Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin felci bulunan çocuğuma narkoz verilmesi sakınca yaratır mı?

Hüsmen

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Iyi günler arkadaslar,

oglumu sünnet ettirmek istiyorum tam narkozla bayiltiyorlar ama benim oglum oksijensiz kaldi dogumda oksijen yardimi yapildi b
unu özellikle soruyorlar acaba ogluma narkoz sakincali mi?
Oglumun beyincik hasari var durumu agir degil fakat bu tür cocuklar nasil ameliyat oluyor bilgilendirirseniz sevinirim.

meraba gecmiş olsun benim oglumda biyın oksijen sız kaldı 2 senedır hasta yazınızı okudum dikkatimi çekti nasıl bir tedavi uygulanıyor yada önerebiliceğiniz bir doktor varsa yardımcı olursanız sevinirim (oğlunuz kaç yaşında?) teşekkürler..

rabbim hepimize şifa versin....

3.5 yasinda oglum dogum esnasinda sanci aninda bekledim dogacagi zaman beklememem lazimdi benim tahminime göre 1.5 dakika oksijensiz kaldi suanda denge ve konusma bozuklugu var kaslari zayif kücük bir hatam ogluma cok bedel ödettiriyor tabi doktor yüzünden cünkü ben bilincli degildim ben oglumu refleksolojiye götürmek istiyorum fizik tedavi almiyoruz oglum cok korkuyor kaciyor o yüzden ona anlatmaya calisiyorum hasta oldugunu ama cok zor kabul etmiyor olay cikariyor bagirip agliyor bana birsey yapacaklar diye onu ikna edebilirsem Refleksolojiyi denemek istiyorum hergecen gün bizim icin kayip ama yaptirmayacaginida biliyorum allah kimsenin basina vermesin cok zor.

yok mu hic bu durumdaki tanidiklariniz bildikleriniz beyin hasarinda narkoz nasil oluyor

narkozu bırakın

önce ciddi bir nörolojik muayene sonra fizik tedavi muayenesi .sünnet ilerdede olur geçmiş olsun.

oğlunuz henüz 3.5 yaşında ise sünnetin acelesi yok bence bir kaç sene bekleyin derim

ceresizlık cok zor ve doktorlar şunu yaparsanız yada şuraya goturun seniz faydası olur sadece bunu kabullenın söyledıklerı oglumu hibarbarik okjizen tedavisine göturuyorum kendi istegımız fadasini gorenler var

Hiperbarik oksijen tedavisinin duydum fakat kimsede fayda görüldügünü duymadim bu ufka tefek sorunlari olanlar icin iyiyimis sanirim. Doktorlar fizik tedaviye gönderiyorlar onlarla anlasmalilar belki kemikleri iyi gelismeyen cocukalrin gelisimi icin iyi olabilir ama bu tür cocuklarin cok problemi oluyor fizik tedavi yetmiyor

Hic tam narkozla ameliyat olan cpli yok mu? Zarari var mi beyin felcli cocuklara? Normalde narkozun tehlikeleri var ama oksijensiz kalan cocuk icin nasil?

Hala cevap alamadim cpli olupta ameliyat olan yok mu? Bir zarari var mi?

Üst Alt