Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir ayağı aksayan birisi için araştırma yapıyorum. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

fikri

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
bir bacağı aksayan genç erkeğin ne tür sıkıntılar çektiğini ve yapabileceği iş ve spor dallarını, engelli raporu alabilmesi için bacağının ne kadar aksaması gerekiyor
bu konularda bilgisi olan bana yazabilir mi ?

Aksama derken rahatsızlık nerden kaynaklı tam engel nedir hafif aksama ile rapor alsanız dahi oranınız yüzde 40 geçmez...

Tablo_3.4.png

saolun ibrahim bey bu konuda daha geniş bilginiz varmı . anlatabilirmisiniz.

Tama engel durumunuz nedir rahatsızlığın neden kaynaklıdır ?

aslında ben omurilik felçliyim. Ama bir ayağı aksak bir genç hakkında bir yazı hazırlıyorum. YAşadığı sorunlar, yapabileceği sporlar ve sgk ile igili konularda bilgi arıyorum

eger baska bir rahatsızlıgı yoksa sadece aksamaya verilen oran bildigim kadarıyla %39.spora gelince yüzme olabilir bence

evet bu şekilde tanıdığınız bir arkadaşınız yokmu
direk yaşadığı sorunları ondan dinlesek

Bende omurilik tümörü ameliyatı oldum , nörojen mesane, bağarsak felci gibi kalıcı rahatsızlıkların yanı sıra ayaklarda kuvvet his ve duyu kapıları var , yaptığım sporlar Bolca yürüyüş ayak, bacak egzersizleri, kilo çalışmaya başladım alt ve üst ekstreme tabi bu kişiden kişiye değişir...

bende iş kazası sonucu L1 kompresyon kırığı,nörojen mesane nörojen anal inkontinans bio kardeşim gibi bacaklarda güçsüzlük his kayıpları vs. sorunlar oluştu en büyük sorun denge olduğu için çift bastonla yürüyorum en büyük sorunum kaldırımlar takıldığım an yerlerdeyim vesselam. otobüslerde bazen bindiğimde herkes kafasını çevirerek diğeri yer versin diye görmemezlikten geliyolar ancak koltuk değneği ile dürterek ben yer istemek zorunda kalıyorum. rapor yenileme işlemlerini sormayın zaten tam bir sürümceme. mesela ben malülen emekliyim 3 yılda heyet yenilemem gerekiyor ne yazıkki 3 yılım 2013 mart ayında doldu. 45 gün önce yani 2013 ocak ayında müracaatı yaptım ilk hastane %80 verdi sonra beni üniversite hastanesine tekrar sevkettiler haziranda eylülde ben sonuç beklerken tekrar üniversite hastanesine sevkettiler. inşallah bu ayın sonunda hastane sonuçları yollarsa bende ocak ayında ancak karar gelir diye bekliyorum. buda sgk nın bize güzellikleri. yapılan sporlara gelince bolca yürüyüş, ağırlık kaldırma şu anda bir spor salonuna yazıldım orada daha iyi çalışabiliyorum. arada sırada havuza gidip ayak çırpıyorum iyi geliyo. vs gibi

Üst Alt