Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığından ameliyat olanlar, fizik tedaviden sonuç alma süreciniz..?

reeser

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb Bende polio sekeliyim Sağ bacakta 5 cm bacağımda hem kısalık , hem ince hemde kas gücü zayıflık vardı.dizimde de yılların vermiş olduğu zarardan kaynaklı içeri dönüklük mevcuttu. motorlu çivi yöntemiyle çapada ocak 24 te mehmet kocaoğlu nun son hastalarından biri olarak ameliyat oldum. uzatımla ilgili bir sıkıntı çıkmadı dizimdeki kaynama olmadığından 4 ay ayağım boydan boya alçıda kaldı. alçı çıkalı 20 gün olmasına rağmen dizimi halen 60 derecenin üstünde (ki onuda kendim eve yaptıklarımla arttırdım) kıramıyorum ve bileğimdeki sinirler uzatmaya uyum sağlayamadığından üzerine basamıyorum ve koltuk değneklerinle yürümek zorunda kalıyorum. çapada yaz dönemine girdiklerinden orda fizik tedv alamadım evde yapılacak 2 hareket yapıp gönderdiler :) yarın itibari ile özel bir hastaneden 15 seanslık bir tedaviye başlayacağım. işin kötü yanı 1 temmuzda iş başı gözüküyor. sizlere sorum bu ameliyatı olan arkadaşlar ne kadar süre sonra fizik tedaviden verim almaya başlanılıyor. koltuk değnekleri ile işe gidip gelmek istemiyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

çalışmanıza bağlı. ben 2 ay da yapamadığımı yaptım 4 günde ve 60 derece daha fazla kırdım. merdicen inip çıkmak da kesinlikle çok işe yarıyor. en son ben de 130 derece açıyodum düşdüm dizimin üstüne daha fazla kırabiliyorum :eek:

Üst Alt