Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beynin su toplaması ve küçülmesi hastalığı..?

DİLEKREM

Üye
Konular
48
Reaksiyonlar
0
Amcam 4 yıllık ilhiyat bitirdi ve 39 yasında bundan 7 yıl önce hiç bir sorunu yokken belırtıler vermeye baslamıştı tabı bunu hemen teşhiş edemedıler hergun daha kötüye gıdıyordu 7 yıldır bu hastalıkla uğrasmaktayız ve ılk gunler idrar sıkıntısı ile baslamıştı.aşırı mesane, terleme, untkanlık, yorgunluk hissi, soyledıklerını tekrarama,uygun cumle kuramama gibi daha neler neler şu an geldıği son nokta konuşamıyor ses çıkartamıyor ayakta durmakta gucluk çekıyor ve tam başından buyana idrarını tutamıyor en sevdıgı herşeyi unutmuş durumda beynınde su toplandıgı ve beynin küçüldüğü söyleniyor

geçmiş olsun, hastanın belinden sıvı alarak pos pasınçı ölçümü yapıldımı. bende de beyinde sıvı artışı olmuştu. belimden sıvı alınarak sıvının beyine gidiş pasınçını devamlı ölçerdiler.ve devamlı çok myüksek çıkardı.

Evet aynı uygulama yapıldı
şuan hastalık çekılemez bi sıkıntı olamaya basladı alzhemier belirtılerı demans gibi allah kimseye vermesin

eren bey sizin son durumunuz nedir gitmemiz gereken şifasını bulabileceğimiz yerler varmı yoksa çok mu geç kaldık

kerem bey, o zamanlar çok şiddetli baş ağrılarım oluyordu. beynime şant takaçaklardı.pos pasınçını düşürmek için, ben bu ameliyatı kabul etmedim. şimdi baş ağrılarım yok ama unutkanlık ve dikkat eksikliği biraz var. en son pos yüksekdi. 2003 den beri ölçdürdüğüm yok. cerrahpaşa da nörolojide prof aksel siva ya gitmişdim. ayrıca başka rahatsızlıklarımda vardı.

Üst Alt