Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir Ayrılığın Arifesinde...

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Bazen birisinin gitmesi gerektiğini, gitmenin onun için daha iyi olduğunu bilir ve buna izin verirsiniz. Ya ondaki iyiliğin büyüklüğü, kötü olmak için vicdanınızın elinde uyduruk bir bahane bile bırakmaz. Ya iyiliğin arkasında aşkın bir güç vardır, o güç; o küçük, o saf iyiliğin; sizin canavar arzularınıza oyuncak olmasına izin vermez.

Ve “Git kurtar kendini, Lavinia” dersiniz. (hodbin ona Lavinia derdi)

İşte öyle bir ayrılığın arifesinde, hodbin defterine Aşağıdaki satırları yazmış. aradan zaman geçmiş ama benim tanıdığım hodbin, bu kadar acıtacağını bilse o kadar da kolay “git” der miydi, emin değilim.

Artık fedakârlık yapma vakti geldi. Öyle bir his belirmiyor mu senin de içinde?
Bencillik boyasıyla boyanmış olsak da, hain ve aç gözlü olsak da, sen ve ben gibi iki sefili; layık görüp de kalbini elimize verene kıyamayız değil mi nefsim?

Özdemir Asaf, ne güzel söylemiş değil mi…

“LAVİNİA
Sana gitme demeyeceğim.
Üşüyorsun ceketimi al.
Günün en güzel saatleri bunlar.
Yanımda kal.

Sana gitme demeyeceğim.
Gene de sen bilirsin.
Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim,
İncinirsin.

Sana gitme demeyeceğim.
Ama gitme Lavinia.
Adını gizleyeceğim,
Sen de bilme Lavinia”

Acaba kaş yaparken göz çıkarmak buna mı denir :)
iyilik yaparken kötülük etmek...
bir insna bir insanı sevmişse herşeye rağmen demiştir ve göze almıştır bazı şeyleri...
o zaman bu erkeklerin git demesi neden?

Aşk ile nefret içiçedir derler... Sen kıymaktan imtina etmişsin hodbin...:)

Sirine;bt3589' Alıntı:
Acaba kaş yaparken göz çıkarmak buna mı denir :)
iyilik yaparken kötülük etmek...
bir insna bir insanı sevmişse herşeye rağmen demiştir ve göze almıştır bazı şeyleri...
o zaman bu erkeklerin git demesi neden?
Bazen gurur, bazen gurur kisvesine bürünmüş korkaklık, bazen aşık olamamak, aşk oyunu oynamak ama oyunun beklentileri karşılama safhasına gelindiğinde boğuluyor gibi hissetmek... daha sayayım mı?

say say bağlanma korkusu,başaramama,kaybetme....
bende ekleme yapım...
yani diyosunuz ki o bırakacağına ben git diyim....
akıllıca ama karşınızdaki insanın bir daha sevemeyeceğini sadece sizinle mutlu olabileceğini hesaba katmayan bencil toplum erkek milleti....

Şiirden önce şarkıyla tanışmıştım, şiiri arayıp bulmamın sebebi o şarkıydı...

Sirine;bt3612' Alıntı:
say say bağlanma korkusu,başaramama,kaybetme....
bende ekleme yapım...
yani diyosunuz ki o bırakacağına ben git diyim....
akıllıca ama karşınızdaki insanın bir daha sevemeyeceğini sadece sizinle mutlu olabileceğini hesaba katmayan bencil toplum erkek milleti....
Kadınlar az kişiyi yoğun seviyor, erkekler çok kişiyi yavan seviyor... Daha bencil olduklarına da katılırım.

Üst Alt