Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar arkadaşlar antidepresan kullanıyor musunuz?

Konular
35
Reaksiyonlar
5
Bipolar bozuklulugu olan arkadaşlarım kesinlikle antidepresan kullanmayın antidepresan sizi maniye kaydirabilir...

Prof Dr tasviyesi bipolar bozuklulugu olan biri kesinlikle antidepresan kullanmamali...

Ankara Hacettepe bir prof Dr bipolarite ataginin antidepresan ile bağlantıli olduğunu test etti tüm hastalara acil şifalar diliyorum.

Son düzenleme:
Ben solianın yanında kullanınca psikozumu tetiklemişti beni psikoza sokmuştu. Özellikle fluoksetin çok tehlikeli bu konuda.

Aynen katılıyorum.Kullandığım bir antidepresandan sonra bipolar teşhisi konulmuştu.

Dr. bana da demişti antidepresanlar bipolar yapabilir diye ! Okb idim antidepresan kullana kullana bipolar oldum demek ki !

Arkadaşlar kaygı öldürmez.kaygilarinizi bastirabilmek için antidepresan kullanıyorsanız.bence hiç gerek yok antipsikotik kullanin yeter size varsın kaygıli olun ama bipolara evrilmesin hastaliginiz..

Doktoruna daniş aripiprazol takintilarina iyi gelir.Bende takintiliydim bir bipolar olarak ama şimdi abilify kullanıyorum durumum stabiil şuan..

@sokr@t,
Demek ki sen bipolar değilsin kardeşim sosyal fobi ve anksiyete var sende

Olabilir okb idim aslinda zaten birkaç kez psikoza girdim atak geçirmişsin dediler bipolar dediler 2017 den beri gecirmiyorum atak.

Son düzenleme:
@Psikoterapi, haklı olabilirsin bipolar olmayabilirim prozac ve cedrina kullanıyorum uyku problemim olmasa hiç kullanmam belki de.

Son düzenleme:
Ben antipsikotik ilaçlar ve lityum alıyorum. Antidepresanlari uzun süre önce kullandım.

ben depakin, cedrina, rexapin ve invega kullanıyorum. antidepresanlar beni maniye sokuyor, hızlanıyorum.

Bibolar rahatsızlığı olan arkadaşlar sizleri güncel yasamiza nasıl etkiler yaratıyor.ne gibi güçlükle karşılaşıyorsunuz

En son psikoza girdim. Doktorum antidepresani azaltıp antipisikotigi arttırdı şu an iyiyim(bipolarım)

9 aydır remisyondayım. Doktorum 6 ay kadar daha gözlem yapacağım, remisyon hali devam ederse kullandığım ilaçlarda doz düşürmesi yapacağını söyledi. (bipolarım, 12 yıldır tedavi görüyorum)

Yıllarca bana da doktorlar antidepresanı önermedi maniye kaymamdan korktukları için. Ancak 2021 ağustostan beri çeşitli antidepresanlar kullandım. Son 2 senedir venegis xr 75 kullanıyorum. Hastalığın gidişatine göre ve hastaya göre verilebiliyor. Kısaca son 3 yıldır antidepressan kullanıyorum 24 yıldır bipolarım. Son gittiğimde doktor iyisin bir daha geldiğinde ilaçları azaltalım dedi. Ben halimden memnunum mümkünse azaltmak istemediğimi söyleyeceğim.

Son düzenleme:
@Mustafa 1972,
Gunluk bir dengede kalamiyorum gibi ama aşırı şekilde değil .hislerim yani bir şeyi yapmak istiyorum sonra vazgeçiyorum kalıcı olmuyor hiç bir şey ..zorlaniyorum

@fizyo,
Geçmiş olsun
Ben de bipolarim

@Mustafa 1972,
Depakin ve lityum neden ikisi

@sokr@t,
Temelde bipolar yatkinliginiz olduğu için tetikledi demek

Moderatör tarafında düzenlendi:
@aşkdenizi Psikiyatrinin işi bu herkese tani koyar,çok severler tani koymayı.Duygular bozulmaz değişir.Alginizi değiştirin.

Üst Alt