Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bel kaymasından Ameliyat olan var mı?

emir88

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar aranızda bel kaymasından Amelıyat olan var mı ,bir de bel kaymasi Ameliyati da skolyoz Ameliyati gibi kemik dondurma ile mi yapılıyor ,aramızda 15 20 sene önce bu Ameliyati olan birisi var mı ,benim icin cok önemli yakın zamanda bel kaymasından 6 tane vida (platin) takılması soz konusu iyileşme süreci nedir bir daha eskisi gibi olabilecek miyim kaygılarım var ,bu süreci daha önce yaşayanlar lütfen bilgi versin,bende l5 s1 de pars defekti ,l5 s1 de dejeneratif diskopati ve l4 l5 te fıtık ve yükseklik azalması var

arkadaşım aynı hastalıktan ben ameliyat oldum l5s1 biraz şan işi be ben ameliyat olmadan önce sadece birşey indirip kaldırırken belim ağrırdı şimdi yürüsem bile belim ağrıyor başka hastanelere gidiyorum hiç birşey olmasa belinde platinler var onlar ağrı yapar diyorlar hele soğuk havalarda varya donma ile yanma ve ağrı hissi karışık oluyor oranıda %12 aynı durum benim başıma geldi fıtıkta vardı ameliyata girmeden önce sordum açmışken fıtığıda alırmısınız diye alırız dedilir gözümü açtım ilk onu sordum fıtığı aldınızmı diye onlarda yoo senin belini fıtık değil kayma ağrıtıyordu o yüzden almadık dediler şimdi başka hastaneler fıtık ağrı yapıyor olabilir platinler ağrı yapıyor olabilir diyor işin en aksi tarafı siz tedavi edin diyorum o sorumluluğu biz alamayız diyorlar ameliyat olduğun hastane tedavi edecek diyorlar bende soruyorum o hastane yıkıldı ne olacak yıkılsın öyle gel diyorlar hani laf varya vermeyince mağbud neylesin mahmut o yüzden biraz şans ben bi insan gördüm adama 15 vida takmışlar fıtığı almışlar adam kamyonun üstünden mal indirip bindiriyor hemde ssk hastanesinde olmuş bi adamda gördüm zengin işyeri sahibi adı sanı duyulmuş bi hocaya 2008 de 8000 tle vermişti hala bi ayağını sürtüyordu ben 2008 de ameliyat oldum bizdeki şans düzelmedik inşaalh sen düzelirsin hayırlısı

Sagol kardes Gecmis olsun Allah kimseye bu derdi vermesin

ablam oldu. benden tavsiye son care olarak düşün. çok çok geçmiş olsun

Trtekin ablanız iyileşmedi mi neden böyle bir tepki verdiniz ki?ameliyattan fayda görmedi mı acaba su anda nasıl durumu

ağrı devam ediyo eskisi kadar olmasada yine var.

Yaw millet 90 sene yaşıyor yaşlılıktan oluyor hiç hastalık adı bile bilmeden biz bahtsiziz tüm engellilere Allah sabır versin:)

Selam arkadaslar, ben skolyoz bel kaymasi ameliyati oldum bundan 17-18 sene once 2001 yilinda. suan 22 yasina girecegm ve halen daha platinler belimde ve bna ara ara bazi ufak tefek hareketlerde rahatszlik veriyor. Her sene kontrollere gidiyorum lakin cikarttirmak istiyorum ama korkuyorum doktorum bna sorun yok platinlerim sknti yok düzgun ama diyo 17 sene olmuss o platin alinir yada cikartmak kolay olmaz diyor kaynamis ama suan ise bi zarari gorünmüyor ama istiyorsan da alinir ama biraz skntili zorlu bir ameliyat olur dedi. Ve lutfen bna bununla ilgili ayni seyi yasayan kisilerden fikirlerinizi istiyorum sizce ne yapmaliyim.?

Ben varim skolyoz ameliyati dogustan bel kaymasi 2001 yilinda platin takildi ve halen daha belimde. Bna biraz rahatszlik veriyor sancilarm oluyor ama doktorum bana gorunuste cok duzgun zarari yok gayet platinler iyi diyo ama 17 yil oldu aldirmk cikartmak istiyorum ama korkuyorum neden diye ise cikartmak takmak kadar kolay olmadugini söyledi ve simdi hc korkmazkn simdi korkum olustu kafam karisik ne yapacagimdan oyle yani .

Ayşeqül77

Ayşegül ameliyatını yapan doktorun adı nedir?benim belimde problemim var üç kez fıtıktan ameliyat oldum şu anda skolyoz var derecesini bilmiyorum kayma var ve ameliyatlardan dolayı disk yüksekliğini kaybetti platin takılması gerekiyor ama platin yanlış uygulanırsa dünya da cehennemi yaşar gibi olunuyormuş şu anda iyi bi dr arıyorum.

Dr fahri recbere bel kaymasi ameliyati olan var mi acaba

Üst Alt