Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ben 2003’te Darbe Yaptım

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
11[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Ben 2003’te Darbe Yaptım[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]15 Temmuz 2016 Cuma a[/FONT][FONT=Arial]kşamı22 sularında başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden yönetime el koymayıamaçlayan '' Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir cuntanın parlamenterdemokrasimize yönelik darbe girişimi''[/FONT][FONT="Arial"] oldu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sivil, asker, polis toplam 240 şehidimiz ve binbeşyüz’e yakınyaralımız oldu. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Çok şükür, kahraman polis ve yüce Türk milletimizin basiretiyle buhain darbe teşebbüsü engellenmiştir. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]En kötü demokrasi bile, askeri darbeden hayırlıdır. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Allah tekrarından korusun, ülkemize birlik, huzur, selamet versin…[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ülkemizde televizyonlar günlerce günboyu darbe ile ilgili haberlerverdiler. Geçen yerel kanalda bir röportajda bir baba, oniki yaşındaki kızının;Baba, darbe ne demek, sorusuna cevap vermekte zorlandığını söyledi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Evet ben 1980 darbesini hayal meyal hatırlıyorum, yedi yaşındaydım.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Darbe, seçimler olmadan ülkenin seçilmiş yönetimini silahlı güçkullanarak ele geçirmektir. Ama bendeniz bu yazıda size 2003 yılında yaptığımdarbeden bahseceğim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İLAHİ AŞKLA YANANLAR[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Naçizane ben ilahi aşkla yananlardan değilim fakat kendimi sadeceilahi aşk denizinin kıyısına ulaşabilmiş bahtiyarlardan sayıyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Artık gayem, Hem Allah’ın rızasını kazanabilmek, hem de O’nunsevgisini kaybetmemek için...[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Benkendimi bildim bileli bu dengesiz yürüme (Friedreich Ataksisi) hastalığım hepvardı. Dengesiz yürürken hep alay edilirdim. Bu yüzden hep içime kapanıktım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sankiböyle yürümeyi ben istiyordum. Ama neden böyleyim Allah’ım, diye hiç isyanetmedim. Her gece yastığa başımı koyunca, sadece düz yürümenin hayallerinikurardım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Onaltıyaşımda bir kızla karşılaştık. Onu ilk gördüğüm anda gözlerimi ondanayıramadım. Hele o güzel gözleriyle bana ilk bakışında heyecandan kalbimduracaktı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bundansonra hayallerim sadece, normal bir insan gibi dümdüz yürümek ve dökmeden çaytaşımak değildi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sevdiğimkızın benim gücüme güvenip koluma girip yürümesi, bir toplulukta göz göze gelipbana hayranlıkla bakmasının hayaliydi de artık.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Artık O, kalbimin zirvesine oturdu. Her zaman onu düşünürdüm. [/FONT][FONT="Arial"]Bilmediğimhastalığımı ve onun düz yürüyüşünü kafama takar, bu aşkın imkansızlığınıdüşünür, uyuyamazdım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Arabeskaşk şarkıları dinler, sigara içer ağlardım. Arkadaşlarıma hep onunla anılarımıanlatırdım. Onu tanıyan birini görünce sabaha kadar ondan bahsetmesiniisterdim.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Annem,babam, kardeşlerim bile neler yaşıyorlar, bu ev nasıl geçinir düşünmezdim.Neyse uzatmayayım isterseniz, O beni terk ettiğinde ondokuz yaşındaydım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Moralbozukluğuyla bu hastalık ilerledi ve yirmi yaşında hastaneye yattım.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Efendimtekrar hayatımı anlatıp sıkmayacağım. Yirmili yaşlarım engelli kadrosuylatekerlekli sandalyede çalışmakla, arabesk aşk şarkılarıyla ağlamakla ve hayatısorgulamakla geçti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Düşün,düşün, düşün… Yeni kararlar almalıydım. 2002 de sigarayı bıraktım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI O MEKTUP[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yaşım otuz olmuştu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hayatımın en önemli dönüm noktası 2003 yılında aldığım bir E-mail’dir.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Biliyorsunuz E-mail ingilizce bir kelimedir ve elektronik mektupdemektir. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Stresli çalışma ortamında çalışırken bir e-mail aldım. Mailde birhikaye vardı. Hikayede anlatılan şeyleri düşünmemiz isteniyordu ve konuylailgili çarpıcı sorular soruluyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5] [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Mail,[/FONT][SIZE=5] insan, aynenhikayedeki gemiye bindirilen genç gibi, Allah’ı sevdiğini ispat etmesi içindünyaya sabır imtihanına gönderildi, [/SIZE][FONT=Arial]diye devam ediyordu.[/FONT][SIZE=5] [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5] [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5]Bizler de, gaflet uykusundan uyandığımızda, yani dünyamızın, uzaydenen okyanusta yüzen bir gemi olduğunun şuuruna vardığımız o an, hepimizmantıken şöyle sorgulamayız: [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5]Biz dünyaya nereden geldik, Yaşamın gayesi nedir, Ölüm nedir,öldükten sonra başımıza neler gelecek, Ölen insanlar nereye gidiyor? , vs. … [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Mailde, bu gibi sorularıncevaplarını Kuran-ı Kerim'de bulabilirsiniz, diyordu. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5]Ve Dünya hayatının değersizliği... Kalpten yapılan bir tövbe ilegünahsız yaşama başlanacağı... vs. gibi konularla ilgili ayetleri de, Kuran-ıKerim'de bulabileceğimizi belirtiyordu. [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5]Ve e-mail yani mektup, [/SIZE]insan bu soruların cevabınıbulamazsa kalpten huzuru, mutluluğu asla yakalayamaz,[SIZE=5] diye bitiyordu. [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kuran’ınTürkçe mealini merak ettim ve Allah’ın nelerden bahsettiğini okudum. Altı yediayda bitirdim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Amadefalarca okudum ve ayetlerdeki emirleri yapamaz mıyım diye nefsimle savaşagirdim.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bir sözvardır: “Oku, düşün, uygula,neticelendir” Uygulamaya tam olarak başlamam iki sene sürdü. 2006’dateyemmümle namaza başladım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]DARBE[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Arabeskten zevk almaz oldum ve sanat müziğine meylettim. Artık TürkSanat Müziği dinliyorum. Yine ağlıyorum ama bu kez merhametten…[/FONT][FONT="Arial"]anlatacağım.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İmanın kalbe yerleşmesi için önce kalpteki putları kırmak vetemizlemek gerekir.[/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Para,kadın, şehvet, masiva (günah işlemek) , malayani (faydasız işler) gibi… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben öncelikle samimi tövbe-istiğfar ederek kalbimi gözyaşlarıylayıkadım, sevgiyle boyadım ve artık kalbimin zirvesİne Allah’ıyerleştirdim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu yaptığım işi, konuştuğum sözü Allah beğenir mi diye hep teyakkuzhalindeyim. Çünkü Allah herşeyi görür, duyar, bize şah damarımızdan yakındır. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yani 2003’te darbe yaptım ve kalbimin idaresini nefis ve şeytandangeri aldım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"](Nefis vücutta hakim olursa kalp kuyudadır. Ve Kuran’ın ipiylekuyudan çıkar. )[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kuran’ınTürkçe mealini bitirdikten sonra, Peygamber Efendimizin SAV hayatını merakettim. Allah’ın en sevdiği kulu O’ydu ama ne çok çileler çekmiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]EfendimizinSAV ve sahabelerin hayatını empati yaparak okudum ve gözlerim yaşlarla doldu.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kainata iman gözlüğüyle bakınca her şey farklı görünüyor. Buhastalığımda benim kusurum yokmuş. Bu hastalık bana Rabbimin bir hediyesiymiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Mesela,önceden görmezden geldiğim bir engelli çocuğun yerine kendimi koyarak (empati)onun duygu ve düşüncelerini hissetmeyi öğrendim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Rabbimistediği için namaz kılıyorum, ibadet ediyorum. Allah sevdiği için EfendimiziSAV ve sahabeleri çok seviyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Anne,baba, akraba, eş, dost, komşu sevgisini Allah istediği için daha bir içtenseviyorum. Hatta bilirsiniz ki Allah, ana babaya öf! bile demeyin, diyor. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Namazla,iman kalbimde gitgide pekişiyor. Allah’ın yarattığı tüm kullarına sevgi, şefkatve merhamet besliyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Namazlarımdasadece ailem değil 250 kişiye ismen –bazen- ağlayarak dua ediyorum. Allahaffedip bizi cennetine alırsa hiç ayrılmayalım istiyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Dinden,oruç, namazdan uzak yaşayan sevdiklerime fırsatını bulunca yumuşak dillebildiklerimi anlatıyorum. Ama cehennemle korkutmadan sevdirerek… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İçimde herkese öyle SEVGİM var ki, inşallah hep beraber direkcennete girelim, o alevli ateşe hiç uğramayalım, istiyorum. Bunun içinçabalıyorum.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İşte ilahi aşk buna diyorlar. O kıza duyduğum aşk ilahi aşkayükseldi. Önceden herkese ondan bahsederken şimdi sözü hep sohbeti Canan’abağlıyorum. Yani, Allah’a… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ha şimdi diyeceksiniz ki, sen cennetlik misin ki herkesi kurtarmayaçalışıyorsun?[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben nefsimi en pislik yaratık olarak görüyorum ve Allah benicehenneme sürüklettirip attırsa haklıdır, çok günahkarım itiraz edemem, derimhep. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonra Allah tövbeleri kabul eder, çok affedicidir, rahmetisonsuzdur, der ümitlenirim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Evet ilahi aşk, Allah’a samimi ibadet eden kul, Peygamberimize SAVlayık bir ümmet olmaktır. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İlahi aşk, Efendimizin SAV sünnetine tabi olarak, ahlakıylaahlaklanmak ve O’nun tebliğ yolunu takip etmekle tezahür eder. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İlahi aşkla yananlar küsmek, kızmak, yorulmak, nefret nedirbilmezler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yaratandan ötürü tüm insanları severler; öyle severler ki, ateşedoğru uçuşan kelebekleri kurtarmak için çırpınanlar gibi, durmadan sevgiylekoştururlar, yorulma bilmezler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]***[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Fakat nefis ve şeytan beni gaflete düşürtüp tekrar bir darbe yapıpkalbimi ele geçirmek için fırsat bekliyor. Buna fırsat vermemek için namazadevam ediyorum ve sürekli Efendimizin SAV duasını tekrarlıyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“Allah’ım göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa nefis ve şeytanlabeni başbaşa bırakma!”[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Dünya hayatındaki Allah’ı sevdiğimizi ispat etme imtihanı sonaerinceye, ölene kadar kalbimizin iman iktidarımızı korumalıyız. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bunun için fakir her namazımın sonrasında Hz Yusuf’un AS duasınıediyorum:[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“… Allah’ım müslüman olarak canımı al ve beni salih kullarınınarasına kat.” [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"](Yusuf suresi, 101. ayet)[/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Üst Alt