Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belediye başkanları istedi, Hükümet sakatları evlerine tıktı!

küçücük hak veya menfeatlar için bir parti desteklenırse böyle olur..engellilere verilen ler HAK tır,akp nın sadakası degil,,,,baska partide gelse oda bunları devam ettirmek zorunda.....ayrıca 2022 ve evde bakım maası baglanmasındakı İNCE AYAR KRITERLER i asan sayısı cok az...YANİ BEN EMEKLIYIM MAASIMA 50.TI EKSTRA ZAM YAPILSA,,,650 TL LİK BAKIM PARASI KESİLİR,,,,YANİ 50 TL GELİNCE 650 TL GİDECEK,, cunku 2/3 veya3/2 krterleri aşılıyor....YANİ ENGELLİ YAKINLARI BİR HUKUKCU KADAR VE MALİYECİ KADAR BİLĞİLİ OLMAK ZORUNDA... OYUNUZU VERİRKEN,,,"BANA GELSİN DE VATAN BATSIN UMURUMDA DEGİL" MANTIGINDAN İNSANLAR VAZGECMELİ,,,VATAN OLŞMASZZA Bİ ŞEY OLMAZ....ÖNCE BEN DEGİL VATAN DEMELİYİZ...

Engelli Ulaşılabilir 2005 yürürlüğe girdi 7 yıl da süre verildi 2012 de tamadı 3 yıl

Arkadaşlar 2005 yılında çıkan ve 7 yıl süre verilen Engelli ulaşım fiyasko ile bitti 7 yılda hiç bir şey olmadı 3 yılda yani 2015 te her şey 4 de 4 lükmü olaçak REFERANDUM mu yapıldı EVET mi çıktı hangi Engellinin fikri alındı kimler onay verdi de uzatma yapıldı bu uzatmaya neden hiç bir Engelli karşı çıkmadı söz gelince 10. 000 milyon Engelliyiz deniyor Türkiyede ki secmenden daha fazlayız ama söz sahibi degiliz dah bir çok RESMİ bina Engelli ulaşımı aşmış değil Yerel Yönetimler eksik Bankalar dersen öyle saymakla bitmez arkadaşlar ben poretez kullanıyorum ama ya Tekerlekli Sandaliyeli ne yapaçak bu konuda neler yapmamız gerekiyor HUKUKCU arkadaşlar yardımcı olursalar memnun oluruz.

Adım Ralfi Çukuril. Taksi ve diğer toplu taşıma araçlarının erişiminin arttırılması ile ilgileniyoruz. Ben engelli değilim, fakat özel sektörü temsilen UCOME ile bu konuda görüşmeler yapıyoruz. Engellilerin rahatça ulaşım imkanlarını kullabilmesi için bazı araçlar ürettik.

Uluslararası raporları taradığımda engellilerin Avrupa ülkelerin de bile taksileri yoğun şekilde kullandığını öğrendim ki, aslında bu ülkelerde toplu ulaşım standartları çok yüksek olması sebebiyle taksi bir lüks olarak kabul edilir. Bu taksi seyahatlerini, yerel veya merkezi hükümetler ücretin bir bölümünü ödeyerek katkıda buunuyorlar. Taksilerin engelliler tarafından tercih edilmelerinin en büyük nedeli esneklikleri ve kapıdan kapıya hizmet vermeleri.

Tüm gelişmiş ülkeler taksilerin eribilirliklerini arttırmak için kafa yormakta ve bu konuda raporlar hazırlamakta. Engellilerin Türkiye de taksilerle neler yaşadığını anlamak için sitenizdeki forumları takip ettim. Tahmin ettiğim engellilerin evden dışarı çıkmaması için burada da herşey yapılıyor. Bugün taksi plakası 1,000,000 TL üzerinde iken plaka sahipleri ki çoğunluğu sadece birkaç kişinin elinde 20-30.000 TL dökülen arabalarda bu servisi veriyor. Fakat buna rağmen plaka değerinin 1/100 ü kadar bir harcama yapmamak için hükümete baskı yapılıyor. Halbuki bu taksilerin belli bir bölümü erişebilir yapılarak, şöförler eğitilerek ve de bilişim teknolojileri kullanılarak bu sağlanabilir. Bu mevzuatları bayağı araştırmış bulunmaktayım.

Burada önemli olan bu raçların nasıl dizayn edilmesi gerektiği hakkında sizin de görüşlerinizi belirtmeniz. Taksiciler oda Başkanı bu işin olamayacağı söylüyor aslında mevcut taksi sektöründe bu para bile sayılmaz.

Bunun gerçekleştirilmesi tüm kamuya büyük bir mesaj vermiş olacaktır. Bu konuda Türkiye de hiçbir şey yapılmadı ve aşılması gereken dağlar var. Ama bir yerden başlanmalı. Sevgi ve Saygolarımla

Bülent Bey bu yazınızı yeni gördüm, oysaki torba kanununa referandum yapılacağı zaman siz bile inanıp bizle paylaşmıştınız; engelli birey kalmayacak engelli bina olacak gibisinden ama gördük ki onlar sadece lafmış. Şahsen o referanduma verdiğim evet için çok üzgünüm.

Kastamonuda belediye engelliler için özel servisler kaldırıyor ve imkanları sınırlı bir belediye.Ama koskoca Kayseri Büyükşehir Belediyesi engellilerin ulaşımı için kılını kıpırdatmıyor.Yazık çok yazık...İşe gelip giderken Allah karşıma bir arkadaş çıkardı iş yerinden.Allah ondan razı olsun,onlar olmasaydı ne yapardım bilemiyorum..

Üst Alt