Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bilateral Kolobom Miyop Astigmat, yani şaşılık için tedavi var mı?

Konular
12
Reaksiyonlar
0
Merhaba Tecrübe anlamında danışmak istemiştim daha önce yaptıran var mı diye.

Görme Sistemi karşısında yazan hastalık tanımım: Bilateral Kolobom Miyop Astigmat. Bilimsel dille böyle.
Halk dilinde türkçesini açık olarak yazarsam çocukluk çağında tedavi edilmeyen göz tembelliğinin erişkin dönemlerde göz kaymasına dönüşmesi. (Daha net ismiyle Şaşılık)

Yani Sol gözüm beyinden çok çok az sinyal aldığı için kayıyor-muş. Sol göz sinirleri görmeyi sağlayacak şekilde tam oluşamamış. Bebeklik çocukluk çağında erken müdahale gerekiyormuş. O da geçti artık 26 yaşındayım.

Sorum şu: Bu konuda birçok doktora gittim şaşılık ameliyatları var kayıklığı düzeltiriz diyorlar ama 6 ay sonra tekrar kaymayacağının garantisi yokmuş ki %100 kaymayı tekrarlar diyende var. (misal: Gözlük aldığım optikçi şunu dedi biri vardı sizin gibi kayseriye gitti sırf ameliyat için 8bin TL vermiş ama 3 ay sonra yine kaymış dedi)

Sol gözümde 18 yaşında başladı kayma durumu yani zaten yanıltıcı olan o yaşa kadar sinsice beklemiş olması sol gözüm HEP az görüyormuş ama farkına geç vardık. Ameliyat haricinde estetik müdahale olarak Botoks denilen sıvının göze enjekte edilmeside geçici bir çözüm olabiliyormuş ama o da sıvı bir zehir sonuçta sürekli tekrarlanırsa gözü daha kötü yapabilir diyorlar Velhasıl bugüne kadar herhangi bir müdahale yaptırmadım çünkü sürekli tekrarlanan ameliyatlar gözün yapısının hassas olması itibariyle göz çukuruna zarar verebilir göz de küçülmeye neden olabilirmiş. Gelen gideni aratabilir yani. Ama bir kere de olsa bir denesem mi diyorum.

Benim rahatsızlığıma benzer durumda olan var mı acaba? Ne tavsiye eder.

Üst Alt