Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Dün 3 fatura bedelini daha doğrusu elektrik desteği bedelini Ziraat Bankası hesabıma transfer ettim ve parayla kredi borcumu ödedim

Barda5
kendi üzerine derken?ben kiracıyım abonelik benim üzerime.

ARZU NUR YILMAZER
o zaman elektrik desteği ptt kurum ödemelerinde göründüğü an başka hesaba aktaralım.

ARZU NUR YILMAZER
Ben Halkbank ATM'sine Sosyal Kartımı taktığımda şifre sonrasında üç seçenek çıkıyor. Para Çekme - Para Yatırma - Bakiye Öğrenme bunlar geliyor ekrana sadece. Para Çekme ile 1225 TL yazıyorum ve maaşı çekebiliyorum. Dediğiniz gibi herhangi bir açıklama yada paranın nereden yattığı gibi yazılar çıkmıyor.
Eğer maaşı Ziraat hesabınıza aktarma olayını gelecek ay yapamazsanız, Sosyal Kartı tekrar çıkartıp hiç PTT'de sıra beklemeye uğraşmaya gerek kalmadan size yakın Ziraat ATM'sinden kesinti olmadan çekmeye başlarsınız. İyi Günler.

Çok teşekkür ederim Bir saat civarı oldu müşteri hizmetlerinden sosyal kartımı kapattırdım korkum etrafımdaki insanlara aciz görünmek biliyorsunuz toplumumuzda engelli demek aciz ve acınası demektir bu gözle bakıyorlar herkesten saklarım engelimi anlayan anlarsa bu benim problemim değil bilmiyorum küçükten beri böyle yaşadım ama işte olay göz görme durumuna gelince ATM'de engelli maaşı engelli aylığı yazar diye yaklaşmadım ya da küçük yazıları göremediğimi diğer insanlar anlamasın diye bir nevi gizledim eğer ki diğer bankaların atm'lerinde dediğiniz gibi engelli yardımı yazmıyorsa yeniden sosyal kart çıkartabilirim önümüzdeki aylığı bekleyeceğim e-devlet'te göründüğü anda Bir takım girişimlerde bulunacağım hesabıma aktarılabiliyorsa Ziraat hesabıma aktaracağım aktarılamıyorsa sosyal kart çıkaracağım tekrar teşekkür ederim açıklamanız için

Ben de kiracıyım ama Elektrik eski bir kiracının üzerine 10 yıldır aynı evde oturuyorum o yüzden sordum ben destek almıyorum saat üzerime değil diye başvuru yapmadım Arzu hanıma da sormuştum aynı soruyu muallak da kaldım o yüzden tekrar sordum Kısaca saati üzerime aldırmak zorundamıyım ?

Günümüz koşullarını bilmiyorum ncak bu elektrik desteği İlk çıktığında bir faturayı ödemiştim ve elektrik saati benim üzerime değildi ikametim o evde görünüyordu isterseniz mesai saatleri bitmeden sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nı arayın bulunduğunuz yere bağlı olan

ARZU NUR YILMAZER
Rica ederim inşallah size en kolay gelecek şekilde bu maaş çekme olayını halledersiniz.
PTT'de çıkan bu hesabıma aktar seçeneği güzel olmuş tabi. Eğer bu ödemelerin hepsi aktarılabiliyorsa PTT'de
oluşacan kalabalığı biraz düşürür belki. Keşke Sosyal Yardımlaşma Vakıfları bu tür yardımlarda ve maaş başvurularında kişiye ait IBAN numarası alıp o hesaba yatırsa tutarı bu kadar uğraşmaya gerek kalmayacak. İnşallah ileriki zamanlarda böyle bir uygulamaya geçerler.

Evet çok geç kalınmış bir uygulama hesabıma aktar uygulaması aslında sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı IBAN alıyor sizden ben geçen senelerde bir iki yardımı Ziraat bankası'ndan açtırdığım hesabıma yolladılar ama sonradan ne olduysa hep PTT üzerinden yollamaya başladılar tuhaf bir durum neyse buna da şükür bekleyip göreceğiz ben bu ay elektrik desteğini hesaba aktarabildim engelli aylığı ve aile destek ödemesinde aktarabilirsem benden mutlusu yok

Arkadaşlar dün ben ibana aktarma işlemi yaptım ama para hesabıma gelmedi ptt müşteri hizmetleriyle konuştum bu uygulama elektirik destek ödemesini kabul etmiyormuş

Barda5
Elektirik destegi sydv den düzenli yardım alanlara veriliyor vgm den maaş alanlara yok bildiğim kadarıyla senin mesajını gördüm elektrik senin üzerinde olsa alacakmıydın varmı böyle bisey

Elektrik saatiyle bi alakası yok,abonelik senin üzerindeyse yani fatura senin adına geliyorsa yararlanırsın.ama en doğru bilgiyi alo 144 verir.

Elektirik destegi sydv den düzenli yardım alanlara veriliyor vgm den maaş alanlara yok bildiğim kadarıyla senin mesajını gördüm elektrik senin üzerinde olsa alacakmıydın varmı böyle bisey
hİÇ BİR BİLGİM YOK BU KONUDA

Elektrik saatiyle bi alakası yok,abonelik senin üzerindeyse yani fatura senin adına geliyorsa yararlanırsın.ama en doğru bilgiyi alo 144 verir.
kİRACIYIM ABONELİK ESKİ KİRACININ ÜZERİNE

arkadaşlar merhaba, ben daha önce aile destek programına 2 kez başvurdum reddedilmişti 3. başvurumda bugün yardımı onaylamışlar. sosyal yardım bilgilerimde yardımın durumuna baktığımda “devam ediyor” yazması gerekirken önceki reddedilen başvurumdan kalma “reddedildi/feshedildi muhtaç olmama sebebi” yazıyor. Yardımım kabul edildiği halde neden yardım durumu güncellenmemiş olabilir? bilgisi olan bilgi verirse çok sevinirim

Barda5

Merhaba ben engelli maaşı alırken elektrik aboneligimi adıma kayıtlı değilken bana elektrik desteği çıkmıştı ve kullanabilmistim. Bence başvurun sizin adınıza olması önemli değildir.

Arzu hanım nasıl yaptıgınızı yazmadınız, nasıl aktarılıyor acaba
Tmm tm gördüm teşekkürler, peki bu aile destek paketi ve engelli maaşı içinde oluyor mu?

Losdy

Zaten eft sistemi destek odemeleri icin cikarildi suan hicbir pttde sosyal kart yok bu neden ile gecikme olmasin diye cikardilar diye dusunuyorum suan elimizde olan sosyal kartlar ptt ATM sinde bile calismiyor sistem hata veriyor belki ilerliyen surecde duzelir sosyal kartiniz yoksa ptt den adiniza yatirilan tum yardimlari eft yapa bilirsiniz tek yapilamayan elektrik ve dogalgazdi ama suan onuda eft yapapiliyoruz sistemin cokmesinden kaynakli mi yapa bildik yoksa onudami serbest biraktilar bilinmiyor buara eft icin islem basina 3 TL aliniyor bu ucretden kurtulmak icin pttbank hesabi sart tek oraya ucretsiz oluyor

BitiGen

Nasıl yok ya kaynanam sosyal destek paketini aldığından beri 2ayda 3tane sosyal kart çıkardı hep kaybettiği için :) ayrıca gitti gayette çekti parasını, belki sizin orada sıkıntı vardır

muamma1905

2022 maaşı alanlara otomatikman elektrik destegi veriliyor abone kimin üstünde olduğu farketmiyor sydv den düzenli yardım alanlara veriliyor vgm den engelli maaşı alanlara yok bunu sydv söyledi kaç defa gittim edevlet üzerinden başvuru yok zaten bildiğim kadarıyla

arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan yok mu ?

arkadaşlar merhaba, ben daha önce aile destek programına 2 kez başvurdum reddedilmişti 3. başvurumda bugün yardımı onaylamışlar. sosyal yardım bilgilerimde yardımın durumuna baktığımda “devam ediyor” yazması gerekirken önceki reddedilen başvurumdan kalma “reddedildi/feshedildi muhtaç olmama sebebi” yazıyor. Yardımım kabul edildiği halde neden yardım durumu güncellenmemiş olabilir? bilgisi olan bilgi verirse çok sevinirim
bu konu hakkında bilgisi olan var mı

onur1907
Yardim basvuru kisminda onaylandi yaziyorsa deteylar bolumune bakin tam olarak ne oylandigi yazar bu arada edevlete uygulama ile degil tarayici ile giris yapip bakin .

Daha sonra sosyal yardim bilgileri sirgulama ekranindan Aile destek paketini bulup bakin orda gosterilir belki tek seferlik yardim olan diger aile yardimi onaylanmisdir ne yazdigini gormeden nedesek bos dilerseniz 144 syd vakfini ariyip ogrenin

Losdy
İstanbul Gaziosmanpaşa ve Fatih merkez pttlerine baktim elerinde yokdu farkli ilve sehirde belki vardir bilgim yok lakin olsa bile sosyal kartlar calismiyordu dun bakdigimda cogunluk ptt subeden cekdi bende dahil ptt aradigimda Türkiye genelinde olan bir sorun dedi onlarda bilmiyor nezaman duzelicek 😂

Arkadaşlar E Devlet de Aile Destek yardımı kabul edilmiştir yazıyor fakat miktarı yazmıyor Bu konuda bilgisi olan var mı ya da vakfımı aramak gerekiyor ?

ARZU NUR YILMAZER
Kendinle barışık ol güven duygun yüksek olsun boş ver insanlar ne düşünür he hissederler .Herkesin kendi hayatı. kimbilir herbirinin ne sorunları var. Bazı insanlar kendi açıklarını kapatmak kompleksini yenmek kendini iyi hissetmek adına başkalarına iyi görünmek ister Acınacak biri varsa o düşünceyle yaklaşanlar .Öyle düşünenler asıl acınacak durumda olan .Onlar ancak beyin olarak acınacak insanlardır. Boşverrr hayatını istediğin gibi yaşa takıl kimseyi umursama Önemli olan senin kendinle barışık olman ve kendine güvenindir :Gerisi hikaye kardeşim Acımak kötü bir duygudur aslın da neyse kafanı şişirmeyim fazla yazacak çok şey var aslın da da...

Barda5

Daha onceden verilen destek yardimi

Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL)
Aylık Destek Tutarı (TL)
450 TL ve altı
600
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı
550
911,15 TL üzeri ─ 1372,30 TL ve altı
500
1372,30 TL üzeri ─ 1833,45 TL’den az
İse 450

Bu sekildeydi lakin son guncelleme ile zam geldigi soylenmekde Başlangıçta 450 TL – 600 TL olan ödeme tutarı 850 TL – 1.250 TL' ye yükseltildi. buda kasim ayin daki odemelerinde belli olucak

Not odeme gunu geldiginde miktar yazicakdir sadece beklemeniz lazim

BitiGen

Neden farkli miktarlar veriliyor zamlı fiyat olarak 850 ve 1250 tl yardım veriliyor anladığım kadarıyla

@ARZU NUR YILMAZER
sosyalleştikce aşarsın yavaş yavaş .Kendine güvenin güçlü kendini insanlardan soyutlama üstüne üstüne git zamanla herşey düzene girer kafanda kimsenin kimseden bir üstünlüü yoktur gereksiz insanlar mutlaka vardır çevrende onlardan ve canını sıkan herşetden uzak dur düşünme herşeyi çok fazla bazı şeyleri zamanla oturur. hayat çok kısa aslında ....

ibrahim118

Hayır arkadaşım yanlış bilgi, benim kaynanamın engeli de yok raporuda ama elektrik yardımı alıyor kaynımda öyle,, yoksul ailelere veriliyor elektrik yardımı, tabi engelli de alıyor

Üst Alt