Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar kişilere neden silah ruhsatı verilmiyor?

dreamfail

Aktif Üye
Konular
159
Reaksiyonlar
85
Merhaba. Ben 11 yıldır bipolarım ve şu an uzun süredir remisyon dönemindeyim. Tarlada dururken güvenlik sağlamak için tek kırma tüfek almak istedim ama öğrendim ki bipolar bireylere silah ruhsatı verilmiyormuş. Acaba sebebini bilen var mı?

Bence de tamamen saçmalık.
Ben 15 senedir ilaç içiyorum.
Dışarıda silahla dolaşan bir çok manyaktan daha steril bir ruh haline sahibim.

Gerçi ruhsat ne ki?
Kim alıyor bunu ?

Ben de kırsal bir yerde yaşıyorum.
Ben de düşünüyorum şahsen.

Bipolar belki başkalarına değil ama kendine zarar verme eğilimindedir, ben ulaşabileceğim bir ateşli silah olsaydı çoktan ölmüş olurdum, özellikle depresyon döneminde uzak tutulmalı, ani bir kararla hayatınızı kaybedebilirsiniz. Remisyon demişsiniz ama bunun da garantisi yok ki

Bibolar demek duygu durum bozukluğu demek yani ne zaman sinirleneceği,güleceği veya ağlayacağı belli olmayan demek sanırım bu yüzden verilmiyordur.
Bir sefer teşhis aldıktan sonra remisyonda olsanız bile kimse o riske girmek istemez.

Germanwings uçak kazasında pilot depresyon nedeniyle uçağı düşürerek intihar etmiş ve içindeki insanların ölümüne sebep olmuştu. Bu olay havacılık sektöründe çok ses getirmişti zamanında. Şimdi durumun stabil olabilir ama gelecekte ne olacağına dair kimse bir garanti veremez. Ayrıca prosedürler belli, silah ruhsatı konusunda kurallar çok açık. Kimse stabil misin, remisyonda mısın bakmıyor ki bence doğru olanı da yapıyorlar.

Pipolarlara verirlerse şizolarada verilsin

Atom bombası ruhsatı verilsin bana yakayım dünyayı .:cool:

Tam iyileşme görülen ve tedavisi tamamlanan, %0 engelli oranı verilen bipolar bozukluk hastasına silah ruhsatı verilir mi?

Bipolar bozukluk çok karmaşık bir hastalık.. uzun zaman remsiyonda olsa da ne zaman alevleneceği belli olmaz..

Özellikle depresif dönemlerde suicidal düşünceler olabiliyor.. hiçbir hekimin onay vereceğini zannetmiyorum.

Deneyin isterseniz.

@dreamfail,

Herşeyde öyle abi. Özel şirketlere git iş iste vermezler. O yüzden her başı ağrıyan, canı sıkılan psikiyatri ye gitmemeli . gidene de doktorlar ilaç reçete etmemeli.

Neden silah almak istiyorsunki.silahla yemek yapmak için mi.kendi anlayışına ters bir durumda şiddet uygulamak için.peki bipolar kişilerin bilinci steril mi.hayır tabikide.bir zaman şunu düşünüp hissederken bir zaman daha önce düşündüğü ve memnuniyetle kabul ettiği şeyden pişmanlık duyan kişiler işte.ben silaha ve şiddete her zaman karşıyım.normal bir kişinin bile silah alması çılgınlık benim açımdan.hayatım boyunca ne kavga ettim nede silah kullandım.geçtim bipolar gibi şizıfreniden bile tehlikeli bir hastalıkta insanlara silah verilmesini bence polislerin bile silah kullanması vahşice birşey

Üst Alt