Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacakta tek taraflı kısalık olup olmadığını hangi uzman ölçer?

Kirmasti28

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar iki tarafa özellikle sol tarafa çok sallanarak yürüyorum çevremden penguen gibi yürüdügümü söylüyorlar ve moral bozucu olabiliyor,bunun için ortopedi doktoruna gittim röntgen çektiler doktor bişeyiniz yok dedi ama yürürken rahatsız olduğumu söyledim yapabilecegim bişey yok dedi,bu tek taraflı kısalık mıdır sizce ? Bunun ölçümünü kim yapar ortopedist mi fizik tedavi uzmanları mı ?

Seni rahatsız etmiyorsa ağrın sızın yoksa bırak penguen desinler kurbağa desinler neden moralini bozuyorsun ki..?
Çok istiyorsan kısalığını öğrenmek için bir medikalciye giderek de ölçtürebilirsin ayak boylarını..

Bacağında kısalık olsa bunu kendinde anlayabilirsin ki.. Ölçtürmeden de anlaşılır. Pantolon paçaların aynı olmaz, aynı olunca da bir taraf yere sürteceği için, kısa olan tarafın paçası daha çok yıpranır, yere sürtüldüğü belli olur.
Bacağında kısalık değil de kas zayıflığı da olabilir. Dizinde kuvvet azsa yürürken ona daha fazla kuvvet verdiğin için o tarafa daha fazla yüklenmiş olursun. Ama Başka ortopedi doktoruna görünün bence.

Niye bozmasın ki herkes sağlıklı olmak ister.

Evet sinir bozucu pantolon paçası :p

Ortopedi, fizik tedavi ve ya herhangi bir ortez protez yapan bir kuruluşta ölçtüre bilirsin. BenCe ihmal de etmeyin bu kısalık durumlarına bir çözüm bulamazsanız ilerde bel omurlarında sıkıntı oluşuyor.

Üst Alt