Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ben Dr.Hüseyin Öz. Anestezi, ağrı vb. konulardaki sorularınızı cevaplayabilirim

drhuseyinoz

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
993318262anestezi-huseyin-oz_6976-624-1.gif

Merhaba değerli arkadaşlar.
Ben Dr.Hüseyin Öz.
Uzmanlık alanım anesteziyoloji ve reanimasyondur.
Anestezi, ağrı vb. konulardaki sorularınızı seve seve yanıtlayabilirim. :)

Biyografim :

1976 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Küçük yaşlardan başlayan doktor olma isteği en büyük hayaliydi.

Ortaokulda yaz tatillerinde eczanelerde çalışarak hem ilaç bilgisini hemde enjeksiyon yapmayı geliştirdi.

Girmiş olduğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerek derslerindeki başarısı gerekse sosyal yönü ile birçok organizasyon da rol aldı.Tıp Fakültesi son sınıfta bir ilaç şirketinin temsilciliğini yürüttü.

2001 yılında mezun olduktan sonra Bayburt'un Demirözü ilçesinde görev aldı.Burada muayenehane işletip aynı zamanda ilçe Sağlık Grup Başkanlığı görevini yürüttü.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2008 yılında Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı oldu.Aynı yılda büyük oğlu Eren dünyaya geldi.

Mecburi hizmet görevini Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yaptı. Burada ağrısız doğum konusunda sayısız başarılı Doğumda rol oynadı.Çocuk Cerrahisi ile birlikte önemli operasyonlarda imzası bulundu.

2010 yılında Mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Elazığ'da özel bir hastanenin üçüncü basamak yoğun bakım servisini kurdu.
2012 yılında İzmir'e geri döndü.

Burada ağırlıkta Doğum Hastanelerinde çalıştıktan sonra İzmir de özel bir hastanede obezite cerrahisi anestezisi uygulayarak birçok merkeze öncülük etti. Yönetici,atılımcı ve eğitici özelliği ön plana çıkarak özel sektörün aranan ismi oldu.

2016 yılında ikinci oğlu olan Arel dünyaya geldi.

2017 Mayıs ayından beri Özel bir hastanenin 3. Basamak yoğun bakım ünitesi sorumluluğunu yürütmekte olup birçok yaşlı bakım merkezlerine ve büyük firmalara danışman eğiticisi hizmeti vermektedir.

www.drhuseyinoz.com
İnstagram

Son düzenleme:
hos geldiniz doktor bey.size bir sorum var.
kolestetaoma kulak ameliyatlarinda lokal anestezi yapiliyormu.benim ameliyatlarimda hep genel anestezi uyguluyorlarda.kafadan olunca hic hos olmayan bi duruma hep katlanmak zorundamiyiz.
birde doktora gidecegim ama randevuyu hemen alamiyorum. kulak agrisi icin daha iyi daha az zararli bir agrikesici tavsiye edermisiniz. tesekkurler...

Bu aile forumunda aile doktorumuz da tamamdır. :eek:

Merhaba shukufe :eek:
Maalesef. Bu ameliyat esnasında hem ağrı duymamanız hemde hareket etmemeniz açısından lokal anestezi etkin değildir. Genel anestezi ile yapılır ancak bu çok sık ağrı ve iltihaba yol açan bir durum olduğundan Kbb uzmanınızın kontrolünde gerekirse timpanoplasti ya da mastoidektomi planlanabilir. Sizlere nedene yönelik ağrı kesici almanızı öneririm. Nonsteroid antieflamatuarlardan olan bir preparatı kullanabilirsiniz.
msait19 Çok teşekkür ederim :eek:

Hoşgeldiniz hocam. Bu değerli hizmetiniz için çok teşekkürler.

absentm Çok teşekkür ederim :)
Seve seve size yardım edebilirim. Alanıma dair tüm sorularınızı yanıtlamak isterim:)

@drhuseyinoz
Hocam öncelikle geldiğiniz ve bizlere böyle bir ilgi alakada bulunduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Benim sorum ağrıyla alakalı ama belki sizin branşnız değildir ben yinede sormak istedim.

41 yaşındayım ,2 yaşında sol ayağımdan çocuk felci (polio sekeli) geçirdim yaklaşık 40 yıldır sağ ayağıma yükleniyorum, ilkokulu uzun yürüme aracı olan demirden ayakkabı ile geçirdim (blekten kalçaya kadar olan) ilkokulu bitirince artık takmadım (5 sene) 1989 yılında 4 cm lik uzatma ameliyatı oldum (şuanda da 3-4 cm kısalık var)

2013 yılında sağ ayak bileğim dış yan bağları kopması sebebiyle ameliyat oldum (sağlam olan ayak) 2 ay alçıda kaldı ayağım sonra eskisi gibi yürüdüm herhangi bir sıkıntı çekmedim,fakat son 2 senedir sağ ayak bileğimin çevresi yani ayak parmaklarımdan sonra topuk dahil olmak üzere bileğime kadar olan kısımda ağrılar oluşmakta eskisi gibi ayakta fazla duramıyorum 10 dakka durayım hemen ayak bileğim ağırmaya başlıyor şişme yok sadece ağrı oluşuyor ve soğuk su çok iyi geliyor . acaba bu ağrı 2013 yılında geçirdiğim dış yan bağ ameliyatı ilemi ilgilidir yoksa yaklaşık 40 yıldır sağ ayağımın üzerine çok yük binmesinden dolayımıdır?

şimdiden verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam.

Merhaba drhuseyinoz
Ben sabah kahvaltıdan 1 saat sonra içimde bunalma sıkıntı az acı oluyor.su çok içince ağrı artıyor.Bunun için mideye hortum atamadılar, vazgeçtim.dışardan bakıldığıňda bir şey yok.
pantactive hap,casvison şurub içince sakin oluyom.2 günde 1 defa kullanırım ama.
Ne olabilir?
Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim Bilgileriniz için

@Mehmetyilmaz

Öncelikle çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum sizlere ne kadar yardımcı olabilirsem o kadar mutlu oluyorum.Çocuk felci sonrası görülen postpolio dediğimiz sendrom şu kriterleri kapsar
1. Polio geçirilmiş olmalı
2. 15 yıldan daha uzun bir dönem istikrarlı kas fonksiyonları olmuştur
3. Yeni kas güçsüzlükleri veya anormal kas yorgunlukları ortaya çıkmıştır
4. Kas güçsüzlüğü 1 yıldan daha uzun bir süredir devam etmektedir
5. Kaslarda güçsüzlük yapabilecek diğer hastalıklar elenmiştir.

Sizin anlattığınız bununla uyumlu görülmektedir.TU Bölümler arasırehabilitasyonPolio hastası olarak egzersizler ile vücudukorumak önemlidir. Polio hastaları içinpolio hakkında bilgi sahibi bir fizyoterapisttarafından bireysel bir egzersiz programıhazırlanması gereklidir. Polio geçirmiş hastalar bazı ilaç türlerineve anesteziye karşı ekstra hassas olabileceklerineözellikle dikkat etmeliler.

Fazla kilolar zayıflamış kas sistemi için fazladanbir yük olacağı için bundan kaçınmakönemlidir, aynı şekilde stresin doğurabileceğiekstra gerginlikte kasları yoracaktır. Bunlarınyanı sıra aşırı alkol tüketimi sinirlerin daha dahasar görmesine katkıda bulunabilir. Polio geçirmişhastalar zaten kemik erimesi ve yüksekkolesterol açısından ayrıca risk taşımaktadırlar.Şimdillik bunları bir kontrol edelim yine ağrı ile nasıl yardımcı olabilirim onu konuşuruz. Sevgilerimle:)

-------

@Zorro

Merhaba, Öncelikli tarif ettiğiniz midede reflü ya da gastrit durumuna benzemektedir. Daha önce Endoskopi yapılmadı ise yapılmasını öneririm. Sonucuna göre 15 yada 21 günlük bir tedavi ihtiyacı doğabilir.İhmal etmeye gelmez. Kesinlikle bir uzmana görülmelisiniz.

drhuseyinoz
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam ,her şey dileğiniz ve gönlünüzce olsun kendinize iyi bakın.

doktor bey merhaba:)
sızın alanınıza gırmesede bır fıkrınız vardır dıyerek bır soru daha sormak ıstıyorum. ılaclı tomografı sonucunda proteınoz bılmemne cm dıye yazıyor. bısey anlamadım. doktora gıtmemede dıger sonucu almam ıcın baya bı vakıt var. acaba bu proteınoz hakkında benı bılgılendırırmısınız.
cok tesekkur ederım vakıt ayırarak bılgılendırmenıze:)

Aramıza hoşgeldiniz hocam cok dost a cok faydalı olcanıza eminim sitemizde başarılar kolay gelsin.

drhuseyinoz;

hoşgeldiniz hiç hipofiz hakkında bilginiz var mı doktorum ameliyat şart mı ağrısna çare var mı 24*14*21 mm hipofiz

drhuseyinoz merhaba hocam hoş geldiniz. Belden yapılan spinal aneztezi diyorsunuz sanirım.Mesela böbreklerden taş alınacak ..Yapılan spinal anestezi sonrası baş agrısı neden oluyor tedavisi nedir?Genel anestezi sonrası neden aynı durum olmuyor.Aradaki fark ve tedavi nedir paylaşırsanız cok sevinirim?

@shukufe
Merhaba ilgili bt raporunu atarsanız size daha iyi yardımcı olurum, selamlar.

@HOŞCAKAL
Selamlar hipofizde oluşan kitle adenom olma ihtimali yüksektir iyi huyludur. Bt raporunu atarsanız daha detaylı bilgi verebilirim

@kaderimsee çekerim..
Merhaba size öncelikle şunu belirteyim her zaman spinal anestezi sonrası baş ağrısı olacak diye bir durum olmadığı gibi görülmesinin çok düşük bir oran olduğunu söylemeliyiz.Ayrıca bu riski azaltmanın yolları mevcut; operasyon öncesi hidrasyonun sağlanması kullanılan iğne tipi ve kalınlığı,tecrübeli uzman ile mümkün. Saygılarımla.

hoş geldiniz hocam. ne kadar güzel düşünce ile engelliler sitesine gelmeniz ve yardımcı olmaya çalışmanız. sizin gibi duyarlı birilerinin olması bizleri çok sevindiriyor. iyi ki varsınız dr. hüseyin öz. :)

Hocam ne yaptığınızın farkındamısınız. Hastahane koridorlarında sürüm sürüm süründürülen engellilere karşı bu insani ve vicdani yaklaşımınız ülkemiz geleceği adına bize umut veriyor. Beyaz önlüğü giyip kaf dağını ben yarattım havasındaki egoist ile beyaz önlüğü giyip hizmetinizdeyim diyen ADAM bir'midir. Hani şu okuyup vali olup da adam olamamış vali fıkrasında babasını jandarma zoruyla huzuruna getiren Vali fikrasında alduğu gibi kimi doktor olmuş ama adam olamamış . Sizlerin bu tavrı şahsınızın değil bir mesleğin bir kurumun namusunu kurtarıyor. TEŞEKKÜR EDERİM.

drhuseyinoz

Dinamik Kontrastlı Hipofiz MRG tetkikinin incelenmesinde ,Multıplanar ve multısekansiyal pre ve postkontrast dinamik görüntüler elde olunmuştur. Sella kavitesi ekspanse görünümdedir. İntrasellar ve suprasellar alanda 24x14x21 mm boyutlarında kistik komponenti bulunan ve yoğun kontrast etkileşimi gösteren makroadenom ile uyumlu kitle lezyonu izlenmektedir. İnfundibulum sola deviyedir. Optik kiazma inferiordan bası altındadır. Kavernöz sinüsler korunmuştur. Suprasellar sisterna obliteredir. SONUÇ : - Hipofiz makroadenomu.

drhuseyinoz

hocam doktorluk mesleği içinde sizin gibi iyi niyetli meslek erbablarını gördükce bir engelli olarak insanın dünyaya bakışı değişiyor. Forumda olmanız ve bizlere bu denli yaklaşımınız için sizlere en içten dileklerimizle teşekkür eder meslek hayatınızda başarılar dilerim.

Değerli Hocam drhuseyinoz , Mesleğinizin Yorucu ve Stresli Olduğunu Biliyorum. Mesleğinizden Kalan Kısıtlı Zamanızda Bizlere Vakit Ayırıp, İyi Niyetle Yardımcı Olmaya Çalışmanız Çookk Güzel ve İnce Bir Davranış. İlgi ve Alakanız İçin Kendi Adıma Size Kalbi Duygularla Çookkk Teşekkür Ederim. ALLAH Yar ve Yardımcımız Olsun. ALLAH'a Emanet Olun.

@HOŞCAKAL
Mesaj olarak gönderdim :eek:

@hayat_işte @alperen1 @tsunami_ @TheLonely

Merhaba arkadaşlar,
Hepinizin iyi dilekleri için çok çok teşekkür ederim. Farklılıkların özel olduğunu düşünen biriyim. Her zaman sizinle olduğumu bilmenizi isterim. Alanımla akalı sorularınızı da elimden geldiğince cevaplamaktan mutluluk duyuyorum. Sizi bir nebze olsun mutlu edebilsem ne mutlu bana, birlikte nice güzel ve sağlık günler görürüz umarım. :eek:

İnstagram kullananlar var ise beni takip edebilirsiniz :)
www.instagram.com/drhuseyinoz

drhuseyinoz

BT sonuclarini dun aksamuzeri aldim doktor bey:(universite hastanesinden ancak. ama ilacli MRsonuclari ozelden olduguna hemen vermisler bende koleastotama yok proteinoz var dedigine baya bir meraktaydin nedir bu proteinoz diye. BTsonuclarinda koleastotama diyor proteinozden bahsetmiyor. size cok tesekkur ederim ilginiz icin.

yaktin beni koklear implaaaat:(gene ameliyat yollari gozuktu galiba.

drhuseyinoz

Merhaba Hocam. B1,b2 ve b3 vitamin haplarını aldığımda kanda ölçülen b12 değerimi etkiler mi

drhuseyinoz

Teşekkür ederim bilgiler için
Endoskopi yapıldı
Tanı=Andrial gastrit+ahiatal hemi

Pazartesi Doktor kararı bekliyorum

drhuseyinoz

Hocam halen aktifseniz aneztezi hakkında 2 sorum var.

1- uyanamama sorunu oluyor mu ve kolonoskopi de ne kdr dakika uyuyoruz?

2 - ben proscar finasterid kullanıyordum 10 gün sonra aneztezili kolonoskopi olcagim için kestim hapı sizce zararı olur mu finasterid le aneztezi nin?
Allah razı olsun

drhuseyinoz
Merhabalar hocam,
Kaybedilen uzuvdan yeniden yeniden parcalanma hissi öyle ki uykudayken hoplatacak kadar bir ağrı oluyor.
Senelerdir çekiyorum bu ağrıyı bazen kücülmüş oluyor uzvum,bazen aynı duruyor hala hissediyorum parmaklarımı,
Hala kasınınca kasıyorum ama boş yataği kasıyorum.

Adına hayalet ağrı deniyor ve opiyat gruplarindan ağrı kesiciler kullanıyorum.
Merak ettiğim ne zaman bitecek kaybolacak bu ağrı?

Üst Alt