Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak protezi hakkında bilgisi olan var mı?

ozlem

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba dostlar.
15 yaşındaki yakınım kemik kanseri nedeniyle bugün sabah saatlerinde ameliyat oldu ve bir bacağı kalçanın altından alındı.:(

Şimdi benim sorum şu:Aranızda bacak protezi yaptıranlar veya tanıdıklarının başına benzer bir olay gelen var mı?

Olay henüz cok yeni oğlumuz da çok küçük 15 yasında.bize yol gösterebilecek olanlarınız var mı?
sevgiler

Özlem Tuncel
tuncel13@hotmail.com

Özlem Hn merhabalar..

bende kemik kanseri hastası olan biriyim..
2001 yılında sol bacagımdan buyuk bir ameliyat geçirdim.. ve büyük bir protez takıldı bacağıma.. şu anda iyiyim.
Paylaşmak istedim..

Mailden irtibata geçiyorum..

saygılar..

Öncelikle size geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Mailinizi bekliyorum , yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Bacak protezi konusunda medikal bilgiler mi istiyorsunuz?
Hasta kardeşimiz hangi şehirde yaşıyor?

Ankara'da yaşıyor...
Aslında ameliyatı yapan doktor protezin onun hareketlerine engel olacağını,sadece görüntü amaçlı olacağı için önermediğini söyledi.Ama biz henüz ikna olmuş değiliz ve protezle kendisini daha iyi hissedeceği kanaatindeyiz .Hem medikal bilgilere hem de tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacımız var...

Tecrübesi olan arkadaşlar çok daha iyi bilir, ama kalçanın altından kesilen bacağın yerine protez kullanmak, yürüme açısından çok büyük zorluklar getirir. Tam anlamıyla, protezi peşi sıra sürüklemek zorunda kalır.

Sitenin KÜTÜPHANE bölümünde de tanıtımı yapılan, Kendimi ENGELLETMEM kitabında mealen şöyle birşey anlatıyordu: uzun süre bacaklarımın kesilmesini hazmedemedim. Okula vs. giderken sürekli protez kullandım ve çok çok çok canımı acıtmasına karşın, "normal"ler gibi olabilmek için, o protezlere katlandım. Ama sonra düşündüm ve o yükleri taşımanın anlamsızlığını anladım. Artık çok rahatım...

kendimiengelletmem.jpg

Yani şu andaki karar, hastanın psikolojisi ile ilgilidir. Sonrasında büyük ihtimalle kararını değiştirir diye düşünüyorum.

Ankara bilkent'te
Türk silahlı kuvvetlerin rehabilitasyon merkezi var.
googleden girip orayı yerinde inceleyebilirsiniz.
(protez ile ilgili belgesel programını izlemistim.ileri teknoloji ile calıstığını belirteyim)
Arkadasa gecmis olsun dileklerimi iletirim.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.

selam

Bende kullanıyorum bu işi en güzel ankara gülhane daha iyi yapıyor.Meili ekledim.Daha geniş bilği vereceğim gelirseniz.

Üst Alt