Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Az görüyorum ve her kurban bayramı aynı acıyı yaşıyorum

::(umut)::

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Merhaba. Yaşım 36. Görme engelliyim, az görüyorum. 4 yıl önce geçirdiğim göz tansiyonu rahatsızlığından dolayı zaten az olan görmem iyice azaldı.

Kurban bayramını anne baba abim ve yeğenlerimle geçiriyorum. Her sene küçük baş kurban keseriz. Ama son 4 senedir her kurban bayramı günü benim içime bir acı saplanıyor. Çünkü kurban sırasında yardımcı olamıyorum. Önceden az da olsa yardımım dokunurdu. Şimdi hiçbirşeye dokunamıyorum.

3 tane yeğenim var babam yaşlı hepsi yoruluyorlar ben ise kılımı bile kıpırdatamıyorum. Kendimi işe yaramaz hissediyorum. Bayram bana neşe değil acı veeriyor. Belki bana hak vermeyeceksiniz saçma bulacaksınız ama bunu yaşamadan anlayamazsınız. Çaresizce bayramın bitmessini bekliyorum.

Bencede saçma kesime yardım etmek yada etmemek çok büyük bir mesele değil. Nice sağlıklı insan bile bu tip ortamlarda işten kaçmak için mazeret üretir ama kavurmayı ilk o hüpletir. Hayatta böyle ufak şeylere kafayı takıp drama yapmanın lüzumu yok. Kurban bayramı bana acı veriyor başlığını görünce daha farklı bir durum var sandım. Tek derdin bu olsun.

herkesin derdi kendine buyuk gorunur.kafaya takmak isteyene bahane coktur.
gelmisiz dunyaya.oram eksik buram eksik diye hayati zindanmi edelim, salla gitsin, alllah baska dert vermesin demeye calisirsan sen kazanirsin:)
gormemek hayatin her aninda cok zor olmali:( ama gorenlerin isinide gormeyenler yapsin diye uzulmeniz kendinize arti bir uzuntu kaynagi. bunu goren biri soylerse anlarim. haddini bilmiyordur, gormemenin ne demek oldugunu bilmiyordur.

size basimdan gecen bi olayi anlatiyim.dindar gecinen bi aile yakinimizi iftara cagirmistik ramazanda. hadi hep beraber teravih kilalim diye tutturdu. ben duymuyorum siz kilin .cemaatle desemde kendi imama olacak ya hazret. itirazlarimi dinletemedim. illa dikti arkasinda saf olarak beni.
allahuekber dedigini bile anlamiyor benim sagir kulak. dudak yuz gormeyince kuru gurultu:(sesini bile duymuyorumki secdesini sevihini yapayim.:(
allah gunah yazmasin, uyduk imama dedim:(NAMAZ KILARKEN GOZU SECDEDEN AYIRMAMAK sartini birakip gozucuyla insanlarin yatip kalktigina dikkat ettim yattim kalktim. ehh namazim sayilmamistir allah katinda, elimden bu geliyor allahim sen affet dedim artik.

Yardım etme çokmu lazım yani kesecek birileri vardır buda dertmi herşeyi kafana takıyon heralde
shukufe çok tatlısın:(( şifan bol olsun

Ne meraklıymışsın kesim yapmaya :) diğer günler sorun değil diyorsun yani kesenlere yardım edememek üzücü galiba.

milletin üslubuna bak ya bir arkadaşımız derdini anlatmış paylaşmış teselli edeceğimiz yerde dediklerinize bakın herkesin kafasına taktığı şeyler vardır siz çok mu güçlüsünüz arkadaşımızın başına yeni geldiği için alışamamış olabilir zamanla kendisi de kafasına takmaması gerektiğini anlar

Tam 3 yıl sonra konuyu hortlatacağım artık mesajım burda cevap yazanlara giderse ne mutlu gitmezse de benden çıksın. En son mesajı yazan makounichi isimli arkadaş hariç mesaj yazan hiçkimseyi kaale almıyorum çünkü üzerinde düşünülüp ciddiye alınacak tipler değilsiniz. Özellikle sokrates nickli şahsa acıyarak bakıyorum çünkü engeli sanırım beyninde. Ya da fiziksel engelinin yanında kendisi ayrıca anlama algılama ve empati özürlü. Ben 15 yıldır zihinsel engelli öğrencilerle çalıştığım için böylelerini anlayışla karşılamayı da öğrendim. Bir işi engelinden dolayı yapamadığı için üzülen ve duygularını paylaşmak isteyen bir engelliye bile bu kadar cahilce ve ahmakça cevaplar yazanlara ne denir ki. Allah hiçbir engelli kardeşimi size muhtaç bırakmasın.

NOT: Bu yazımı makounichi ve GRAHAM BELL nickli arkadaşları hariç tutyorum ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Ahh zavallı anlama özürlü arkadaşım. Sana da üzüldüm ve anyazdıklarını anlayışla karşılıyorum.

3 sene önceki konuya şimdi cevap yazman da ki amaç ne pekiyi kaale almıyormuşsun madem biz seni çoktan unutmuştuk bile .:D

@::umut)::, arkadaşım 3 sene ne yaşadın öyle içinde, söyleyip kurtulsaydın ya…

kurban seyretmek hassas kalplere zarar veriyor hem, bir sene izledim de, günlerce kendime gelemedim, travma oluyor.

3 sene önceki konuya şimdi cevap yazman da ki amaç ne pekiyi kaale almıyormuşsun madem biz seni çoktan unutmuştuk bile .:D

sokrat 3 yıl sonra bu noktadan sana cevap vereceğim, not al :cool:

Ama selda* 3 yıl çok az bir zaman sana vereceğim okkalı bir cevap için en az 5 yıl hazırlık yapmam lazım .:eek:

boşver takma kafana bayram seyran bizim neyimize....
şahsen bu bayramların benim için diğer günlerden hçbir farkı yoktur....

sokrates

Ben de unutmuştum ama kader hatırlattı. Demek ki kaderde senin gibi kendisi de engelli olup başka bir engelliyle dalga geçen birine haddini bildirmek te varmış. Neyse 2026ya kadar düşünmeye devam et. 5 yıl demişsin ya sana o süre anca yeter.

::(umut)::

Haddini bildirmek mi ? Güldürmek desene şuna :D Hay Allah senden razı olsun öyle üç yılda bir değil her sene gel sen olur mu ? :)

Üst Alt