Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Baki abi

Konular
59
Reaksiyonlar
0
Geçmiş ola diyerekten girdim sohbete
Tanıştık adı baki babayiğit toplu bir adam
Neyin var soluğunu zor çekiyorsun dedim
Başladı anlatmaya
Bilirsin levent kardeş boya zehirler adamı
Tiner zehirler
Yıllardır boya işi yaptım yeymiye paralara
Korunamadım astım hastası oldum
Soğuk kaba inşatlarda binalarda çalıştım
Dizlerim dayanmadı romatizmaya yakalandm
Doktara gittim çalışma ölürsün dedi
Çalşmasamda açlıktan öleceğim dedim
Çalışmıyorumda zaten 4 aydır paramda bitti
Bakımsızlıktan öleceğim bakamıyorum kendime
soğuk rutubetli evin duvarlarını bilmiyor doktor
önüne bir tas çorba koyacak kimsenin olmadığını bilmiyor
sobaya kömür atıp sobayı yakacak kimsenin olmadığını bilmiyor
bilse ne yapacakki çovar benden hepimizi kurtaracak hali yokya deyip bitirdi
derince bir iç çekmeye çalışsada çekemedi öksürdü
mırıldanarak küfretti
dışarı baktı camdan kahveye doğru
ben gideyim sizi gördüm
birde kahveye gidip dostları göreyim diyerek yavaş yavaş kalkıp yerinden kapıya yöneldi baki abi.

Baki abi
haayat şlşartları
insanı zorlar bazen
bazen çok iyi şarlarda sürdürürsün hayati
bazende!!!

Biz, " zor olan karamsar olmak değil, zor olan fırtına sonrası gökkuşağı gibi gülümsemektir " dedik, demesine de, hadi şimdi Baki abi gülsün kolaysa..

Çalışsa bir dert, çalışmasa binbir dert.. İki ucu ... değnek misali. Bu hayat zorluğuna bir de yalnızlık eklenirse, gördüğüm o ki eklenmiş.. Küllim zararda Baki abi..

Allah Baki abilere dayanma gücü versin. Sabır versin, aş versin, iş versin, ama önce sağlık versin inş.. En büyük tesellimiz/umudumuz, belki de temennilerimiz..

Hayat şartlarından yıpranmış yıkılmış zaten Baki abi, yaşamak için bir sebebi bile kalmamış, yalnızlığından dolayı.. En çok dokunan da yalnızlığıdır Baki abinin bu saatten sonra..

baslikkkk victor hugooo ne alakaa
baki abinin derdi dert uzuldum ama kadinla ne alak
kasiim dedim levent:p

shukufe yazımın başlığı BAKİ ABİ. viktor hugonun sözü ise blog umun başlığı. açıklamam umarım anlaşılır olmuştur.

bu doktorların %90 aynı.işleri dışında ölcüp biçmeden bol keseden akıl vermeyi çok severler. yok neymiş çalışma ortamı sana uygun değil çalışma bababaaaa:mad:
her olayı yaradana havale etmekten başka caremiz olmadığından Allah yardıcısı olsun Baki amcanın...

Üst Alt