Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin, Algı ve Liderlik

kanatli_

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Dönüp dolaşıp başladığı yere döner bazen insan. Bazen de döner dolaşır sonra başladığı yeri bulamaz. Bazı insanlar çevresinin yarattığı sınırlar içerisinde beynini kullanarak toplum içerisinde bir yer edinir. Bazı insanlarsa çevresine sığmayarak, bir yer edinmek için beyniyle toplumu değiştirir. Her insanın ortak duygusu ise güzele doğru olan yönelimidir. Her insan bir şekilde güzele ulaşmaya çalışır. Sorun şu ki her insanın güzellik anlayışı farklıdır.

Liderler 2. kategoriye giren, beyniyle toplumu değiştiren insanlardır. Liderler bir güzellik algısı ortaya koyarlar ve insanlar ortak güzellik algısını hissettiği lideri kendi liderleri olarak seçerler. Seçilen lider ortak güzellik algısıyla güzele yönelerek toplumu değiştirmeye çabalar. Lider bir süre sonra çabalarını devam ettirebilmek için lider kalmaya devam etmesi gerektiğini ya da asıl güzelliğin liderlik olduğunu hissetmeye başlar ve lider kalmaya devam etmek için çevresinin beklentilerini karşılamaya çalışır. Beklentiler karşılamak kolay değildir. Beklentiler lideri çıkamayacağı bir çerçeveye hapseder. Tam bu noktada lider, liderlik vasfını kaybeder. Çünkü artık 1. kategoriye ''Bazı insanlar çevresinin yarattığı sınırlar içerisinde beynini kullanarak toplum içerisinde bir yer edinirler.'' kategorisine geçiş yapmıştır. Ben yazımda dönüp dolaşıp başladığım yere gelebildim fakat böyle liderler dönüp dolaşıp başladıkları yeri dahi bulamazlar çünkü artık beynini kendisi yönetmemektedir.

Bu bağlamda Ulusa vekalet etmenin, insan olmanın, "adamlığın", kadınlığın.. ilkeliliğin, gücün, direncin, cesaretin.. "engelsizliğin" yüz akı, eşi zor bulunacak simgesi.. değerli milletvekilimiz Şafak Pavey'i içten sevgi ve derin bir saygı ile selamlıyorum...

Üst Alt