Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Becker Musküler Distrofi (BMD) olan arkadaşlar fiziksel durumunuz nasıl?

uluerhan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Becker Musküler Distrofi (BMD) olan fiziksel durumu iyi olan yetişkinler var mı aramızda?

ben varım sanırım özelde de yazmışsınız. okuyanlar da görsün diye yazıyorum. Yürüyorum ama koşamıyorum. Çömelip desteksiz kalkamıyorum. YA bir duvarı ya da bir sandalyeyi tutarak kalkıyorum. Merdiven basamağını çıkmak için korkuluğu kullanıyorum. Elektrik mühendisiyim ve kamuda çalışıyorum. Okul inşaat kontrolü yapıyorum genelde. Araç kullanıyorum engelli ehliyeti değil normal ehliyet. Yalnız ehliyet yenilemede aile hekimi sağlık raporum olduğu halde bir de nüfustakileri ikna etmek için şekilden şekile giriyorum. Sadece görünüşte aksak yürüdüğüm için problem çıkarıyorlar.

@murat220 eğer çevirme kontrolünde rahatsız lığınız fark edilirse ehliyetiniz engelli ehliyetinize çevrilmeniz istenecektir maalesef bende muskuler disrofiyim benimde 30 yıllık ehliyetimi dr lar kas hastası olduğum için iptal etti

Üst Alt