Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir aracın ön sağ koltuğunun dış kısmının üstüne hasta kaldırma lifti nasıl eklenir?

CCM

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
2
Merhaba arkadaşlar, yurt dışında gördüğüm bir sistem Türkiye'de var mı diye sizlere sormak istedim. Örneğin; sedan bir arabanın ön koltuğuna raylı bir sistem yapılıyor ve ön koltuk birazcık dışarı çıkıyor, arabanın ön sağ koltuğunun dış tarafının üst kısmına hasta kaldırma lifti ekleniyor ve bu sayede hasta lift ile kaldırılıp arabanın sağ ön koltuğuna konulabiliyor. Ülkemizde böyle bir sistemi yapabilecek yerler var mı arkadaşlar? Aşağıya hasta kaldırma liftinin nereye ekleneceğini dair bir görsel koyacağım ön koltuk ise raylı bir sistem ile dışarı çıkıyor dediğim gibi yurt dışında bu sistem yapılıyor.

Ü
Herhalde kimse bilmediği için bisey yazmamış,bende yorumunu okudum ama bir bilgim yok,kendine iyi bak

Kesinlikle öyle zaten. Birileri bir şeyler biliyor olsa kesinlikle birbirlerine yardım ediyorlar. Ben de kendi açtığım konuda aradığım şeyi bulduğum için kendi konuma yorum yaptım diğer arkadaşlar faydalansın diye. Siz de kendinize iyi bakın teşekkürler.

Merhaba. Bu tür sistemlerin iki alternatifi var.

1. Braunability’nin Carony modeli - koltuk direkt tekerlekli sandalye’ye dönüşüyor.

2. Dediğiniz gibi lift sistemi - bu konuda en iyisi autochair diye bir marka. İngiltere merkezli.

İkisinin de distribütörü lamira life diye istanbulda bir şirket. Ben sormuştum. İki seçenek de 7-12 bin euro arası bir fiyat vermişlerdi.

• Beğen
Reaksiyonlar: CCM
inanılmaz derecede pahalıymış aslında bu kadar pahalı olmaması gerekiyor, evde kullanılan bir hasta kaldırma lifi maximum 2000 euro iken, bir arabaya monte edilecek hasta kaldırma lifti bu kadar pahalı olmamalı gerçekten sömürülüyoruz :(

@CCM, evet öyle. Sizin bahsettiğiniz 2500 euro imiş 140 kg taşıma kapasitesi için. O daha mantıklı çünkü araçta değişiklik yapmıyorlarmış sadece elektriğe ihtiyacı var

@Abbuk, Aynen benim eklediğim web sitedeki hasta kaldırma lifti çok daha mantıklı ve daha az maliyetli. Ancak senin söylediğin web sitede çok daha fazla seçenek var, bu da pek çok arkadaş için yenilikçi ve farklı alternatifler demek. Bizleri bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. :)

Üst Alt