Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babamın kalçası ve boynu kırıldı. Sorularıma cevap verecek birilerini arıyorum..?

meryem01

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
o kadar zor ki yazmak, beni sadece sizler anlarsınız diye düşünüyorum.

babam arabistanda trafik kazası geçirdi bugün 1 ay oldu boynunda ve kalçasında kırık var. bundan başka da bişe bilmiyorum.

kötünün de kötüsü olduğunu öğrendim bu hayatta.kaza geçirmesi bir tarafa yanına gidememek ayrı bir ızdırap benim sizlerden ricam bu tür kazalar geçiren arkadaşlar var mı yani ne bilim belki sizlerle konuşursam rahatlarım bir kaç soruma cevap alırım

babamı hala ameliyat etmediler boynuna cihaz taktılar sabitleşmesi için, kalçadan da ameliyat etmediler boynu yüzünden
daha ne yazacam bilmiyorum ama bana yardım edecek konuşacak birilerine ihtiyacım var

merhaba öncelikle çok geçmiş olsun,şimdi foruma girdim bu yazınızı okudum inanın çok üzüldüm,keşke babanız yanınızda olabilse,allah şifalar versin inşallah,sorunuza gelince benim bir tanıdıgımda böyle bir durum yaşadı,3, 4 sene tedavi süreci oldu,paarmaklarını ve kollarını hisssetmeme durumu oldu,yani anlayacagınız bayagı bir zaman tedavi gerekiyo,tabi babanızın tam durumu en iyi doktarlar bilebilir,belki basit bir durumdur,daha çabuk iyileşebilir,burda o durumu yaşayan arkadaşlar size gerekli bilgileri mutlaka verecektir. bence asla umutsuzluga kapılmayıın, siz güçlü olunki babanıızada güç verin,allah yardımcınız olsun,inşallah güzel haberleri ve gelişmeleri yazarsınız bize..

şu cevabınız bile beni mutlu etmeye yetti çok sağolun babam ayak ve ellerini hissediyor boynunda da bir cihaz varmış sabit tutması için ama benim merak ettiğim boynunda ve kalçasında kırık olan birini doktor ameliyat etmeden ayağa kaldırmayı nasıl uygun bulabiliyor böyle birşey varmı bana mantıksız geliyor yani babama öyle demişler pazar günü ayağa kaldırıp ameliyat yapıp yapmayacaklarına karar vereceklermiş ayağa kalkması mümkün mü sizce

umarım bu tür kaza geçiren arkadaşlara burada rastlarım ve bana nasıl mümkün olduğunu anlatabilirler aklım almıyor insanın ayağı burkulduğunda bile üzerine basamaz ama babamın kırıkları var ve onu ayağa kaldırmayı düşünüyorlar aklım almıyor bir türlü

meryem hanım endişelennmeyin,doktorlar durumunu öyle degerlendirmişler demekki,babanızın çok fazla sıkıntı durumu belkide yok,yarın burda size daha saglıklı bilgiler mutlaka veren arkadaşlar olacaktır.o zaman inşallah biraz daha rahatlarsınız.güzel şeyler düşünün güzel şeyler olsun inşallah,iyi geceler..

teşekkür ederim hakan bey umarım bekliyeceğim hayırlı geceler

meryem hanım çok geçmiş olsun,rabbim şifa versin..inan bana şu an kalçasındaki kırıktan çok boynundaki kırık çok önemli..omurilik zedelenmesi olmaması için çok dua edin,zira boyun kırığına bağlı omurilik zedelenmesi en yüksek seviyelerden biri ve omurilik felci yapıyor..ama yazdıklarınızdan güzel anlamlar çıkıyor,ayağa kaldırıp durumuna bakacaklarmış diyorsun..inşallah durumu güzel sonuçlar verecek derecededir..asla umudunu kaybetme ve bol bol dua et...inşallah senden güzel haberler bekliyoruz

Meryem hanım byundaki kırık sinirleri zedelemişse göğüsten aşağısını kessen hissetmez..ve inan şu aşamada babanın acı hissetmesi bile iyiye işaret..hayat çok garip,normalde acıyı defetmek için uğraşırız ama böyle bir durumda acı hissetmenin bile ne derece önemli olduğunu anlarız...

çokk teşekkür ederim sizin sayenizde en azından babamın acı çekmesinin iyi bişe olduğunu öğrendim yani bahsettiğiniz giibi omurilikte problem olsa acı çekemez ve onu ayağa kaldırmayı düşünemezler iyi ki bu sayfaya rastladım ve sizin gibi yardımsever arkadaşlarla tanıştım hepinizden Allah razı olsun

bugün babamı ayağa kaldırmışlar ve biraz oturtmuşlar midesi bulanmış doktorlar ameliyat için erken demişler hatta eve göndermeyi düşünmüşler.babama doktoruyla konuşmasını boynundaki kırığın tıpca terimi nedir onu öğrenmesini istedim ve bana söylemesini,umarım öğrenir ve bende sizlerle burada paylaşırım babam bana şöyle tarif etti kızım iki işaret parmağını yanyana getir ve birini diğerinin üzerine gelecek şekilde çıkar dedi benim boynumda öyle dedi umarım tıptaki teriminide öğrenirim arkadaşlar

meryem hanım önceliikle bu güzel babanız ve sizin açınızdan güzel bir gelişme bence,boynundaki durumu acil bir sıkıntı olsa hemen ameliyata alırlardı bence,şuan ameliyat için beklendigine göre demekki bir iyileşme süreci bekleniyor olabilir yani,birde eve bile göndermeyi düşünmüşler bu açıdan bakınca olumlu gelişmeler var demektir,zaten babanızın en önemli sorunu boynundaki sıkıntı kalça olayı bi şekilde çözülür.inşallahh babanız için önümüzdeki süreç daha iyi gelişir,allah şifalar versin..

hakan bey bugün babamı eve göndereceklerdi az önce görüştüm ama göndermekten vazgeçmişler boynu tekrar oynamış ve vazgeçmişler kardeşime türkiyeye götürün demişler orada daha iyi imkanlar var demişler burada ameliyata alsak en küçük bir aksilikte hayatı tehlikeye girer demişler benim en başından tahmin ettiğim gibi korkuyorlar onun için müdahale edemiyolar tekrar sordum boynundaki hasarın tıbça terimini ama onlarda doktorun dediklerinden birşey anlamıyorlar doktor suriyeli, ingilizce konuşuyormuş arapça pek bilmiyor sadece kardeşim şöyle tarif etti çene kemiğinin hizasındaki boynunun halkası yerinden kaymış ne demek bilmiyorum lütfen bir bilen çıksın buraya gelmesini istiyoruz emekli değil parayı ayarlayıp emekli yapacağız ama burada okuduklarıma göre sanırım sigortası hastane masraflarını karşılasada ameliyat giderleri doktor giderlerini biz karşılıyoruz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı emeklilik konusundada bunun kolay bir yolu varmı yada bir fikir verecek olan varmı bizlere

meryem hanım öncelikle babanızı acilen buraya getirmeslinzz,malumunuz ordaki imkanlar daha kısıtlı,burda çok daha iyi hastaneler var,şimdi istedigniz hastaneye gidebilirsiniz,çok fazla bir farkın olacagını sanmıyorum ayrıca devlet hastaneleride çok mükemmel hizmet sunuyorlar.emeklilik konusu ise babanızın durumuna göre şekillenir bence,maluenmi olması gerecek,yoksa normalmi olması gerecek,bunu ameliyat sonrası durumu ve raporları belli eder,ayrıca babanızın yaşını ve ödedigi primi bana msj atarsanız ankara ssk dan araştırım,tekrar geçmiş olsun,allah babanızı size bagışlasın inşallah...

Geçmiş olsun, inş. babanız tez zamanda sağlığına kavuşur.

Çok geçmiş olsun.

Türkiye'de iyi bir beyin cerrahı ayarlayabilirseniz, onunla konuşun ve kararınızı öyle verin derim. Hatta, babanızın doktoru ile onu konuşturabilirseniz, babanızın durumu ve ne yapmak gerektiğine dair daha doğru karar verilebilir...

Bu arada babanız iş kazası mı geçirdi? Sigortası var mıydı? Oradan buraya gelirken sosyal güvenceli olması işleri kolaylaştırır...

c2 boyun kırığı iyileşme süresi ne kadar sürer

trafik kazası sonucu babamın boynu kırıldı, c2 diye tanımlanıyor ve platin takıldı çok şükür herşey yolunda,her işini kendi başına halledebiliyor eller ve ayaklarda sorun yok 2 hafta oldu ameliyat olalı bilgisi olan arkadaşlar doktor 3 ay sonra rahatlıkla boynunu eskisi gibi oynatabilirsin diyor sizlerde iyileşme süresi ne kadar oldu,tavsiye ettiğiniz bir şeyler varmı, yada dikkat etmemiz gereken bir durum bildiklerinizi esirgemezseniz sevinirim teşekkürler

Çok sevindirici bir haber bu...

İyileşme süreci de gün be gün iiyiye gidecektir. Özel bir şey yapmanıza gerek yok. Boynu zorlamayın, ani hareketlerden kaçının, doktor vermişse küçük küçük fizik tedavi hareketleri yapın, sağlıklı beslenin, kilo almayın, yeter.

Panik yapıp olumsuz şeyler düşünme ,acıların en büyük ilacı zamandır ve herşeyin cevabı zamanda gizlidir ,zamana bırakmalısın ,insanı hayat değil düşünce mahveder ,çok düşünüpte kendini üzme

bülent bey ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederim Allah razı olsun teşekkürler

murat bey çok haklısınız ama yinede insanın elinde değil çok teşekkür ederim sağolun

meryem hn.öncelikle geçmiş olsun.babanızın boynundaki kırığın oluştuğu anda nasıl taşındığı çok önemli.boyunun kırılması herşeyin sonu değil,sinirler zarar görmesin yeterli.benim anladığımbabanızın sinirlerine bası yapıyor ve bu yüzden canı yanıyor.bu göreceli olarak iyi bir durum.ancak bu şekilde muhafaza edilmesi ve getirilecekse türkiye ye çok dikkatli getirilmesi lazım.kardeşinizin söylediğinden anladığım boynu kırık değil babanızın.benim fikrim orada müdahale etmek istemiyorlar.mevcut haliiyle buraya nakil yapılabilirse burada iyileşebilir.

Üst Alt