Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin kanamasına bağlı hasarın kalıcı olup olmaması?

deathless

Yasaklı Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
bende de beyin kanamasına bağlı var yanma elektrik çarpması etkileri ile sol kolumda,şuna bağlı geçer şuna bağlı kalıcıdır durumları nasıl oluyor bu hastalık da, bilen uzman biri varsa cevaplayacak sevinirim??...benim 1.5 sene oldu ilaçlar pek etkili olmuyor sadece yanmalarım azaldı ama kolumu çıplak iken bir yere dokunduğum zaman elektrik çarpma hissi halen var?...geçmiş olsun herkese..

Matraxman...hocam sanırsam baya bilginiz var gibi..?...beyin kanamasına bağlı olan kalıcımıdır gerçi ilaç kullanıyorum ama yanmayı geçirdi sadece onun haricinde radikal bir etkisi olmadı..?...teşekkürler..

deathless

Geçmiş Olsun Öncelikle ,
Polinörapatimi Hastalıgınız ? Tam Açıklayıcı anlatırsan Bildiğim Bilgileri Paylaşabilirim

Matraxman...beyin sapı kanaması:cerebral hemoragi(tam yazamayabilirim)....buna bağlı tanımlanmış polinorapati teşhisi kondu raporumda bunlar yazıyor....ama oluş sebebleri tansiyon ve şeker yüksekliğine bağlı beyin sapı kanaması,yani diyabetik polinorapati..norolojik olarak ve şekere bağlı 3 adet ilaç kullanıyorum şu an...tansiyon ve şekerim baya bir düzene girdi...polinorapatinin yanma etkisi hafifden geçti ama beni en çok etkileyen etkisi elektrik çarpması hissi,çıplak kolumla bir yere dokunamıyorum kışın sorun değil de yazın baya sıkıntı benim için özellikle antalya gibi bir yerde....ilgin için teşekkürler tekrardan iyi akşamlar..

@deathless

Geçmiş Olsun , Ama Benden Tam Olarak Nasıl Cevap Verdiğinizi Anlayamadım ? Soru Olarak Bir şey Sormamışsınız ki :)

açıklayıcı yazarsanız bildiklerimi yazabilirim demişsiniz de...yukarıda oluş sebeplerine göre nasıl ilerler benim polinorapatim kalıcı kronik 2 sene 3 sene sürebilir ebabında cevap verebilirmisiniz?..teşekkürler..

deathless

Polinörapati , Çok Çeşitli Ama Genel Anlamda Olumlu Anlamda Hastalık Agır Seyreder Yani Hastalıgınızın İlerlemesi (kötüye gitmesi) Olduk Yavaş İlerler.

Size Tavsiyem Dr Yazmış Oldugu İlaçları Aksatmadan Kullanın ,
Ve Laf Olsun Diye Söylemiyorum Stresden Uzak durun!
İmkanınız Varsa Yüzmeye Gidin Ve Kendinizi Nefes Nefese Kalacak Kadar yormadan Sürekli Haraket etmeye Çalışın ,
Yürüyüş Yapmaya Çalışın.

Not : Endişe Etmeyin , 3 - 5 Sene Sonra Hastalıgınız Daha kötü hale gelmeyecek , Hastalıgınızın Kuralları Var Unutmayın Stres yok sigara asla yok.

Geçmiş olsun

Bahsettiğiniz şekilde oluşmuş ve üstünden 1,5 yıl geçmiş nöropatiler artık pek düzelmezler. Mevcut haliyle devam eder. Çok bir faydası olmaz ama balık yağı tabletleri ve B vitamini çok sınırlı etki yapabilir. Ancak, bir ağrı merkezine başvurmanızda da fayda var. Bu sorunların dayanılmaz hale geldiği bazı hastalara uygulanabilecek bazı tıbbi yöntemler var. Beyin pili veya ağrı ileten sinirlerin köreltilmesi gibi.

MeTePe

Size Bir Soru Bende Yönlendireyim
Yürürken veya ayakta dururken ayakta duramama denge bozukluğunda ne gibi tedavi uygulanır

Size Bir Soru Bende Yönlendireyim

Bu tamamen denge bozukluğunun nedenine bağlı...

Orta kulaktan mı kaynaklı, beyincikten mi kaynaklı, omurga veya bacaklardan mı kaynaklı hepsinde yaklaşım farklıdır. Bazılarının çözümü yoktur.

Ama GENEL OLARAK denge sorunlarının en iyi çözümü fizik tedavidir.

teşekkürler arkadaşlar ilginize cevaplarınıza..ben de denge bozukluğu geçirdiğim beyin kanamasına bağlı halen var,başımı sağa sola çevirdiğim zamanlar baya baş dönmem var...sadece sağda solda pregabalin ilaçlar hakkında duyduklarım biraz endişe verici,ileride geri dönülmez şeyler bırakabiliyormuş...ben şu an perge ve duxet kullanıyorum ...noröpati ben de gerçi çok dayanılmaz boyutlar da değil allah açok şükür, sadece sol kolumda yanma elektrik çarpma hissi ile mevcut...yanma o kadar çok yokda kolumu çıplak bir yere değdiremiyorum hemen elektrik çarpma hissi beliriyor....yukarıda arkadaşımızın dediği gibi geçmiyorsa da yapacak bişey yok yaşayacağız böyle doktorlar başka tedaviler bulana kadar..herkese çok geçmiş olsun..

deathless iyi günler benim babamda 10 nisanda beyin sapı kanaması geçirdi. Yogunbakimda yatiyor suan bilinç yok doktorlar bilinç gelmesini bekliyoruz acaba sizde neler oldu paylaşabilirmisiniz acaba bilgileri

Emine Apık...emine hanım çok geçmiş olsun öncelikle,ben 2017 temmuzun da geçirdim beyin sapı kanamasını..ilk andaki müdahale çok önemli o anda annem evdeydi ve başımı soğuk suya tuttu hemen o çok etkili oldu,ondan sonra gözlerim şaşı görmeye başladı ve acile gittik hemen ilk müdahale yapıldı,çok şükür ilk müdahale ve biraz da şans kader her halde şu an iyiyim allah a çok şükür,sadece denge bozukluğu ve kafamı sağa sola çevirdimi baş dönmelerim var...babanız şu an nasıl doktorlar ne diyor iyileşme açısından kullandığı ilaç fizik tedavi falan varmı...çok çok geçmiş olsun..

deathless babam şuan yoğun bakımda 28 gundur yatıyor gozleri acik ama hala bilinci yok mümkünse kişisel hesabınızdan yahut numaramı yazsam konuşmamız mümkün mü?

bu aralar taşınma işleri falan yoğunum da ama burdaki özel mesaj yoluyla da yazabilirsiniz tabii ki...çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim babanıza..

Üst Alt