Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babamın şeker komasından sonra aklı yerinde değil..?

Eray Saygın

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Dün babam salonda oturuyordu yanina geldim ona neyin var? Dedim bana baktı ve bir seyler söylemeye çalışıyordu ama söyleyemiyordu 1 2 kelime falan sonra anlamsiz kelimeler söylemeye başladı ambulans çağırdık ve geldiler şekeri çok yüksekmiş sanırım şeker komasındaymış doktor beyinine oksijen gitmediğini söylemiş bugün saat 2 de eve getirildi ama eskisinden çok farklıydı ne annemi tanıyordu ne de ablamı halen konuşamıyordu şekerini düşürmüsler ama bu böyle kalmis dediklerimizi anlayamıyordu sadece 1-3 cümleye cevap veriyordu ona uyumasiini veya bir şey yaptırmaya çalışsak bize DUR diye bağırıyordu doktor 1-4 Güne iyileşir dedi geçici bir seymis dedi ama kalıcıymış gibi duruyor inş. İyileşir bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim ne yapmalıyız? Aklı yerine gelecekmi? :(

Öncelikle geçmiş olsun. Şeker komasında geçici hafıza kayıpları olabiliyor babanızın ki şeker yükselmesinden dolayı olmuş düşmesine göre kısmen iyi olsa da felç olmadan da komayı atlatmışta olsa yinede önemli bir sorun hafıza kaybı. Babanızın durmunu takip edin eğer bir gelişme olmazsa çok geçmeden mutlaka nöroloji bölümüne götürün hafıza kaybının tedavisi için ilaç alması gerebilir.Umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.

Babam şu anda uyuyor ama uyanıkken de ikidebir esniyor babam beni hatırladı annem ona o kim ? Diye sorduğunda adımı söyleyebiildi sanki anlıyor ama cevap veremiyor ve vücudunu kontrol edemiyor
Lavabonun yerini karıştırıyor. Dün saat 2 de eve hastaneden geldi bugün de akşamdan beri uyuyor bakalım bugün bir gelişme olacakmı Evet başımıza ilk defa böyle bir durum geliyor bu yüzden bütün gün endişeleniyoruz İnşallah geçici bir durumdur o biraz yaşlı bir adam dır bunun ilaç ile tedavisi yokmu sizce düzelir mi? :(

Geçmiş olsunAllah şifa versin. Doktorunuz 1-4 güne geçer demiş anladığım kadarıyla da normal bir durum şeker komasında. Bir kaç gün daha bekleyin düzelmezse İyi bir hastanenin noroloji bolumunden sıra alın. Yaşı kaçtı acaba

Teşekkürler uyandığında kendine geldi. Hale unutkanlık var biraz ama geçer herhalde herkese teşekkürler :)

esra-duru;

babam iyileşti ama hafızada bozukluk oluyor bazen kendisi kafasi iyi oluyor ama şimdi insulin iğnesini getirdim kaça ayarlayacağını bilmiyor garip garip bir şeyler diyor bazende boş boş bakıyor bir yere bu geçermi yoksa doktora götürelimmi simdi götüremeyiz istanbulda felaket kar var :(

dostum insulin iğnesi dozlarının kontrol edilmesi lazım anladığım kadarıyla babanız hipogilisemi yaşıyor insülin dozları fazla gelip ani kan şekeri düşüklükleri bende diyabet hastasıyım 20 yıldır insülin kullanıyorum dönem dönem bende de bu tip durumlar oldu unutkanlık rüya ile gerçekliği karışıtrmak vs gibi en iyisi doktoru ile görüşmek imkanınız varsa doz ayarlaması yapması lazım veya evinizde kan şekeri ölçüm cihazı varsa ölçün kan şekeri değerleri düşükse bir kaç ünite azaltın dozları şu an için ama mutlaka doktoru görsün geçmiş olsun düzelebilecek bir durum fakat dikkkatli olmakta fayda var bitkisel hayata ve ölüme kadar götürür kan şekerinin aşırı düşüklüğü..

cevap için teşekkürler babamın hiperglisemi olduğunu düşunüyordum babamda cok uyuyor yemek pek istemiyor kilo kayiplari var şekerini ölçtum 225 çıktı insülin kullaniyor şimdi uyuyor insulin ayari 23 :|

kan şekerli yüksek giderse vucüt enerji kullanmak üzere yağlara yönelecektir bu sebeble yağlar yakılacak kilo kaybı başlayacak burda yapmanız gereken en doğru şey iyi bir diyabet doktoru bulmak ondan sonrası daha stabil gidecek ve kendini çok çok daha iyi hissedecek günlük yaşantısına hiç bir sorun olmadan devam edecek kardeşim bu işin şakası yok bu hastalık iyi bir diyet ve ialç tedavisi ile mümkün bir zincir halinde gidiyor zincirin bir halkası zarar görürse malesef bu tip sorunlar çıkmaya başlıyor bende size tavsiye acil olarak iyi bir diyabet hekimi bulup dediklerini harfiyen yerine getirmeniz çok çok geçmiş olsun...

Tamam bu hastalık Demek kalıcı değil babamı hastaneye götürecez bakalım nasıl olacak

Cevaplar için Teşekkürler.

seker hastaligi kalici bir hastaliktir
ilaclarina seker olcumlerine perhizine harfiyyen riayet edeceksiniz
etmezseniz bu yasadiklariniz tekrarlar duzelince bile

Şekeri bir iniyor bir çıkıyor ani bir şekilde demin banyoya girdi duş alacaktı almadan önce sakal tıraşı da olayım demiş kesmiş biraz sonra şekeri ani düşmüş banyoda çıktı tam konuşamıyordu şekeri 90 çıktı bir şeker verdik uyuyor şimdi :/

Üst Alt