Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bende polio sekeli mi var yoksa beyin felci mi!?

yılmazzz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba

ben devlet hastanesine özürlü sağlık raporu için başvuru yaptım. beni fizik tedavi uzmanı ( bilirsiniz devlet hastanesini ne bir test ne bir film istemeden 2 dakika da bakıp ) özrümün polio sekeli ( çoçuk felçi ) oldugunu söylediler ve %44 oranında rapor aldım.
akabinde askerlik için başvuru yaptım ve askeri hastanede ki nöroloji uzmanı gerekli test ve filmleri yaptırarak benim beyin felçi olduguma karar vererek askerlikten muaf tutup raporu mu verdiler.

ben şimdi beyin felçiysem benim özürlülük oranım yüzde kaç olabilir ?

Polio sekeli (çocuk felci) ile beyin felcini ayır edemiyor olamaz heralde doktorlar. Yani, o kadar da değildir! :)

Not: Oranlar sakatlık oranı cetveli'ne göre belirlenir.

düşünün bacaktaki uzunluk farkını elbiseyi dahi cıkattırmadan mezuroyla ölçüldüğüne göre üstüne üstelik vergi indirim belgesi için yaptığı muayenede
böyle muayeneye böyle teşhis ben işin doğrusu askeri hastanedeki muayene kadar ciddi muyeneye rastlamadım

Üst Alt