Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yapmalıyım? Hangi vitamini kullanmalıyım?

bitmedigitti

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba,

Yıllardır çektiğim müzmin hastalıklarım mevcut.

Üretra darlığı,
bronşektazi,
reflü+pangastirik
boyun ve bel fıtığı
ara sıra depresyon...

hastaıklarım sebebi ile sürekli rahatsızlanıyorumç. hemen hemen her ay bir kutu antibiyotik kullanıyorum.
bağışıklık sistemim çökmüş durumda.
Sizce bu konuda doğal vitamin yada minerallerden hangisini kullanmalıyım.
Araştırmalarımda şu üç ürün dikkat çekici oldu;

solgar ester c plus 1000 mg
solgar ekinezya
solgar beta 1,3 gluten

bağışıklık konusunda bu ürünler çok tavsiye ediliyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar cevap verebilirse hem benim hemde benim gibi bağışıklık sorunu yaşayan arkadaşların yarasına ilaç olabiliriz diye düşünmekteyim...

Hayat paylaştıkça güzel...

Bir ara bende çok sık hastalanıyordum alerji, nezle, faranjit ile birleşince antibiyotiksiz geçmiyordu...çok hijyenik koşullarda yaşayınca sanırım kolay hastalanıyoruz. Bir süre otobüs kullanmıştım, aksıranlar, yüzüne öksürenler, kalabalık, bol mikrop ohh mis bir süre sonra vücut değişik mikropları tanıdıkça vücut direnci de artıyor:)

kışın Sabahları portakal & greyfurt suyu içerim, bir de limonlu ıhlamur...Keçiboynuzu pekmezi de iyi gelir. Tadını çok sevmesem de bir kaşık yemeye çalışırım.Yapabiliyorsanız spor da çok iyi gelir.

bitmedigitti

Kesinlikle ama kesinlikle organik kefir öneriririm. Bağışıklık sistemi üzerinde çok önemli bir etkisi var.

Organik kefir her gün mayalanması ve tüketilmesi gereken bir şeydir. "Amaan, her gün uğraşamam" diyen kişiler için uygun değildir :)
İsteyen olursa bana adresini yazsın, maya göndereyim.

Nasıl bişey ki bu? Süte mi karıştırılıyor?

Bülent bey abicim,
Kefir bende çok duyuorum ancak kullanmaya cesaret edemiyorum. Çünkü bazı insanlar bronşektazi hasatalarının mayalı ürün kullanmaaması gerektiğini söylüyor. Ciğerlerde kolay parazit bakteri üremesini sağlıyormuş. Bu yüzden peynir, yoğurt, ekmek bile az yiyorum. Kefir sence iyimi gwelir yoksa dahamı kötü olurum! :(

Merhaba ,

Reflu+ gastrik şikayetleriniz varsa portakal suyu, greyfurt suyu gibi narenciye ürünleri kesinlikle yememeniz gerekiyor. Kullanacağınız ilaçlara dikkat etmeniz gerekiyor. Tablet c vitaminleri bile dokunur midenize.

2-3 yılda bir tertip kullandığım bir ilaç var ; İmuneks. Doğal ekmek mayasından elde edilen beta glukan bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Maya alerjiniz var mı test yaptırmadan, doktora danışmadan almayın.

Kefir çok çok faydalı bir ürün. Yine de danışın.

Ben bu yıl propolis kullanıyorum bağışıklık için. Arı sütü, polen, propolis kullanabilirsiniz. Midenize dokunmaz, faydası olur hatta.

Doğal ve dengeli beslenme, bol oksijen, egzersiz yapabiliyorsanız mutlaka faydası olur.

bitmedigitti

süt ürünleri senin için sakıncalıysa kefir de zararlıdır. Kefir zaten bakteri... u konuda doktoruna danışmadan sakın kullanma.

bitmedigitti ben kefiri barsak florasının düzelmesi için kullanmıştım. sabah akşam 1 bardak içmiştim. ilk başlarda kokusu biraz tuhaf ama zamanla alıştım faydası oldu mu dersniz oldu bende. sizin nasıl olur bilemiyorum.

bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ilk önce barsak florasını düzenlemelisiniz diye biliyorum. Çünkü vücudun savunmasını büyük oranda barsaklar sağlıyor diye biliyorum.
Sema arı sütü-polen-çok çook faydalı ama nerden temin ediyorunuz merak ettim:? fiyatını da merak etmiyor değilim :)

sabah aç karına 1 çay kaşığı polen olsa çok iyi olur düşüncesindeyim:)

Bu arada yinelemiş olayım: organik kefir mayası sıradan market kefiri ile kıyaslanmayacak kadar iyidir.

kefir içeriği insan vücudu için gerekli olan yararlı bakterileri içeriyor. kefir(kendi mayaladığınız daha çok faydalı),ev yoğurtu,ev turşusu çok faydalıdır barsak florası için.

kaderimsee çekerim..
Ben propolisi buradan sipariş verdim ; Kars Bakkaliyesi 1947`den Günümüze
Propolis toz halde 20gr 14 TL
Çözelti halinde kullanılması gerekiyor. Kullanım şeklinin nasıl olacağı yazıyor, kendiniz hazırlıyorsunuz.

Diğer ürünler de mevcut. Kapıda ödeme yapıyorsunuz. Ürünlerinden memnun kaldım.

bitmedigitti

Bronsektazi ne kadardir var...bagisiklik yetmezlegin var olabilir yani immun sistemin calismiyor demek.dahiliye dr ve hematolojiye gidip serum iga igg igm degerlerinie baktir bunlar sorunluysa bagisikligin calismiyordur.bir tup kanla bir gunde cikar sonuc.zaten varsa sikinti bagisiklik tedavisi alman gerekir

Bu konuda tamamen doğal yöntemlere başvurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.. Ne varsa doğada var.. Tabii doğal bir ürün kaldıysa :( Arkadaşlarımızın da yazdığı gibi kefir bu konuda en büyük yardımcı.. Market kefirleri de endüstri ürünü olduğu ve içinde birçok katkı maddesi bulunduğu için sağlıklı değil.. Kefiri çok iyi bildiğiniz bir yerden alıp kendiniz mayalayarak üretecek ve hergün bu şifa kaynağından içeceksiniz.. Ne kadar ekşi olursa o kadar verimli olur.. Kefirle uğraşamam derseniz en büyük ikinci yardımcınız evde yapacağınız probiyotik yoğurt.. Evde mayalanmış bir miktar yoğurdu maya olarak kullanabilirsiniz.. Mayalayacağınız yoğurdun içine eczanelerde satılan probiyotik tozlardan alın ve koyun. Ben 5 litre süt için 5 yemek kaşığı yoğurt , 2 şase probiyotik toz kullanıyorum. Güçlü bir bağışıklık sistemi için öncelikle barsaklarınızın çok iyi çalışması gerekiyor. Beyinden sonra en önemli organ olarak barsaklar geliyor. Diğer bir tavsiye de sabahları aç karnına içilen sıcağa yakın ılık limonlu su.. Suyun içine katacağınız limon miktarını kendiniz belirleyebilirsiniz.. Yapabiliyorsanız çiğ sarmısakla birlikte limonlu su karışımını için.. Bu karışımın da çok faydasını görürsünüz.. Tüm karışımların faydasını en erken 2 hafta sonra görmeye başlarsınız. Sürekli yaparsanız 6 ay içinde çok ciddi gelişmeler görürsünüz. Vücudun kendisine gelmesi 6 ay sürüyor maalesef.. Geçmiş olsun..

Atalarımız turp yiyin yada tarlasından geçin demiş doğru demişler

bitmedigitti

ıga ıgg ve ıgm degerlerıne baktır kan tahlılıyle.bende bagısıklık yetmezlıgı bu tahlıllerle saptandı.28 gunde 1 bağışıklık serumu alıyorum

ugir

Kefir faydali oldumu mi sizde.bende ayni sorun var 3haftada aliyorum bende uretmiyor vucut antikoru.kefir veya baska bisey yardimci olurmu acaba?

Herseyi denedim fayda etmiyor.yogurdu falan evde yapiyorum son 15 gunudur bitki caylaei falan tuketiyorum..bu sene girip ve sinizut henuz hic olmadim.iyi besleniyorum..iskembe kelle paca yemek te cok onemli

ben bi ara bal toz zencefil ve zerdecal tukettım.hepsını karıstırıyosun..acayıp faydalı deneyin derim

Bağışıklık için hangi aşıyı yaptırmalıyım....

Arkadaşlar hepinize selamlar,
Beni tanıyan arkadaşlar bilirler bir çok hastalıkla mücadele ediyorum.
Ama en önemlisi sol alt lobda yaygın olmayan bronşektazim var ve yaklaşık 1,5-2 ayda bir akciğerlerimde enfeksiyon geçirip rahatsızlanıyorum.
Daha sonrasında antibiyotik tedavisi ile geçiyor.
Forumdan bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine bağışıklık sistemimi kontrol ettirmek adına enfeksiyon hastalıklarına gittim ve muayene oldum.
Bana hiçbir tahlil yada başka bir şey yapmaya gerek olmadığını sadece 3 adet aşı ile kendimi korumama yardım edebileceğini belirttiler. Onlar;

PREVENAR 13 (BUGUN VURULDUM)
HİBERİX VEYA MENCTRA (1 AY SONRA VURULACAĞIM)
PNÖMO 13 (6 AY SONRA VURULACAĞIM)

Sizce bu aşıları vurulmama gerek var mıdır, bana yararı olur mu?
Bu aşıları genelde bebeklere vuruyorlarmıs sanırım ancak ben yetişkin bir insanım...
Cevaplarınız için şimdiden tşkrler...

Octagam mor recetelidir. Iga igm igg dusuklukluklrrinde verilir gul...

Bitmedi gitti siz hematolojiye gidin o asilar memenjit pnomoni asilari..bunlari bende oluyorum 5 yilda bir.yada baska bir dahiliye dr una yada yakinlardaki bir labarotuara gidip iga igg igm bunlara bir tup kanla bakliyor.kafadan al bu asilari yaptir demek sacmaliktir.
Kefiri pek sevemedim.yogurdu evde yapiyorum.zencefil omega 3 zerdacal surekli kullanirim.

@Hüesyin
Kefir sevemedim...ev yogurdu tuketiyorum surekli..

Octagam markasi, serumun gamunex,flemogam bir suru mark var Ivig diye gecio genelde. Bana hic ası verilmedi, duydugumuz herseyi denedik sayilir ama pek gozle gorulur faydasini gormedim.

Aynen..huseyin..allah sifa versin hepimize

Üst Alt