Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

derbeder47
Ben Cimere yazdım maaş kesilmeyecek hemen başvuru yaz ben atmıştıö cimerden gelen yazıyı sana

Barda5

Valla ben başvurmadım kesilecek diye, yok şuradan engelli maaşı alanların kesiliyor buradan alanın kesilmiyor falan yazılar gördüm, hiç agırmayan başımı agrıtmak istemiyorum

Losdy

[FONT=sans-serif]Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan yetim veya engelli kendileri ve bakmakla yükümlü annesi veya babası Türkiye Aile Destekleri Programında faydalanmaları durumunda muhtaç aylığı alan kişilerin aylıkları kesilmeyecektir.[/FONT]

[FONT=sans-serif]
Cevap ZamanıCevapKurum Birim Adı
30/09/2022 10:23:02Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç aylığı alan yetim veya engelli kendileri ve bakmakla yükümlü annesi veya babası Türkiye Aile Destekleri Programında faydalanmaları durumunda muhtaç aylığı alan kişilerin aylıkları kesilmeyecektir.VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ > SOSYAL YARDIM MÜ
[/FONT]

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanligi olarak hayata gecirdigimiz Turkiye Aile Destekleri Programina EDEVLET veya Vakiflarimizdan basvurmanizi bekliyoruz.
Böyle bir msj geldi az önce bana, normal msj yani,, başvursam mı bilmiyorum ki,

O mesaj banada geldi aldığım halde demekki herkese atıyorlar

Losdy
Maşını neden kaybedeceksin ben vakıflar genel müdürlüğünden maaş alıyorum bana Cimer den yazı geldi kesilmeyecek diye sizin neden kesilsinki

Basvurun basvurun.Aldığınız maasta kesilirse o zaman görürsünüz.Źahsen tekrar gelirleriniz incelenecek ve ufacık bir seyde aldığınız 2022 maasınıda keserlerse ağlamayın.Bu destegi almanız icin tekrar mutevelli heyeti toplanip karar verecek.Ben basvurmadim.cunku daha önce bilmedigim bir sebepten dolayı 2022 maasimi kestiler 5 ay boyunca alamadim.tekrar basvuru yaptim eve gelip gitmeler felan zar zor baglattik
Simfi tekrar bu destege basvurupta olasi olumsuz birseyde maasimdan olmak istemiyorum.hic bir sekilde basvuru yapmiyacagim ben

aylinbars

Aynı fikirdeyim arkadaşım, bu yüzden bende başvurmadım boşver, ben sydv den alıyorum maaşı, bi ara benimde durduk yere kestiler cimere yazdım da düzeldi, adamlar kesmek için yer arıyor zaten,,

Üç ay geçt aile destek programı başlayalı vgm den maaş alanlar için bu üç aylık kayıp verilecekmi acaba bu yardım bir yıl süreyle verilecek geriye dönük bizim gibi geç başvuru yapıp kabul edilenlerde bir yıl alacakmı bilen duyan varmı

Losdy
Zaten maaşları sydv veriyor kesileek olsa söylerler sana sydv de kesinlikle kesilmiyor

Basvurun basvurun.Aldığınız maasta kesilirse o zaman görürsünüz.Źahsen tekrar gelirleriniz incelenecek ve ufacık bir seyde aldığınız 2022 maasınıda keserlerse ağlamayın.Bu destegi almanız icin tekrar mutevelli heyeti toplanip karar verecek.Ben basvurmadim.cunku daha önce bilmedigim bir sebepten dolayı 2022 maasimi kestiler 5 ay boyunca alamadim.tekrar basvuru yaptim eve gelip gitmeler felan zar zor baglattik
Simfi tekrar bu destege basvurupta olasi olumsuz birseyde maasimdan olmak istemiyorum.hic bir sekilde basvuru yapmiyacagim

Zaten maaşları sydv veriyor neden kesecekleri maaşları versinler .yüzbinlerce syd li alıyor . öyle bir durum olsa alırlar mı devlet millete kumpas kurarmı mantıklı olun biraz Bana vgm den kesilmeyeceğine dair Cimer den yazı geldi

Emekli engelliyim kızım üniversitede okuyor ona yardım alabilirmiyim.bas vuracağım yer varmı...okul özel okul devlet değil.napim okuması lazım...
Biz engellileri dilenci yapmayın hakkımız neyse verin emeklide olsak gecinemiyorum.sesimizi duyu bir ton kömür parası aldığım maasdan daha çok dilenci değilim.hakkimizi verin...avr iyi para tüm engelliler bir yere başvurmadan alıyor hakkını benim hakkımda verin bana bıktık artık.

Ben sydv başvuru yaptım aile destek paketin direk iptal oluyor dediler gerekçe babaannemin. maaşı var

Bu aile destek paketi ile ilgili neden adam akıllı bir bilgi yok nette,, şartları falan, mesela babam emekli 2katlı evi var annemle tekler, annem başvurabilir mi? Bi sıkıntı olur mu olmaz mı, hiç bir bilgi yok tek dedikleri yardım ediyoruz yardım ediyoruz, tmmda kardeşim adam akıllı bir açıklama yapın

Arkadaşlar bu elektrik yardımını yada sosyal destek paketini illaki kendi adımıza olan bi bankaya mı havale etmeliyiz??

Arkadaşlar bu elektrik yardımını yada sosyal destek paketini illaki kendi adımıza olan bi bankaya mı havale etmeliyiz??

Evet ve fatura kendi adina olucak

Bu aile destek paketi ile ilgili neden adam akıllı bir bilgi yok nette

Hersey acik zaten neyi aciklasinlar 1835 gecmiycek evin olsada olmasada

Ben sydv başvuru yaptım aile destek paketin direk iptal oluyor dediler gerekçe babaannemin. maaşı var

1835 gecerse vermezler

Üç ay geçt aile destek programı başlayalı vgm den maaş alanlar için bu üç aylık kayıp verilecekmi
Hak kaybi yok basvuru ve onaylanma tarihi onemli 12 ay alicaksin eyer basvurun ustunden 3 ay gecdiyse hesap yapilarak verilicek onay sureci onemli

Ayliklari kesilen doslar 1835 gecemezsiniz gecerseniz engelli ve elektrik ve aile destek paketi kesilir haberiniz olsun zaten bu verilen paralar yardim amacli masi kesilenlerin gelirle yukselmisdir ondan kesilmisdir yoksa kesemez

Basvurun basvurun.Aldığınız maasta kesilirse o zaman görürsünüz.Źahsen tekrar gelirleriniz incelenecek ve ufacık bir seyde aldığınız 2022 maasınıda keserlerse ağlamayın.

Zaten inceleniyor sürekli başvuru yaptın diye özel inceleme olmayacak

Fatura kendi adına olmasına gerek yok,, benim adıma değil ama indirim alıyorum, o dediğin su indirimi için

Arkadaşlar aile destek paketi başvurusunda verilen ibana mı yatıyor para yoksa ptt mi bunu hesaba aktarma gibi durum varmı yada ptt kart alıp ziraat bankamatikten çekmelimi

ibrahim118

Onaylandıktan sonra pttye gidip ilkini kimlikle alıyorsun ve orada sana ptt kart veriyorlar sonra oradan çekiyorsun

@ARZU NUR YILMAZER
okuyorum görsem sormazdım değilmi ukalalık yapma

Ukalalık yapmak asla huyum değildir ama velakin yalancılık sizin huyunuz eğer ki okusaydınız defalarca yazılan sorunuzun cevabını görürdünüz insanlar hep aynı şeyleri sormaktan sıkılmadı tıpkı hep aynı şeylerin cevabını yazmaktan sıkılmadığı gibi hepimiz engelli bireyleriz ancak engelli olmayanların gözünde nezdinde aciz görünmekten vazgeçelim sorduğunuz sorunun cevabı neredeyse her sayfada yazıyor

yalancı sensin son sayfalarda geriye dönük baktım baktigim yerlerde yoktu olan yerlerede bakmamışım demek bunu sorun haline getirip yine söylüyorum ukalalık yapacağına burda büyüğüne saygılı olup yardımcı olman gerekirken boş boğazlık yapmasan iyi olurdu

[FONT=&quot]Aile destek paketinde Başvuru tarihi mi yoksa Yardım Eklenme Tarihi mi baz alınır bilgisi olan arkadaş var mı ?[/FONT]

Üst Alt