Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyinciğin normalden küçük olması ve denge sorunu hakkında? [Soru]

wowe

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
meraba, benim cocugumda denge bozuklugu oldugu icin muayene ettirdik. beyincigin normalinden kucuk oldugunu soylediler. bu fredlich hastaligi mı oluyor?
cevap yazarsaniz sevinirim. Allah sifa versin hepimize :cry:

kusura kalmayın başlığı ve soruyu yeni gördüm kurcalarken forumu ben friedreich ataksisi hastasıyım
vucutta şeyden dolayı denge bozukluğu oluşurmuş
1 vucuttaki demir oranının fazlalığından
2 orta kulakta olan sorundan
3 beyincikten gelen denge bozuklukları:beyincikten dolayı kaynaklanan denge bozuklukları cerabeller(serabeller)denilen bölgeden oluşurmuş.zaten nörojik hastalıkların genelinde denge bozukluğu sorunu vardır ama friedreich ataksisi en belirginidir en baş nedenide denge bozukluğudur ama sizin çocuğunuzun beyinciği küçük demişler bu durumda friedreich ataksisi hastalığı olduğununu hiç sanmıyorum çocuğunuzun.(hidrosefeli veya mikrosefalide olamaz çünkü bunlar beyinden kaynaklanır)ama sizin çocuğunuzun yaşı çok önemli daha kesin bilgi almak için ve öğrenmek için tıp fakülteleri veya araştırma hastanelerine gitmenizi tavsiye ederim size iş işden geçmiş demeleri çok acı verir kanısındayım.Allah şifa versin.

Üst Alt