Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin tümörünün tedavisi var mıdır?

lara belen

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
sevgili arkadaşlar benim bir arkadaşım var beyninde tümör var çok kütü dişleri bile dökülmüş çok çikin olmuş öyle diyor tümörle ilgili yazarsanız sevinirim arkadaşlar

tümörün 2 şekli var. iyi huylu (selim) ve kötü huylu (beling)..tümörün bulunduğu ve kapladığı beyin bölgesine göre önem taşır.

tümör iyi huylu dahi olsa kapladığı beyin alanına göre bazı hasarlar bırakır.

hımmmmm peki nasıl hasarlar bırakır söylermisin

görme,algılama,duyma,konuşma merkezlerini ve yürüme mekanizmasını etkileyebilir.

mııı anladım peki aklında bir sorun olurmu yani gider gelirmi

herşey olabilir....durum hiçte iyi olmaz bu gibi durumlarda.

fenalaşa bilirde demi hastanede kalması gerekmezmi niye

hastanede kalıp kalmamasına artık doktoru karar verir...geçmiş olsun.

bu soruya yanıt vermemem etik açısından en doğrusu olur..

merhaba defnex arkadaşımın dediği gibi iyi ve kötü huylu olmak üzere 2 çeşit tümör var.yine defnex arkadaşımın dediği gibi bu tümörler beyinde bulunduğu yer ve türüne göre sorunlar yaşatırlar.kendimden örnek vermek isterim...ben 14 senelik nf2 hastasıyım.bu hastalığa bağlı olarak 2002 tarihinden itibaren beyin sapına bası uygulayan 2 iyi huylu tümörle yaşamaktayım.2006 ocak ayında 6 seanslık cyberknife(radyoterapinin şuan için en gelişmiş hali) tedavisi gördüm.bu tedavi sonucunda sadece daha fazla büyümeleri engellendi.ama iyi huylu olmalarına karşın beyin sapına bası uyguladıkları için sorunlar çıkardı.örnek verecek olusam;sol kulak hiç duymuyor,sağ kulak orta derece duyuyor...beyin sapına bası uyguladığı için denge sorunum var.2006 temmuz ayında fasial sinire bağlı yüz felci geçirmeme sebep oldular.bu felç sonrasında sol göz kapağım kapanmadı.altın plak implantasyonu yapıldı.(felçten 1 sene sonra)yine bu felç sonrası göz yaşı eksikliğim oluştu.suni damlalarla göz yaşı açığımı kapatmaya çalışıyorum.doktorumun dediğine göre cyberknife görmemiş olsaydım ben çoktan sizlere ömür olmuştum...yaşattığı sorunları yazarak bitiremeyeceğim.kısaca bunlarla idare et lütfen...saygılarımla

Üst Alt