Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakanlığın engellilere sağladığı sosyal bir yardım var mı?

nazlıugur

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar5 merhaba yazın engelli aylığı almak için başvuru yaptım eve geldi bi beyfendi şartlar uyuyordu sigorta yok ailem memleketteydi beyfendi yazdı çizdi derdini anlatmaya izin vermiyor kendi soracak sen cevaplayacaksin sonra mesaj vs gelmedi ben aradim uygun görülmemiş dedi çalışmıyorum iş bulamıyorum fakat bana verilen hakkı kullanamiyorum
Aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvuru yapsam engelliler için yardım varmi acaba orda fikri olan varsa yazarsa çok sevinirim

Engelli aylığı için kişi başı düşen gelir esas alınsa da, aileniz üzerindeki ev, araç vb. gibi diğer mallara da bakılmaktadır. Ailenizin memlekette olması fark etmiyor yani. Neden kabul edilmediğini öğrenmeye çalışın. Buna göre bir yol izlenerek tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Bir de eğer engeliniz yüksekse, kendi doğal ihtiyaçlarınızı gideremiyorsanız ve hanedeki kişi başı düşen gelir de belirlenen miktarın altında (asgari ücretin üçte ikisinden az) kalıyorsa, o zaman bir yakınınıza evde bakım maaşı bağlanabilir.

Üst Alt