Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir ayağım diğer ayağımdan küçük. Büyütebilmek için ne yapılabilir?

Yelim

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkdaşlar merheba sizlere bir sorum olacak ,arkdaşlar küçük yaşta omurilik yırtılması geçirdim,bunun sonucunda sağ ayağım kosa kaldı gelişmedi,sol ayağım normal.şöyle ki arkdaşlar sol ayağıma 35 numara ayakabı giyiyorsam sağ ayağıma 30 numara ayakabı giyiyorum arada 5 cm fark var ..kısalık bacağımda yok ARKDAŞALR sadece ayapımda var lütfen yardım edermisiniz arkdaşlar ne yapmam gerekli nasıl uzataniliriz bu ayağımı? Yaşım 24 kemiklerim artık gelişme gösterir mi?

geçmiş olsun yelim. bana sararsan sıkıntı ve rahatsızlık vermiyorsa ağrı sızı gibi öyle kalsın. benim sağ kalçamdan kaynaklanan bir rahatsızlıktan dolayı ayağım her sene bir santim kısalıyor .ayakkabımı hersane yökseltiri yorum belki görünüm acısından hisler değişiyor ama boş ver gitsin :) amaliyat konusunu iyi düşün ben iki defa amaliyat oldum olmadı yine olmam lazım tırsıyorum

ayakkabı yöntemiyle yürümenizde eşitlik sağlanıyor çok geçmiş olsun ..

evet bençok rahat yürüyorum eşitlik sağlıyor .ancak 8 sene oldu 6 .7 sntım kısaldı .topuk yükselince çok hızlı yürümüyorum .yürürsem ayakkabı dönme yapıyor yavaş yürüyorum yavaş derken normal bir insan gibi yanı koşma yok

Teşekkür ederim herkese ama ben normal ayakabı giymek istiyorum birisi büyük birisi küçük değil amaliyat konusunu ne zamandır araştırdım ama malesef sonuç alamıyorum keşke 3 cm de olsa uzatabilseler.

Bacak uzatma var ama ayak uzatma amaliyatı yok diyorlar

Arkdaşlar ayak kısalığı için amaliyat yok mudur? Sağ ayagın 5 cm sol ayağımdan kısa. uzatma amaliyatı olmaz mı?

Ayak tarağı uzatma yapılır mı?

Arkdaşlar ayak tarağı uzatma amaliyatı yok mu?

Plastik cerrahla konusun derim mutlaka caresi vardir.biri ufak biri buyuk ayakkabi giymene gerek yok ayakkabinin fazla kismina pamuk koymayi denedinizmi

açtığınız konu, Ayrımcılıkla Mücadele, İnsan, Toplum, Siyaset, Bugün-Yarın ile ne alaka sağlık bölümüne açmanız gerekte idi

Ayakta Kemik uzatma

değerli arkdaşlarım,sağ ayağımda kısalık var,solayağıma göre (5cm) ayağımı nasıl uzatabiliriler bilginiz var ise yardımcı olurmusunuz lütfen

Kemik uzatma

arkdaşlar kemik uzatma amaliyatı için önerbileceğiniz iyi bir doktor varmı ayak kısalığı için bacak ta kısalık yok

İyi akşamlar Yelim öncelikle geçmiş olsun. Benimde sorunum sol ayağım 35 sağ ayağım 38 numara. Bacağımda kısaydı uzatıldı Ayakta uzatma ameliyatı da yapılıyor bildiğim kadarıyla ama çok zor bir ameliyat olduğunu duymuştum oda bacak uzatma ameliyatları gibi zor ve zahmetli ben düşündüm ama cesaret edemedim diğer arkadaşın da dediği gibi eğer günlük hayatını engellemiyorsa bu şekilde devam et ama yinede mutlaka iyi bir ayak cerrahına görün derim çünkü daha yaşın küçük ve ilerisi için doktor tavsiyelerine ihtiyacın olacak umarım bir nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir

Cok teşekkür edrim Allah razı olsun sizden peki bu amaliyatı kim yapıyor nerede yapılıyor bilgi vermeniz mümkün mü?

Yelim artık birçok doktor bu ameliyatları yapıyor sana iyi bir ayak cerrahı önerebilirim Prof Dr Önder Kılıçoğlu capa da benim ameliyatıma da girmişti

Allah razı olsun filiz hanım teşekkür ederim cok sağolun ilgilenip zaman ayırıp mesaj attığınız için

Rica ederim umarım bir gün güzel haberlerini de okuruz mutlu ve sağlıklı kal...

Filiz hanım özelden mesaj attım geldi mi?

Üst Alt