Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Baş tarafı kalkan hasta yatağında besleme mı yoksa karından besleme mi önerirsiniz?

metehan50*

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
Selamlar arkadaşlar;
Arkadaşlar benim % 100 engelli 23 yaşında yatalak bir oğlum vardır.Oğlum sürekli yatağa bağımlıdır.Kemiklerde ve kaslarda tamamen duyarsızlık başladı.Yemek yedirirken nefes borusuna sürekli yabancı madde kaçıyor.oturtmaya çalıştığımda ise ifade edilemeyecek ölçüde açı çekiyor.Üç gün evde beş gün hastanede günümüz geç,yor.Sürekli enfeksiyon oluşuyor.Doktorlar ya baş tarafı kaldırılan hasta yatağı,yada oturtamıyorsanız karnından delmek suretiyle hortum atıp mama ile beslenmesi gerekir diyor.Ben sizlerden şunları öğrenmek istiyorum;

1-Baş tarafı kaldırılan hasta yatağı kullananlar varsa bu sistem iş görür mü?

2-Hortumla karnından mama ile beslemek mi yoksa baş tarafı kalkan hasta yatağı daha uygundur?

NOT:Maddi durumum iyi olmadığından,şahsımın da karaciğer sirozu hastalığı nedeniyle çalışamadığımdan ve hanede toplam altı kişiye sadece evde bakım maaşı alarak geçimimizi sağladığımızdan dolayı evde kullanılmayan hasta yatağı olan hayırseverlerin 530 656 66 78 numaralı telefondan bana ulaşırlarsa çok iyilik yapmış olursunuz.Yatak sadece baş tarafı kalksa da yeterli olur.Allah bütün ilgilenenlerden razı olsun.

Üst Alt