Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ben diyabet (Diabetis Mellitus) hastasıyım. Tip l mi Tip ll mi olduğunu nasıl anlarım

stern

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaslar. Ben diyabet hastasiyim. İrsi. Hem anne hem baba tarafi dm kayniyo. İlj ortaya ciktiginda oral antidiabetik kullandim. Sonra 8 yildir 3x22 ve 1x 32 unite insulin kullaniyom. Simdi bilen varsa lutfen cevaplasin. Ben tip l mi tip ll miyim. Ayrica Hba1C 11,9. .....Vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ederim

ilaç raporunuzda E 10-14 arası hangi ibare var.

Nette biraz araştırırsan ikisi arasındaki farkı öğrenebilirsin.HgbA1c çok yüksek pek diyet yapmıyorsun anlaşılan.Kontrollerin nerede yapılıyor bilmiyorum ama diyetisyene gitmeni tavsiye ederim.Yürüyüş yani harekette önemli...

Tam olarak 07.02.1 dm (E10-E14)E11.9 İNSULİN BAGİMLİ OLMAYAN DM -KOMPLİKASYOBLARİ OLMAYAN07.02.1.1 TİP l DM strip kullanim raporu (E10)E10.0 İNSULİN BAGİMLİ DM. KOMAYLA BİRLİKTE

İlaç raporunuzda ( E 11 ) Tip 2 görünüyor.

Dogrudur. Pek diyet yapamiyorum. Duzenli beslenemiyom. Cok stress ve sıkıntili geciyo gunler. Yuruyus yapiyom. Fakat ne kafar olabilirki ise giderken mesela bi durak once in bin. Okadar. Fazlasini yapamiyom. Diger yandanda bel. Boyun fitigi ve meniskus yirtigi var

Fakat ben gunde 3x22 unite insulin ve 1x32 unite Lantus kullaniyom. Sirket dr. Tip l diyo. Saglik kuruluna ozurlulukkarti ve vergi ind. İcin. Muracaat ettim....%20 vermisler. Tans. 10 ve boyun fitigi icin 10...... Toplam yani 35.. Bunun icinde ne bobrekleri. Ne belfitigini nede obeziteyi veya diab. Noropatiyi hesaplamamislar

Ama (E10-E14) de yaziyo

E11.9 İNSULİN BAGİMLİ OLMAYAN DM -KOMPLİKASYOBLARİ OLMAYAN karşılıgı Tip 2 dir.

Bunun saglik kurulunda anlami sadece % 20 mi. Sanki oral antidiabetik kullaniyor gibi. Bobreklere ve sinir sisremine vurmasina ragmen

teşhis tip 2 konmuş olmasından dolayı % 20 vermişler insilün kullanman Tip 1 oldugun anlamına gelmez.

Vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkur ederim. Kimi tip 1 kimi tip ll diyo. Fakat tip ll ketoz gostermis olsada bu orani yukseltmiyomu

stern raporu bakırköyden mi aldın?Bu değerlerle az vermişler hastaneye git itiraz et.Rapora bu sonuçları yazan dahiliye veya diabet doktoruyla da konuşmanda fayda var.

[FONT=Calibri][SIZE=3]G-Pankreasın endokrin fonksiyon bozuklukları[/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]1- Diabetes mellitus[/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]a-Diyet ve oralantidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış[/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3] Tip II Diabetes mellitus 20
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]b-Komplikasyon yapmamışolan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen,[/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3] ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip Idiabetes mellitus 30
[/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]c-Açlık kan şekeri sürekliolarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış[/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]ketoz gösteren Tip Idiabetes mellitus 40

Tip 2 diyabet için % 20
Eger Tip 1 olsaydın en az % 30 alırdın.
[/SIZE][/FONT]

Dogrudur. Bakirkoyden aldim. Bobreklerimin birinde halen mevcut olan tasin usg ve diger bobrekten daha onceden akut tasli piyelinefrit gecirdigimi ve 10gun hastanede yatip. İdrar yollarina kireclenme ve darliktan dolayi stent takildi. 8 ay sonra cikarildi. Ve butun bunlari belgeledim. De dr. Nasil konusacam. Ayrica obwziteden de hic oran vermemis

Ben tip 1 liyim bana da bakırköyden %20 verdiler.Bakırköy oranları en alt seviyeden veriyor.

başka hastalıklar da olduğu için fazlasıyla geçtim.

Üst Alt