dilerim ama bu müşteri temsilcileri çok varoş

Dostlar bu elektirik ödemesi aktarması çok iyi oldu artık ptt ye gitmemize gerek kalmadı çok rahat oldu

Benim halen supelerim olmakla birlikde
Umarim boyle devam eder ama benim teorime gore aile destek olayindan dolayi sistem sel bir sorun oldu bu nedenle odemeler cekilebiliyor insalkah ben yanilirim engelli ayligindaki odeme durumunda sosyal kart no ile birlikde odeme baslangicinda jartiniza aktiralacak ibaresi kalkdi ama odeme gunu mevcut

Surekli elektrigi ptt odemek zorunda olmak bunaltiyordu umarim boyle devam eder 2 adet vardi ikisinide cekdim Kuveyt hesabina 6 tl eksik ile gecdi maas dada sorun cikmazsa degme keyfime 😂😂

Atm'lerden işlem yapamıyorum engelim dolayısıyla gözlerimden küçük yazıları okuyamıyorum keşke engelli aylığını da aktarabilsek çünkü PTT'de aylık günü tam bir zulüm oluyor itiş kalkış ve gişe memurlarının saçma sapan hareketleri beni çok yıpratıyor

Sanırım önümüzdeki aylık ta PTT kurum ödemelerinde PTT karta aktarılmadan başka bir hesaba aktarabilirim inşallah

ARZU NUR YILMAZER

Yapabilirsin o konuda sorun yok zaten tek engel elektrik ve doğalgaz di ptt den pttbank hesabi acarsan o eft ucretinide vermezsin

Elektrik ödemesini aktardim 1 saat oldu ziraat kredi borcumu ödedim. Şimdi engelli aylığım için bir yol ariyorum

ARZU NUR YILMAZER

Yani verilen sosyal kart ile onliene alışveriş ve internet bankaciligi yok ama pttbankda var lakin konu su sabah 9 ak 4.30 ara eft yapiliyor edevletde keske 7/24 yapila bilse ornek gece 12 den sonra sosyal karta aktarilmasini bekliyoruz ve bazen 12.30 bezense 1 de aktaririyor sisteme dusuyor ATM den cekle biliyor eft olayinda 12 densora eft yapildiginda ise sabahi beklemek sart

Gece 12 den sonra acilir eft odeme olayi

PTT müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım PTT bank hesabı açtığımda engelli aylığımı sosyal kartımdan aktarabilir miyim ya da ne yapabilirim diye sosyal kartı aktarılan engelli aylığı sadece sosyal kart ile çekilir başka bankaya transfer edilemez uygulaması da yok dendi müşteri hizmetlerindeki kadın öyle bir konuştu ki beynim ağrıdı ama isterseniz bulunduğunuz ilin sosyal yardımlaşma vakfı'nı arayarak Ziraat Bankası hesabınızı tanımlatabilirsiniz gibisinden bir şeyler söyledi kendisi de emin değil ben şunu istiyorum bugün elektrik yardımını Ziraat bankası'na transferi ettiğim gibi engelli aylığımı da Ziraat bankası'na transfer etmek istiyorum bunun biri çaresi yok mudur

Benim elektrik tüketimim her zaman aylık tanımlanan bakiyenin altında olduğundan, kullanmadığım geri kalan tutar 3 ay sonra yanıyordu.
Ayrıca, PTT gişelerindeki personellerin iş yükü biraz da olsa hafiflemiş olacak.

ARZU NUR YILMAZER
Arzu hanım size daha oncedende dedigim gibi eft aktarim sistemi daha cok yeni ve kimse bilmiyor elektrik olayini bile sizden duyduk cok sey degismi gibi normalinde gece 12 den sonra sosyal karta aktiril lakin eft olayi geldigi icin gece 12 densonra ziraat a aktarabilirsiniz 3 TL karsiligi eft ucreti vermek istemezseniz pttbank sart sozkonusu olay elektrik ve dogalgazdi bunun cekimine izin vermiyor du suanki sistem ile eft yapildigini gorduk bu eft olayi destek paketinden mi kaynakli yoksa nirmal prosedür mu bu bulmak lazim buda deneme yanilma ile olucak sanirim cunku hic bir bilgi yok ptt kolsentur calisanlari icin bile yeni normal yani

Sessiz Dünyalı
Aynen benim kide oyle bekletiyordum oyuzden en yuksek hangi ise onu oduyordum bu ara engelliler icin yeni yasa cikdi 3 faturaya kadar odemeye biliyorsunuz lakin bunun icin ilgili elektrik firmasina engelli raporu resmini çekip gondermek sart bu sekilde 3 ay boyunca faturaniz odenmese bile elektirik kesilmiyor

Ben halen cekemedim kartima aktirildi sosyal destek odemesi ama sistem sorunlu ne atmden nede post cihazindan cekim yaptigimda hata veriyor para kaldi icinde yarin engelli maasi odeme gunu umarim yarinda sorun cikmaz

[FONT=Arial]Bu sosyal yardım mevzusu iyice keşmekeş bir hal aldı. Bütün bunları tek çatı altında toplayıp tek kalemde verilmesi gerekiyor, gerekecek. Nitekim, CHP'nin böyle bir seçim vaadi var. Aile Sağlığı Merkezlerinde istihdam edilecek uzmanlar, her bireyin sosyoekonomik durumunu titizlikle değerlendirip bunun sonucuna göre her ay koşulsuz belli bir meblağ (en düşük bin 100 TL, en yüksek 5 bin 500 TL) ödeneceği bir sistem. Aile Destekleri Sigortası (Asgari Gelir Güvencesi) Zaten Türkiye'nin 1971'de imzaladığı fakat halen uygulamadığı Uluslararası Çalışma Örgütü’nün sözleşmesi gereğince...
Bununla ilgili şu başlığı açmıştım. İlgilenen de pek olmadı gerçi...[/FONT]

https://www.engelliler.biz/forum/so...tekleri-sigortasi-asgari-gelir-guvencesi.html

Üst Alt