Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Biofeedbak, Elektriksel Uyarı ve Kegel Egzersizlerini nerede yaptırabilirim?

mbhdmrt

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Evet arkadaşlar .Öncelikle Merhaba.Ben yaklaşık iki yıl önce , mesaneyi tam boşaltamama ve sık idrara çıkma şikayeti ile doktora gittim.Ve İstanbul'da birçok hastahaneye gittim , gittiğim doktorların önerisiyle.Bir sistoskopi ,iki ürodinami ve daha onlarca tahlil , tetkik yaptırdım.Son olarak net bir teşhis konmamış olmasına rağmen Marmara Üniversitesi Hastahanesinde doktor bey bana Biofeedbak , Elektriksel Uyarı Ve Kegel Egzersizleri bu üç egzersize iyi bir fizik tedavi merkezinde üç ay boyunca devam etmem gerektiğini söyledi

Ben de Erenköy'deki Fizik Tedavi Ve rehabilitasyon Hastanesine gittim ama oradaki doktor bunları biz yapmıyoruz belki Cerrahpaşa'da vardır dedi .Cerrahpaşa'ya gittim onlar da aynı şekilde biz yapmıyoruz dedi.ÇAPA ya gittim onlar da ilk önce yapıyoruz demelerine rağmen daha sonra aletlerimiz bozuk deyip beni başlarından savdılar.Anladım ki hiçbir devlet hastahanesi bunu ciddiye alıp da yapmıyor özellikle de erkeklere.

Benim öğrenmek istediğim daha önce bu egzersizleri yaptıranlar varsa veya bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa (ürolojik terapi ) İstanbul da ki hastahaneler de nerede yaptırabilirim.Çünkü hemen hemen gittiğim tüm doktorlar özele gitmemi tavsiye ettiler ve dediklerine göre sgk ile anlaşmalı hastahaneler bunu makul fiyatlara yapıyorlarmış.Devlet veya özel fark etmez önemli olan ciddiyetle yaklaşıp bu tedaviyi uygulamsı , 3 ay boyunca devam edeceğim çünkü.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.Benim için önemli.Şimdiden teşekkürler.

Üst Alt