Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

B12 eksikliği anemisi ve vitamin D eksikliği ve folat eksikliği anemisi. Tedavi?

Konular
31
Reaksiyonlar
1
Bende vitamin b12 eksikliği anemisi ve vitamin d eksikliği, ve folat eksikliği anemisi ve gastro-özofajial reflü hastalığı, özofajitsiz tanımlanmıştır ilaç kullanıcam inşallah düzelirim hepsi düşük olanlar tek benmiyim acaba başka arkadaşlar varmı ?bu arada hiv pozitifim ama doktor onla alakası yok dedi zaten ilaçlarımı düzenli alıyorum negatif durumdayım ama şuan neden böyle hepsi düşük onu anlamıyorum

@mehmetege2204

Sadece sen değilsin, bugün öğrendim bende....

D eksikliği,
Demir eksikliği, çıktı benimde, belirtileri de, ağızda aft yaraları, elim yüzüm sivilce gibi şişiyor ve iltihaplanıyor, el ve ayaklarımda uyuşmalar ve karıncalanmalar, baş ağrısı ve uyku bozukluğu, kulaklarımda uğultu ve az duyma, dikkat bozukluğu yapıyor... :(

Ben aşırı demli çay içiyorum sanırım içme yada açık iç diyecek...

Haftaya doktorla görüşeceğim bakalım ne diyecek...

Benexol b12 kapsül
Bemiks
Devit damla 15 ml (D vitamini)
Ferro sanol kansızlık ilacı.

Tedavi bu.
Bu vitaminleri içince bomba gibi oluyor insan.

Son düzenleme:
ben geçen aralık ayında tam kan tahlilinde öğrendim D vitamin eksikliğimi,o günden bu yana devit damla kullanıyorum...b12 im 365 seviyesinde çıktı 450 üstü daha makbulmuş öğrendiğim kadarı ile...bu arada d vitamin eksikliğimin birazda nöröpati için kullandığım pregabalin ilaçların yaptığını da öğrendim emilimini hızlandırıyormuş...geçmiş olsun herkese..

Üst Alt