Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bedensel engelli ve şişmanlık sorunu olanlar..?

code

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
mevzunun estetikle alaksı yoktur şöyle ki:

1. engelli isen fiziksel aktiviten doğal olarak az.

2. engelli isen belke sıradan bir insandan 3-4 kat amaliyat geçirmişindir. bir doz narkozun akciğerde yaptığı zarar bilinen bir şey. ilaçlar karaciğer vs. ve metoblizmanın giderek kendi içinde etmesi dolaşım bozuklukları vs sonucunda oluşan sonuç.

3. engelli olmanın yarattığı psikosoyal ruh halinin bazılarımızda yemek yeme alışkanlığının giderek abartılı bir noktaya taşınması.

4. ölüm duygusu vs. sebeplerin daha sık yaşanması ve geleceğe karşı hiç bir öngörünün olmaması hiç bir planın olmaması sonucunda çıkan ruh halinin eve kapadığı pasif hayatlar.

5. eğerki ortopedik engelli iseniz kendinizi aşırı zorladığınızda orataya çıkacak problemler çerçevesinde beynin psikolojik olarak daha kısıtlı bir fiziksel davranış yaratması.

gibi sebeplerden dolayı bir çok bedensel engelli şişmandır sizler bu konuda nasıl rahatsızlıklar yaşıyorsunuz yaratıcı çözümleriniz yaşadıklarınız?

@code
ben de ortopedik engelliyim ama sadece sol elimin parmakları yok. psikolojik sıkıntılar her engellide olduğu kadar bende de var zaman zaman, sosyal aktivitelere katılıp üstünden gelmeye çalışıyorum.

bence senin dediğin daha ziyade ayaklarından problemi olan tekerlekli sandalyeli ortopedikler için.
bir ortopedik engelli olarak bende spor yapmak için bi sorunum yok fırsat buldukça fitness'e ve yüzmeye gidiyorum. şişman da değilim, boy 175/ kilo 85 ;);)
ayrıca pekçok normal insanda olmayan six packs dediğimiz baklava bende mevcut, inanmayana caps atabilirim ;):D

@ibrahim karın kasların ilgimi çekmiyor panpa bendede hava alanı gibi omuz 20 genişliğinde kol kası var hava atıyor muyuz? illa foto koyacam dersende tabi buradan sana mani olmayalım koy bence belki kuzey güneyde oynarsın...

valla code senin spor yapmaya pek niyetin yok, bu çok bariz.

@code, sana üç önerim olacak, ister dinlersin, ister dinlemezsin (bana göre tın, şişman olan sensin)

1-bol su tüket
2-TV kumandasını kullanma
3-yemek yerken ayna kullan

yaaaaahuuu ben neden o şişman engellilerden değilim :) dermişim...gerçektende ben zayıfım..ama biraz fazla zayıf..nedense geçirdiğim amelyatlardanmı yoksa başka şeylerden mi kilo alamıyorum..hoş,zaten iştahım da pek yok diyebilirim eskiye göre..
engelimin üstümde bıraktığı etkilerse;mesela hafif skolyozum,giydiğim bişeyi kendime yakıştıramam..ne biliyim giydiğim bişeyin fiziği iyi olan birinde daha güzel duracağını hayal ederim..o yüzden ben çoğu zaman kendim almam giyeceğimi..anneme kardeşime yıkarım bu görevi..birde aynaya bakma mevzusu var..aynanın karşısına pek geçmem,çünkü ayna güzel olanı göstermek için vardır diye düşünürüm..ha ben çokmu çirkinim?ondan değil aynada kendimi düzeltsem nolacak derim..sallaaaaa derim..arada küçük bir çocuğun 'abi senin belin neden azda olsa eğik' gibi sorularla da karşılaşırım..'allah öyle istediği için' derim..ama bi etki bırakır üstümde..anlıycanız sen ne kadar seni etkileyecek şeylerden kaçsanda seni gelip buluyo..ne kadar kendini alıştırsanda seni derinden etkiliyor..ama bu günüme hamd olsun..bunlar isyanım değildir..şükürler olsun bugünüme..

@code

sadece espri yaptım birader, o kadar da gülücük koymuştum yine de anlaşılmamış sanırım ;) hava filan attığım yok havalı insanları hiç sevmem. seni kırdıysam da çok özür dilerim espri yapayım istedim

yok hocam bende espri yaptım yalnız gülücük koymayı unuttum kırılacak bişey yok.

Üst Alt