Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakmayın Dem Vurduğuma Derin Derin Meselelerden!

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Bir haftalık bir gribin ertesinde...
Bu illet, her kış hodbin'e uğramazsa kendini, vazifesini yapmış saymıyor. hodbin solunum yollarını, kızıl bir goncadan çıkan, sıcak bir nefes için saklaya dursun, o gelip otağını kuruveriyor. Neyse ki çoğu zaman ciğerlerine ulaşamadan kurtuluyor elinden de İngiliz klasiklerindeki yakışıklı, ama narin ama zayıf ama hastalıklı... teni güneş yüzü görmediği için Advert(Alacakaranlık'taki edvırt) gibi soluk benizli adamlar gibi zatüreye tutulup düşmüyor her kış yataklara.
On yıl kadar önce, bu kadar şanslı olamamıştı da soluğu Süreyya Paşa Hastanesi’nin odalarından birinde almıştı.

Evet hatırlıyorum…
Hastanenin balkonundaki güvercinler... pencerenin yanında yatan, saçı sakalı bir birine karışmış, yanakları çökmüş, ateşler içinde yandığı gecelerin yorgunluğunu üzerinden atamamış bir genç... Nasılda zayıf ve mahzun hissediyordu kendini. Yatağa her düşüşünde olduğu gibi, yine kibir ve gururundan pişmandı. “Ya Rab!” diyordu, “kurtar beni bu illetten, aczimi kabul edecek, yalnız senin adını yücelteceğim”

Arada bir tutulduğu bu hastalıklar ve kaslarına musallat olan o illet olmasa, arada bir burnu sürtülmese kim durabilirdi hodbin’in bencilliğinin ve kibrinin önünde.

Derdi nimete çeviren, hastalıklara şifa veren, Rabbe secdeler olsun…

2005’in Nisan’ında hodbin defterine aşağıdaki notu düşmüş, onu da ilginize sunayım ki yazımıza biraz derinlik gelsin.

Necip Fazıl gibi bende bulsam mürşidimi...
Ama benim dertlerim öyle büyüklerinki gibi ulvi dertler değil ki;
Başımı, bir ulunun eteğine sürdüğümde huzur bulayım.
Bakmayın, dem vurduğuma derin derin meselelerden.
Bir gribe tutulsam ağlamaya başlarım.

her yıl pkl çogumuzun başına gelen bir hastalıgın bu kadar hoş anlatılabilmesi sanırım her kesin harcı degildir:)
güzel bir yazı oldugunu söylememe artı gerek varmı:)

donence;bt3922' Alıntı:
her yıl pkl çogumuzun başına gelen bir hastalıgın bu kadar hoş anlatılabilmesi sanırım her kesin harcı degildir:)
güzel bir yazı oldugunu söylememe artı gerek varmı:)
Fena yazmadığımın farkındayım ama olsun iltifattan zarar gelmez, elinizden geleni ardınıza koymayın :)

Geçmiş olsun... Grip öyle tuhaf hastalık ki çizgi filmlere bile ağlar hale getiriyor bünyemi . İyi ki grip değilim kesin ağlardım bu yazıya :eek:

Sema;bt3954' Alıntı:
Geçmiş olsun... Grip öyle tuhaf hastalık ki çizgi filmlere bile ağlar hale getiriyor bünyemi . İyi ki grip değilim kesin ağlardım bu yazıya :eek:
Evet, ben de farkettim bunu. Tv de bir vatandaş karbela olayını anlatıyordu, baktım göz yaşım coşmuş geliyor... o sırada annem de birşeyler söylüyordu, ona cevap verirken sesimin çatlamasına da mani olamadım... karizma tuzla buz... (gerçi annem, "ne dindar oğlum var" diye düşünüp gizli bir haz almıştır bundan zannımca) Vaka zaten ağlanmayacak gibi olmadığı için hadi onu bir kenara koyalım... ondan bir müddet sonra "Bizim Evin Halleri'ni" izliyordum, Peyami Rikkat'e şiir okurken, Rikkat ağlamaya başladı, bilin bakalım ona kim eşlik etti:)

Sanırım grip virüsü ağlama mekanizmasını da etkiliyor...

Üst Alt