Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bel fıtığı ameliyatından 4 yıl sonra yeniden ameliyat olmam gerekiyormuş!?

merve2012525

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Merve 21 yaşındayım ilk bel fıtığı ameliyatını 17 yaşında oldum şimdi yine tekrarladı yine ameliyat diyor doktorlar platin takılacak dediler çok dikkat ettim ameliyat sonrası ama sinir stres üzüntü yine tekrarlatti bence ameliyatı ne kadar uzatırsanız sizin için iyi üzüntü sinir stres ağır kaldırma eğilme gerilme den uzak durun sert mekanda uyuyun ben korse hiç kullanmadım herkese bol şifalar diliyorum

ameliyat önemli, gerekli durumda ihmal edilmemeli. Hastalık artıyorsa alanında uzman doktorların kesin görüşü alındıktan sonra geç kalınmadan müdahale edilmeli... Allah şifa versin..

Ben yaklaşık 3 hafta önce bel fıtığı ameliyatı oldum, mikrodisektomi (mikroskop altında) L4 bölgesinde. Ameliyattan sonra inanın çok ağrı duymadım. 1. Gün hastaneden çıkardılar, evde 1 haftalık dinlenme süreci verdiler. Bu süreçten sonra yavaş yavaş dışarı çıkıp kısa yürüyüşler yaptım, işimde ağır yük olmayan yerlerde çalışabildim. 2. Hafta artık hareketlerımın hızlandığını hafif olan ağrı sıklığının azaldığını yaşadım. Şimdi 3. Haftadayım ve her geçen hafta daha iyiye gidiyorum.
Bel fıtığı ameliyatından sonra şunu anladım, vücudumu yormadan yasamaliyim, agir yuk kaldirmamaliyim, egilip kalkarken,bilgisayarin basindayken,tuvaletteyken her yerde vucudumu koruyarak kullanmaliyim. Mevcut yasam sartlari beni firik etti:) degismesi lazim...

Üst Alt