Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Binamın dışına asansör yaptırabilmek için rapor istendi..?

alperc5

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaslar
araniza yeni katildim.uzun yillar almanyada agir sartlarda calistim ve oradan asagida belirttigim saglik sorunlarimdan dolayi %50 agir engelli raporu aldim ..

1)her iki dizde total dizprotez ameliyati sol dizdeki ameliyat basarisiz olup yürümekte magduriyet (yalniz degnek kullanarak )
2)kisitlanmis omurga fonksiyonu
3)Yüksek tansiyon ve kalp ritim bozuklugu
4)Akciger foksiyon bozuklugu kronik astim

Almanyada engelli raporu almak cok zor. defalarca dilekce ve itirazlar sonucu %50 G yani yürüme engelli raporu aldim
Yasim 63 .. burada ancak 67 yasinda emekli olabilecegim.Türkiyeye dönüs yaptim .ve sgk dan emekli oldum.
Buradaki evim 3 katli ve tripleks ve ben, diz sorunlarm ve nefes darligimdan dolayi merdivenleri cikmak ve inmek cok zorlandigim icin binaya distan asansör yaptirmak icin belediyeye muracat ettim benim almanyadan aldigim engelli raporu türkiyede gecerli degilmis tam teskilli hastaneden rapor istediler

sizlerden tecrübelerinize hitaben sormak istedigim
yukarida belirtmis oldugum hastaliklardan % kac engelli raporu alabilirim ve bu rapor belediyedeki islerim icin yeterli olurmu?

saygilar ve selamlar

yani rapor olsa yapacaklar öyle mi

Üst Alt