Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bayramda sosyal yardım yapılır mı?

Ebru101

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Selamlar Ben 3 bayramdada Tek seferlik 500 tl ek olarak yardım aldım bu bayram yine Tek seferlik yardım yapılırmı

yardım almak için herhangi bir şey yaptınızmı.yani yardım almak için birşey yapmak gerekiyormu.

peki ebru hanım ne zaman yardım yapılıyor.mesela bu günlerde gitsem alabilirmiyim.yada ne zaman gideyim vakfa.

Engellilere yine ikramiye yok

Herkese ikramiye var ama engelliye yok haksızlık bu büyük haksızlık

Ben her bayram öncesi bakıyorum edevlet de tek seferlik yardım hazır diyor ptt gidip çekiyorum maaşla birlikde tc yatıyo bayram parası karta degil

Sanırım bu ayın 24 yada 25 inde yine yazar tek seferlik yardım hazır 500 tl diye

E devlet te Aie bakanlığı bölümünde sosyal yardımlara bakın bana 300 tl çıkmış örneğin teslim edilebilir yazıyor ama henüz vakıftan aramdılar arayınca ptt den çekiliyor

Merhabalar, her SYDV'na göre değişmekle birlikte her yardımın iletilmesi açısından farklı prosedürler işletilmektedir. Esasen kimi SYDV siz başvurmadıkça size yardım sunmazken, kimi SYDV ise bunları her yıl ayrı ayrı listeler ve yardımları ona göre gerçekleştirebilir. Fakat burada en önemli nokta, zora düştüğünüzde bunu SYDV'na bildirmeniz, gerekirse CİMER'e yazmanızdır. Eğer ki sadece oturup yardım beklerseniz, maalesef ki yardım elinize ulaşmayabilir.

SYDV genelde yılda 2 veyahut 3 kez, 250 ila 300 TL'lik gıda yardımını PTT ya da Ziraat Bankası hesaplarınıza yatırabilir. Bu parayı yatırdığını size mesaj veyahut arama yolu ile bildirebilir veyahut bildirmeyebilir. Bundan ötürü e-Devlet üzerinden "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" hizmetini kullanarak tarafınıza bir yardım ödeneği yansıtılıp yansıtılmadığını hızlıca buradan kontrol edebilirsiniz.

Üst Alt