Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bazen aşırı özgüvenli ve hatta ukala oluyorum. Bu neden olabilir?

oldboi

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
15
Bazen böyle sanki içimden biri çıkıyor , böyle sürekli insanlara ögreten ders veren sürekli birşeyleri düzelten akıl veren akıl almaya ihtiyaç duymayan. Hani derler ya klavye delikanlısı onun gibi ona benzer. Böyle biranda çıkıyor , yaşayan varı benzer sorunu

Bu siteye gir. Lise e-kitapları var.

Bölüm seç. Sınıf seç 9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıf, 12. sınıf kitaplarını oku.

Biyoloji, fizik, kimya, matematik oku.

Sonra anlayabilirsen insanlara bunlardan ders ver.

Şayet başarılı olabilirsen üniversite ( TYT- AYT ) sınavlarına gir. Tıp fakültesi seç. Doktor olursun. En az aylık 70.000 tl maaş alırsın.

Aslında insanın en iyi bilmesi gereken şey , neyi bilmediğini bilmesidir...Eğer insan bunu bilirse bilmediği çok şey olduğunun farkına varır..
Ama sana en kolayını söyleyeyim , bu yukarıda yazdıklarımla hiç kafanı yormadan...
Kimseye karışmamak..
Senin doğruların senin için doğrudur.. Kendi doğruların ile mutlu isen ne güzel bu hal üzere yaşa daima mutlu ol...
Çünkü bir şeyi çok iyi bilmek , tartışma sonucu haklı olmak mutluluk getirmiyor..

Son düzenleme:
Genelde böyle bu tip forumlarda morumlarda chat uygulamalarinda vs iyice düşünüp cevap yazabilceğim veya konuşabilceğim yer ve ortamlarda daha bi ortaya çıkıyor

@TungaTunga,

Doğru tartışmak için değil kendin için bilmek lazım sanirım. Kendimizden başka şeyleri değiştiremeyiz varsayalım değiştirebiliyoruz güçle oda bizi tatmin etmez kendimizden uzaklaşcağmzdan. Anca sevgiyle değiştirmek , buda kendimizi değiştirmeye calışmakla oluyor sanırim karşıdakini kendin gibi bildiğinde karşıdaki seviyor gerçek bağ oluyor heralde

Sanal alem sanal insanlarla tartışmak insanı sinir hastası eder..
Sanal alemde herkes her konuda prof..
Prof. diplomasını aldığımız kurum Google.
Uzmanlık dalımız kopyala yapıştır..

@oldboi,
Sana şu şekilde tavsiye verebilirim...
Her şeyden biraz biraz bilmektense bir konu hakkında iyi derecede bilgi sahibi olma yolunda ilerlemen olur..
Ama iyi derecede bilgi sahibi olmak için kitaplar okurken-araştırırken bunu sadece ve sadece kendin için, öğrenmek için yap..
Aklının bir köşesinde öğrendiklerimi öğretirim düşüncesi olursa o zaman yorulursun, bıkarsın.. Sırtına yük olur..

Oku-öğren mutlu ol..
Seni ne mutlu ediyorsa-edecekse ...

Sevgi ile de olsa kimseyi değiştirme düşüncesi olmasın aklında..
Biz kendimizin en ufak bir hatasını-kısacası kendimizi değiştiremezken başkasını nasıl değiştirebiliriz...

Bu söylediklerim kafana yatar mı yatmaz mı bilmem ama ben sana yolun sonunda ki manzarayı anlattım farz edebilirsin...
Ama dersen ki ben bu yolda adım adım adım ilerleyeceğim , bu yolda düşe kalka mesafe kat edeceğim....Sen bilirsin...
Bu yolun sonunda ki manzarayı görmek için kaç kaç geceni-gündüzünü harcarsın. Kaç kez düşer kalkarsın orası bilinmez..
Yürüyerek de gelsen yolun sonunda ki manzara aynı - uçak ile de gelsen aynı..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanki şu zamana kadarki yaşantımdan dolayı günahlarımdan dolayı hiçbirşeyi haketmiyorum hissi. Sanki günahkarım ve şuanda bunu telafi etmek için yeterince birşey yapmıyorum hissi.

Kendini en iyi sen ve ailen tanır..
Sıkıntıların ne boyutta , neler yaşadın , şu an nasıl bir ruh hali içersindesin biz bunu bilemeyiz.
Bu nedenle bizim sana burada vereceğimiz cevaplar senin için sağlıklı olmaz hatta sıkıntılarının ciddi boyutlara ulaşmasına neden olabilir..

Sen veya ailen senin tıbbı destek alman gerektiğini düşünüyorsanız bir psikiyatri hiç olmadı bir psikolog ile görüşmen doğru olur.

Oldboi, evvela geçmiş olsun. Peki bu durjmu yaşarken farkında mısın ? Ne bilim birine birşeb anlatırken içinden çok konuştuğunu vs düşünüyor musun ? Yoksa olay ve nr ise ondan sonra mı anlıyorsun

@Boşasaymayirmibirharf,
Sağolasın Hocam bazen yakaliyorum kendimi durduruyorum , kendimi derken o içimdeki şeyi yani. Ama bazende sonradan anliyorum

@TungaTunga,
Hacım sağolasın uzun uzun yazmışın biraz bilgili olduğum birkaç konu var veya olduğumu düşündüğüm. Psikoloji ve din konusunda diğer konulara göre daha bilgili olduğumu düşünüyorum kitaplarda okudum bunlar hakkında zaten genelde bu konularda oluyor dediğim şeyde

@Boşasaymayirmibirharf,

Konu itibariyle anlatılan kişilik motofine en uygun kadim kişilikler belli. Bunlardan feyz alan da milyarlarca insan olduğuna göre, boş boğazlık yani dikkatsiz ve yersiz yazmaktan ziyade en uygun tespiti yaptım 'ulan'. Karışmadığın çok belli evet ve tam tersi dini değerler ile her şeye karışılıyor sorun orada. Mesela biri rahatsızdır bu rahatsızlığını çözmek istersin ama yapabildiğin tek şey şükür veya dua etmesini söylemek olur. Bu yardım değil ve bu huy insanların içinde yaşamıyorsa ben neden kendi içimde yaşatacak mışım ki. Sizin ki kutsal görev benimki değil mi? Orta çağda şifacıları gördüğü yerde öldürten ruhbanlar gibi. Tıp bu yüzden erken ilerleyemedi

Doğru aslında bende arkadaşın dediğinden dini birşey anlamadım ben şahsen inançsızlığı yaydığını vs peygamber kompleksi diyen peygamberlere olumsuz birşey demiş olmaz , daha çok kendini peygamber sanma durumuna bir atıf var. Sanrıya sebep olanda putlaştırma aslında.

@Boşasaymayirmibirharf,
Yok kesin olarak karşı tarafa ders verici nitelikte konuşuyorum biranda. Yani biranda psikanaliz yapan nevzat tarhan oluyorum veya biranda kafirliği ortaya çıkarıp reçeteyi veren cübbeli oluyorum. Koyuyorum biranda masaya tarhanı cüppeliyi. Sonra diyorum ben bunu tanımıyorum bilmiyorum neden bunu yaptım

@Sansarius,

Hacım bi üstteki dediginde birşey yokta şuan bu tanımlamayı yani sahsen benimde örnek aldığım kadim kişileri hastalıkla aynı bağlamda kullanman , sence bu kişileri sevenlere karşı ne derece saygılı ve hoşgörülü bir tutum ? saygı ve hoşgörü bekliyorsak karşıdan saygılı olmaliyız tamam bir kışkırtma icinde olmuş olabilirsin ama bunun çözümü şikayet ettiğin şey gibi olmak mı ?

@oldboi, sevebilirsiniz sorun yok ama alışkanlık haline geitirip taklit etmeye çalışırırsak google örneklerinden beter oluruz.

@oldboi,

Herkesin günahı vardır kendinizi rahat tütün öyle düşünmeyin
Sadece siz öyle değilsiniz.
Bazen bu normal durumuda aşabilir bu düşünceler yani çok geçmiş olsun..

kötü alışkanlığı normalleştirmek bağımlılıktır. Davranışının kökünü inkar edersen rahatsızlık duyduğun bir davranışın da yok demektir.

Üst Alt