Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Balgam çıkartmak için bir önerisi olan var mı?

Konular
91
Reaksiyonlar
0
ben koah hastasıyım.balgam çok zor çıkarıyorum.dokturun verdiği balgam sökücü ilaçları fayda etmedi.bitkisel ilaçlarıda kullandım sonuç hep aynı.tıbı olarak cihazla balgam temizlenmezmi.bilgisi olan varmı

ben koah hastasıyım.balgam çok zor çıkarıyorum.dokturun verdiği balgam sökücü ilaçları fayda etmedi.bitkisel ilaçlarıda kullandım sonuç hep aynı.tıbı olarak cihazla balgam temizlenmezmi.bilgisi olan varmı

Ilık su içceksiniz o dahada rahatlatır

Bahattih Bey kuzenime de Koah teşhisi koymuşlar ama pek önemsediği yok.Belirtileri nelerdir ve nasıl bir hastalıktır.Ciğerle ilgili olduğu biliyorum.Teşekkürler, Kalın sağlıcakla.

aman ha ihmal etmeyin.ilerlediği zaman çok kötü olur.benim 4 evredir.en büyük belirtisi nefes darlığıdır.

Bugüne degin duydugum balgam sökücülerin başında kekik gelmektedir. Diger yandan zencefil de akcigerleri hayli rahatlatan bir bitkidir. Sabahları aç karnına toz halinde zencefili bir çay kaşıgı balla karıştırıp yutarak ardından bol ılık su içmenizi tavsiye edebilirim. Ancak yinede konunun uzmanına sorarak bu uygulamayı yapmanız daha iyi olur. Diger yandan bazı gögüs plikliniklerinde kişinin namazda secde eder durumda olması pozisyonunda bir yakınının yavaş yavaş sırtına vurarak oluşan titreşimle balgamın cigerlerden yukarı dogru çıkmasını saglayan bazı fiziksel egzersizlerin yaptırıldıgını da bilmenizi isterim. Sanırım bunun nasıl yapıldıgını gittiginiz hastanede sorarak daha detaylı ögrenebilirsiniz. Acil şifalar dilerim...

Öksürük Otu adında bir bitki kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini anlatsınlar lütfen.. Nette araştırırken rastladım bu bilgilere kullanmadım yani.. Bu ot aktarlardan bulanabilir belki.. Kaynak bilgi linki.. ksrk Otu

Balgam söktürücü ve dağıtıcı özellikleri ile, bronşit, gırtlak ve ağız boşluğu nezlesi, bronşiyal astım ve hatta başlangıç dönemindeki akciğer tüberkülozunda büyük bir başarıyla kullanılabilir. Uzun süreli öksürüklerde, ve ıztırap verici ses kısıklıklarında, gün boyunca sık sık, balla tatlandırılmış öksürükotu çayı içilebilir. Daha sonraları, Mayıs'ta, üstleri yeşil ve altları gümüş rengindeki keçeli yaprakları çıkmaya başladığında, C vitamini içerdikleri için, onlar çorbalarda, maydanoz yerine ve ilkbahar salatalarında kullanılabilir. Daha sonra, yapraklar çiçeklerden daha çok etkili madde içermeye başladığında, ayrıca da çiçek-yaprak harmanı yapmak için onlar toplanabilir. Öksürükotu çiçek veya yaprak buğusu, krizli ve boğucu soluk alma zorlukları ile birlikte görülen kronik bronşitlerde gün boyunca pek çok kere solunabilir. Çok kısa sürede büyük rahatlama görülecektir. Ş sık sık, bitkinin kaynama suyuyla hazırlanan ayak banyoları yapınız. Astım rahatsızlıklarında, sürekli bronşitlerde ve sigara zararlarında, ilkbaharda bitkinin taze sıkılmış özsuyundan bir tatlı kaşığı, bir tas et suyuna veya sıcak süte karıştırılarak alındığında, önemli yardımlar sağlar.

Öksürük Çayı: Eğer balgam söktürücü bir öksürük çayı hazırlamak istiyorsanız, öksürükotu yapraklarını ve çiçeklerini, sığırkuyruğu çiçekleri, ve dar yapraklı sinirliot yaprakları ile, ince kıyılmış olarak, eşit oranda harmanlayınız. Bu karışımdan 1 tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır ve 4-5 dakika demlendikten sonra süzülür. Bu çaydan günde 3 bardak, balla tatlandırılarak, sıcak sıcak ve yudumlanarak içilir.

Baho şunlara dikkat tmelisin:
1. bol ılık su içeceksin.
2. Limon, portakal, domates, çay vs gibi yiyckleri tüktmyceksin. Bunlar balgam oluşturur.
3. günde bol bol ıhlamur içeceksin. fakat ıhlamuru bol bol kaynatacaksın iyice demlencek kıpkırmızı olacak ancak faydası bu şkilde mümkün.
4. sıcak ve soguk içecek yiyecekten uzak duracaksın.
5. bitki çaylarına agırlık ver. Havva'nın dediği bitki çayı da olabilir mesela.
6. Doktorlar artık balgam söktürücü ve öksürük şurubu pek tavsiye etmiolar o yuzden kndine iyi bir doktor bul. Doktorun yukarıdaki gibi bu tarz tavsiyelri sana zaten yapmalıydı. Bu gibi durumlarda koruyucu tedbirler önmlidir çünkü.
Sadce öksürük şurubu ve balgam sökücüyle olmaz bu işlr. Balgam söktürücü ilaçlar daha zorluyor hastayı çünkü.

BENİMDE AYNI SORUNUM VARDI 2 gündür çıkarıyorum çok olmasada kusacak gibi oluyorum öğreneceğim..yinede neden olduğunu anlamadım..5 kiloluk suya bir tatlı kaşığı karbonat bir tatlı kaşığıda elma sirkesi koydum..3 gündür onu içiyorum..tahin pekmez yedim bide gece yatmadan sütün içine pekmez koyup içtim..deneyin belki faydası olur ilaçlar fayda vermedi banada..sevgiler..

Üst Alt