Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beynimde Arteriovenöz malformasyon (AVM) tespit edildi. Işın tedavisinin zararı..?

Caglla

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Meraba. Oncelikle herkese gecmis olsun.

Ben 16 yaşindayim. Ve bundan 20 gun oncesi gece yarisi sol tarafimda uyusukluk hissettim be basim cok agridi.
Ama ben onemsemedim ve geri uyudum.
Sabah kalktim devam ediyordu ambulans cagirip hastaneye gittik kas zedelenmesideyip agri kesici yazdilar. Geceye kadar uyusukluk devam edince baska bi hastaneye gittik.
Tomografi cektiler anju yaptilar ve beynimin sag tarafinda avm tespiti koydular.
Avm kanama yapmis. Su an sadece sol bacagimda uyusukluk var.
8 gun hastanede yattim ve ciktim. Simdi 2 hafta sonra kontrole gidip anjuya giricem.
Sonra da İzmir'e isin tedavisine gideceğim.
Isin tedavisinin bi zarari varmi. Bilgi verirseniz cok sevinirim.

Merhabalar..

Işın tedavisi dediğiniz Gamma Knife ben de oldum(Farklı bir hastalıktan)..
Herhangi bir yan etkisi yok hissetmiyorsunuz bile ben uyumuştum ışın tedavisi sırasında.
Ama damar tıkanıklığınızın yerine göre değişir.
Eğer kolay bir bölgedeyse direk ameliyatta edilebilir.
Kendi beyin cerrahım Hakan Oruçkaptan'ı şiddetle tavsiye ederim..
Yaklaşık 10 yıldır hastasıyım ve uyguladığı ameliyatların çoğunu gördüm..
5'ini kendi üzerimde :)
Diğerleri hastanede yatarken gördüklerim..
Zangır zangır titreyen bir amca t. sandalyede zor sabit dururken bağlayarak gezdiriyorlardı.
Ameliyat sonrası ayakta tek bir bastona denge sağlayarak duruyordu.

Işın tedavisinden hiç çekinme..
Eğer sinirlerine çok yakın bir yerlerde değilse bir zararı yok..
Allah acil şifalar versin..
Doktorun da söylemiştir zaten.
Açık ameliyat yerine bunu değerlendirecekler belki durabilir ameliyata gerek kalmaz.
Geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun bana da avm teşhisi konuldu gamma knıfe oldum sadece başına taktıkları çerçeve biraz sıkıntılı birde tedaviden bir hafta sonra ışın alan bölgedeki bütün saçlarım döküldü :( bir daha çıkacak mı bilmiyorum. Ama herkeste dökülmüyor sanırım

Üst Alt