Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacakta protez-nekroz ve kısalık ile ilgili sorular..?

ozozoz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar..
yillar once gecirdigim kazadan sonra kemik kaynamadigi icin zamanal olusan femur basi nekrozu ve kemik kisaligim var. hareket kisitliligi ve aciya sebep oluyor nekroz, ve gunluk hayatimi beynimin cogunu bacagimda topladigim icin engelliyor..
senelerdir hep duruyorum, protez taktirmaktan bahsediliyor; ve hep ne kadar gec taktirirsan o kadar iyi deniliyor.
sorum bununla ilgili:
1- neden ne kadar gec taktirirsam iyi, kimsenin yarini garanti degil, ger daha iyi olacak ise neyi bekliyor doktorlar "ne kadar gec yapilirsa o kadar iyi" derken..
2- bendeki nekrozdan dolayi aradaki kikirdak doku da zedelenmis durumda, ve hareket kisistliliginin nedeni putur putur olan kemik femur basi kemigi.
acaba protez taktirsam ve femur basi degistirilse kemikteki zorlama tamamen gecer mi? aksamasiz yuruyebilir miyim?

artik hayatimi duzene koymanin geldigi yastayim, bir aile kurmam gerekiyor, kendimi bazen guvensiz ve gucsuz hssediyorum yersiz de olsa, kendimi kabullenemedigim oluyor ( :( ), bir sekilde bir mucize gelsin diye bekliyorum gokyuzunden, isimde tam yukselme donemindeyken insaat muhendisi oldugum icin yine bacagim birseylere elvermiyor derken siz bilenlere sormaya karar verdim. lutfen yardimci olunuz..

ozozoz merhaba; bende avasküler nekroz hastasıyım sol kalçadan.. yürürken aksıyorum ve ağrım oluyor kasıktan dize ve ayak bileğime vuruyor ağrı.. hemen yoruluyorum.. oturup kalkarken ağrıyo, yürürken, yatarken.. ne yapsam ağrıo.. geçen sene aşılama ameliyatı oldum ağrılar tam geçmedi ama ynede iileşmiştm az da olsa.. şimdi tekrar ağrılar war3-4aydır böleyim.. ağrılarm çoktu die acile kaldırıldım.. doktor,bu ağrılara dayanamıosan protez ameliyatı ol ddi.. bende kendi doktoruma gttim birde ona sorayım ddm oda ameliyatı önermedi yaşın çok küçk çok erken ddi ama ben çok drettim tamm düşün karar wer yaparım bu ameliyatı ddi.. şimdi başka doktora gidecem profesöre bakalım o ne diecek.. bende çok kararszm bu ameliyatı olsam mı olmasam mı die 22yaşımdayım kaç yıl bu ağrıyla yaşabilirim ki.. eğer ii olacakasam nie bekleyeceğim anlamıyorum.. bu şeklde yaşamaktan yoruldum psikolojk olarak çöktüm 22yaşımdayım ama sanki 40yaşnda oldum bu hastalıkla.. bende sizin gibi mucize olsun die dua ediyorum allah'a.. allah herkese şifa wersn.. :((

hiperbarik oksijen tedavisi

kronik yara ve doku hasarlarında basınçlı oksijen çok yararlı oluyor.heyet raporu alınırsa sgk bunu karşılıyor.oksijenin azgittiği uzuvlara üç misli oksijen gitmesi tedavi ediyor.SEVGİLER.

bende bundan 25 yıl önce 9 yaşındayken balkondan düşmem sonucu sol kalça femur başı kırılmış ve ameliyatta düzelmişti, arka arkaya 2 doğumdan sonra ağrılar iyice arttı 10-15 ayrı dr. gittim hepsi farklı farklı teşhis koydu AVN, arka arka doğuma bağlı önceki kırığa bağlı vs. bazısı aşılama amaliyatı ol dedi bazıları aşılama ameliyatı için çok geç kalındığı o ameliyatın olması için femur başında canlılığın olması lazımmış benimkinde hiç bir canlılık izi yokmuş geç kalınmışaşılama ameliyatının anca zararı olur dediler bazıları ayaktaki kısalık bel ve diğer sağlam ayaktaki dizde hasar yapar hemen ameliyat ol dedi bazıları ayaktaki kısalık için altı yükseltilmiş ayakkabı giy yaşın daha genç dediler. neyse bişeyler oldu ben 16 ocak günü Ankara da amaliyat oldum nerdeyse 6 ay dolmak üzere başlarda iyiydi ancak şimdi ağrılarım başladı kalçada batma gibi, oturduğum yerde bile ağrıyor, ayağa kalktığımda iki tarafa yalpalayarak yürüyorum vb. işşallah ayın 18 inde dr. konrolüm var gevşeme filan gibi bişey yoktur ameliyattan sonra bi çok problem yaşadım sağlıkla ilgili değilailevi ameliyatı yeni yeni duyumsamaya başladım. Bazen ben ne yaptım hangi akla hizmet ameliyat oldun diyorum, aklım başımdan çıkacakmış gibi geliyor 4 ve 3 yaşında 2 kızım var bana muhtaç iyi olmak zorundayım ayakta kalmak zorundayım.20 nisanda raporum bitti çalışmaya başladım.yıkılmadım ayaktayım diye kendime teselli veriyorum, ama gün içinde çok gelgitler de yaşıyorum ben yaşadıklarımı yazdım ameliyattkan öncede sonra da hep kafamda sorular vardı hala devam ediyor ameliyatı çözüm gibi görmeyin etrafınızda size destek verecek insanlar olması en önemlisio zaman bi çok şeye gögüs gerilir ama benim gibi biçok şeyle kendiniz ilgilenmek tek başınıza ayakta kalmak zorunda olursanız zaman zaman hayata kahredebiliyorsunuz

korkuyorummmmm!!

yaa benimde sağ kalça femurr başımıdır nedir işte o kırıldı:mad:kırığımın tibbi adı asetabulum kırığı duyan bilen varmı??lütfen yazssın......4 kez yattım o ışıklı bol ilaç kokulu masalarda:(bidaha belki bidaha bidaha bidaha:(olmuyo bu femur bi türlü çıkarın atın dedim takmadılar:Dofff cidden çok korkuyorum protez takılacak yakın zaman içinde zor geçiyor ameliyatlar:(yoğun bakımı sevmiyorum her seferinde oreyı boyluyorum:(su virmilerrr yhaaa:)napacam benn bilmem olmasam olmuyo öbür taraf riske giriyomuş ki girdi sanırım sağlıklı olan kalçam ötekinden çok ağrı yapıyor:(arkadaşlar bu onuda lütfen yazın paylaşalım asetabulum kırığından ameliyat olan varmı??tşklrler..

Merhaba arkadaşlar bende bugün emar çektirdim.Artık ağrılarım dayanılmaz oldu ameliyat denilirse yaptırcam ama hiç istemiyorum korkuyorum.Aralıkta nekroz teşhisi konmuştu kalçamdan en fazla bu kadar dayanabilcem herlade hani deniyor ya dayanabilinicek yere kadar diye çok az dayanabildim galiba.İki kalçasından protez ameliyatı olan birini görmüştüm robot gibi yürüyodu onu görünce zaten ameliyat olmaktan korktum iyice.Ne bileyim 27 yaşındayım aktif bir hayatım var çalışmak zorundayım normale dönebilecekmiyim diye soru işaretlerim var.

merhaba arkadaşlar.siteyle yeni tanıştım hepinizin hikayesini okuyunca bende anlatayım kendiminkini dedim.benim nekrozlu olma nedenim aslında şimdi bakınca o kadar saçma bir neden ki.5 yıl çalıştığım şirketten bir teşekkür bile edilmeden çikarıldım.bunu kafama taktım böbreklerimden rahatsızlandım(nefrotik sendrom)tedavi için verilen kortizon nedeniyle de nekrozla tanıştım.hemde her iki kalça ve dizlerde.ama daha çok sağ kalçamda.şu anda evliyim.hergün değişen ağrılarım oluyor ama hiç yok olmuyor hep var.çocuğumuz olsun istiyorum öncelerde doktorlar riskli olur dedi olmadı;şimdi de bebek doğunca nasıl bakarım düşüncesinden korkuyorum vazgeçiyorum.o risk halen devam ediyor.şimdi karar verdim.protezlenmeye.29 yaşındayım protez için beklemelimiyim bilmiyorum ama hayatının bu döneminde ağrıyla yaşa 50 den sonra gelen hayat nasıl olur o da tartışılr.neticede yeniyim sitede.ankarada ameliyat olmaya karar verdim(eşimle istanbulda yaşıyoruz,kendi ailem ankarada)bana bu konuda yardımcı olun doktor tavsiyesine ihtiyacım var.(hacettepe mümtaz hoca yada bildiğiniz kim varsa)ameliyat olan arkadaşlar özellikle siz öncesinde nasıldınız şimdi nasılsız.yol gösterin
şmdiden teşekkürler.hayat bize bu sürprizi yaptı bizi üzdü,umarım bundan sonraki sürprizleriyle güldürür...

zeynad arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.benimde her iki kalçada avn vardı.her iki kalçayada protez takıldı.ameliyat olalı 3 hafta oluyor iyiyim çok şükür.ameliyatı dışkapıda 2.ortopedi bölümünden fatih pestilci yaptı.inşallah sende fayda görürsün.allah yardımcımız olsun.

merhaba zeynad bende 4.evreyim sol kalçada ameliyat karar aşamasındayım aslında karar verdimde bir doktora güvenip olmak istiyorum.Mümtaz hocayı banada sölediler araştırdım ameliyatı bir özel hastanede yapıyormuş ve ücret alıyomuş ayrıca.Ben muane olmadım kendisine henüz.En son güven hastanesine gittim yine protez ameliyatı olan biriyle konuşuyoruz oda daha önce güven hastanesinde ameliyat olmuş ve kontrollerine başka bir hastanede gittiğinde protezin durumu çok iyiymiş yapan doktorun ismi sanırım Sinan Avcıydı.Ben de ona muane olamadım Halit bey adında bir doktora muane oldum o pek ameliyat olmamı uygun görmedi genç hasta olduğum için triflex adında bir ilaç verdi onu kullncam 3 ay sonra tekrar gel dedi kontrole bakalım.Başka doktoroda gitmeyi düşünüyorum.Birde yeni uygulanan bhr protez diye bir protez varmış yeni öğrendim bende bütün doktorlar uygulamıyor sanırım ama genç hastalarda bu protez daha uygunmuş kemik kesilmeden yapıldığı için revizyon daha kolaymış.Gittiğinde muaneye sende danışırsın doktoruna en iyisini onlar bilirler heralde.Sağlıklı mutlu günler.....

avn

arkadaslar hepinız hastalıgınızı anlatmıssınız bende sol kalcamda aynı problemı yasıyorum kacıncı evrede oldugumu bılmıyorum bana da 3 doktor protez dedı ama yas kucuk oldugu ıcın yapmıyorlar bır protezın omru on yıl en fazla 50 yasına kadar 3 ameliyat olmam gerekır dedıler dayanabıldıgın kadar dayan dedıler bende forumları okurken bu yarım protezı bır kaz kısıden okudum acaba kacıncı evrede ıken bunu yapıyorlar suan çok agrım yok dayanıyorum ama bazen oyle bır gelıyorkı oturup ağlıyorum artık
sureklı kendımı sakınmaktan bıktım en ufak haraketlerı bıle yaparken bazen zorlanıyorum bazen zorlanmıyorum cevrenızdekı ınsanlarda bunu görunce sankı numara yaptıgını dusunuyor bazen baston kullanıyorum ağrım oldugunda ınsanlar tuhaf bakıyor daha dun bır seyı yoktu dıye
ameliyat sanş ışı ablamda sol kalcasından amelıyat oldu ama ona protez yerıne metal tabakalar koydular 6 ayda bır kontrole gıdıyor doktor çok ıyı oldugunu herhangı bır sorun olmadıgını soylemıs en son tam olarak ıyleşmesı bır yıl surdu cerrahpaşa ortepedı servisinde oldu suan doktoru ozel bır hastanede bölum baskanı
burada yazılanları okumak benı bıraz rahatlatıyor yanlız olmadıgımı anlıyorum
umudunuzu ve moralınızı ıyı tutmaya calışın

Arkadaşlar hepinize merhaba
1 ,5 aydır protezimle birbirimize alışmaya çalışıyoruz.şimdilik pek bir sorunumuz yok.dr da herşeyin yolunda olduğunu söyledi.şu ana kadar hep iyiki olmuşum bu ameliyatı dedim.umarm ölene kadar da böyle söylerim.ameliyat olan bölge de hafif hissizlik dışında çok şükür bir ağrım yok.umarım atlatmışımdır.darısı başınıza,hepimize acil ve bol şifalar..

zeynad;

çok sevindim inşallah ömür boyu hiç problem yaşamazsın tekrar geçmiş olsun allah hepimize acil şifalar versin :)

eva
çok teşekkür ederim bu site ameliyat kararını vermem de bana çok yardımcı oldu.site kurucularına ve arkadaşlarada çok teşekkür etmek isterim.herkese çok geçmiş olsun.hepimize acil şifalar

Zeynad çok geçmiş olsun darısı aynı durumda olanların başına diyorum.Normal yürüyebiliyomusun ve eski eklem hareketlerine kavuşabildinmi? çünkü bende sol kalça eklemimde avn ile yaşamaya çalışıyorum kortizondan dolayı oldu bendede şuanda bütün eklem hareketini kaybetmiş durumdayım çorabımı bile giyemiyorum nerdeyse.Birde sen hatırladığım kadarıyla Ankara da ameliyat olcaktın hangi hastanede ve doktora oldun öğrenebilirmiyim.Sağlıklı günler diliyorum....

Arkadaşlar protez konusunda hepinize yardım açısından bilgi paylaşımı yaparım www.proted.com.tr adresı ıletısım numarasından her turlu destegı alabılırsınız benım ısmımı verın yeter ucret talep edılemez doktor olayına gelince Fatih Pestilci özel muayenehanede muayene eder amelıyatı yapar daha sonra asla tanımaz bir insandır Sezgin yazıcı vardır ssk da onun uzerıne ortopedist tanımam 2. ortopedide özel muayenehanesıde yoktur ayrıca dırek ssk da yapar muayenenızı klınık sef yardımcısıydı en son.
Hepinize acil şifalar dilerim

Slm.sol ayak kalça eklem yeri femur S72.0 boyun kırığı ameliyat olalı iki ay oldu 3vida attılar topuzun üzerinden ayağımı fazla oynatamıyorum doktorum bana söylediği topuzdaki damarlar tutarsa iyileşir tutmazsa tekrar ameliyatla topuz değişir ve 20yılda bir ameliyatla topuz değişir dedi çünkü kemikler 20 yılda bir küçülürmüş

bununla beraber baş dönmesi başladı vertigo eskiden geçerdi ilaçla vertigo şimdi bir kutu ilaç bitti geçmiyor ilacı da bıraktım ama ALLAH(cc)şükürler olsun bizden kötü durumda olanlar var RABBİM şafi ismiyle cümlemizi tecelli etsin inşaELLAH, sizce tutarmı ne zaman iyileşirim ne yapmam lazım

Arkadaslar merhaba , 8 ay kadar once agir bir cisim kaldirmamla sag bacagimda avaskuler nekroz (A.N) olustu. Doktor ilac tedavisinden sora gecmezse ameliyat olursun dedi. 5 ay kadar ameliyat olmamak icin direndim en son gaziantep medikal hastanesinde bir doktor bitkisel bir ilac onerdi OSBLASS . BU İLAC BİR AY İCİNDE GECİRMEZSE AMELİYAT DEDİ VE İLAC 1 AY İCERİSİNDE A.N GECİRDİ. Aradan 2 ay geçti durduk yere sol bacaginda da A.N oluştu. Bu ilaci tekrar siparis edicem ve kullanican umarim tekrar gecer. AVASKULER NEKROZ YENİ BASLAYAN HASTALAR İCİN ,O BOLGEYİ KANLANDİRMASİ GEREK OLAN HASTALAR İCİN BU İLACİ ONERİRİM. AMA İLERLAMİS DURUMDA AMELİYAT OLMUS KİSİLERE FAYDALİ OLURMU BİLMİYİRUM

Üst Alt