Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar hastaları daha mı az yaşar?

Mustafa788

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
14
Bipolar hastalarının ömürlerinin 20 sene daha az olduğunu biliyormusunuz

Gwnc yasta intihar vakalari cok oldugu icin ortalamayi dusuruyor o da. Yoksa cok onemli degil korkulacak bi sey degil kaliteli yasa 55 de yeter insan. Sonra zaten torun torba yoksa pek zevki de yok

Bipolar olmanın hayatinin uzun kısa ile ilgili hiç bir bağı yok uydurmayin arkadaşım değistirin şu alginızı artık

ChatGPT ye sordum ve şöyle cevap verdi:

Evet, bipolar bozukluk hastalarına ilişkin yapılan araştırmalar, bu kişilerin genel nüfusa kıyasla daha kısa bir yaşam süresine sahip olabileceğini göstermektedir. Bunun birkaç nedeni olabilir:

1. **Artan İntihar Riski**: Bipolar bozukluğu olan bireylerde intihar riski, genel nüfusa göre daha yüksektir. Bu, ömrü kısaltan en önemli faktörlerden biridir.

2. **Eşlik Eden Fiziksel Sağlık Sorunları**: Bipolar bozukluk, kalp-damar hastalıkları, diyabet ve obezite gibi çeşitli fiziksel sağlık sorunlarıyla ilişkilendirilebilir. Bu durumlar, hastaların yaşam süresini olumsuz etkileyebilir.

3. **Tedaviye Erişim ve Uyum Sorunları**: Bipolar bozukluğu olan bireyler, tedaviye erişim veya tedaviye uyum konusunda zorluklar yaşayabilirler. Bu da hastalığın kontrol altına alınmasını zorlaştırabilir ve genel sağlığı olumsuz etkileyebilir.

Bu faktörlerin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Uygun tedavi ve destekle, bipolar bozukluğu olan bireyler sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürebilirler.

arkadaşımın dedesi de bipolardı 90 kusur yaşında diyordu.

Kendi adıma uzun veya kısa yaşayacak olmak konusunda bir endişe taşımıyorum. Eğer imanlı bir şekilde öleceksem o şekilde can vereceksem kısa yaşamayı tercih ederim.
Yıllardır bu rahatsızlıktan dolayı çekmiş olduğum sıkıntılar beni bir gün sonsuza dek huzura ereceğime ve cennete gideceğim konusunda umutlandırıyor.Içimde bu umutla yaşıyorum ve bu şekilde sıkıntılara daha kolay sabrederebildiğimi hissediyorum.

Kısa yaşamak-ölmek değilde hiç ölmeyecek olsaydık bence çok daha kötü olurdu.
Ben ölümü bir yok oluş , bir son olarak görmüyorum.

Ölüm güzel olmasa hiç ölür müydü? Peygamber.
Ölmekte güzel arkadaşlar bunları düşünmeyin.
Zamanı gelince herkes ölecek zaten er ya da geç ölümden kaçış yok!

BEYİNLERİNDE ÇİP YOKYA. BÜTÜN BİPOLAR HASTALARI AYNI GÜN ÖLMEYECEKLER YA. RAHAT OL SEN RAHAT OL. HADİ EYVALLAH.

İstersen sana başka HASTALIK TRANSFER EDELİM.

MR. BEAN diyor bunu.

Son düzenleme:
Ölmekten korkmayın, ölümden dönen insanların yaşadıklarını dinleyin, okuyun. İlginç deneyimler yaşıyorlar. Bu ahiretin direkt kanıtı olmayabilir ama burada din felsefesi tartışmayalım isterseniz 😅

Herşeyi Allah yarattığına göre zaten tartışılacak birşey yok ortada. Dini de yaratan Allah felsefeyi de, bilimi de yaratan Allah. Bir ustanın eseri ustanın varlığını yalanlayamaz ki.

Üst Alt